W gminie Żółkiewka przeprowadzone zostały dwie edycje ćwiczeń dla ochotniczych jednostek straży pożarnej wpisanych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Tematem przewodnim było doskonalenie umiejętności strażaków OSP z zakresu ratownictwa technicznego, medycznego, wodnego oraz działań ratowniczo-gaśniczych.
Stanisława Wypych dołączyła do zacnego grona osób, które doczekały tak sędziwego wieku. To obecnie jedyna żyjąca stulatka w tej gminie.
Taka jest łączna kwota dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład, jaką otrzymają wszystkie samorządy w powiecie. Nasze miasta i gminy chcą za te pieniądze modernizować drogi, szkoły i oświetlenie uliczne. Będą też inwestycje w ochronę środowiska i odnawialne źródła energii.
Krasnostawscy policjanci ustalili sprawców uszkodzenia elementów infrastruktury rekreacyjnej nad zalewem w Kolonii Żółkiew. Wandale uszkodzili altanę wypoczynkową, ławki, kosze na śmieci, latarnie i drzewka ozdobne. Straty oszacowano na kwotę 7 tysięcy złotych. Sprawcami okazali się: 16-latek i jego o rok starszy kolega. Wkrótce obaj odpowiedzą za swoje wybryki.
Dzisiaj ukazała się „Gdzie jest Emma?”, najnowsza książka Magdy Stachuli. To pierwszy kryminał krasnostawianki, która do tej pory pisała thrillery psychologiczne.
Ktoś po raz kolejny próbuje doprowadzić do utraty mandatu przez Bogusława Domańskiego. Do wojewody lubelskiego oraz rady i zarządu powiatu wpłynął anonim na radnego z sugestią, że na co dzień mieszka on poza powiatem. Donos zawiera ponoć masę zdjęć i nagrania rozmów telefonicznych. - Najwyraźniej komuś bardzo przeszkadza moja aktywność w samorządzie - mówi sam zainteresowany.
Krasnostawscy policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia dwóch osób, do którego doszło w Poperczynie. Kierujący peugeotem 23-letni mieszkaniec gminy Leśniowice potrącił idących właściwą stroną drogi dwoje pieszych.
Z początkiem roku Izbica stała się miastem. Sprawdzaliśmy, czy jakieś miejscowości zamierzają podążyć jej śladem. Pytaliśmy również burmistrzów Rejowca i Siedliszcza, jak odzyskanie utraconego dawniej statusu wpłynęło na rozwój tych miasteczek.
W styczniu do radnych i starosty wpłynęły dwie petycje. W pierwszej mieszkańcy Franciszkowa i Kryniczek domagają się budowy drogi łączącej dwie gminy. Natomiast społeczność Borówka nie może doczekać się modernizacji trasy prowadzącej do ich miejscowości.
Aż 26 strażaków walczyło z niedzielnym pożarem starej obory w Skorodnicy w powiecie włodawskim. Dach był cały w ogniu, gdy pierwsze zastępy dojechały na miejsce. Budynek zaadaptowany na garaż i magazynek spłonął doszczętnie.
Z powodu pandemii nie wszędzie w tym roku odbędą się studniówki. Bale mają już za sobą uczniowie Jagiełły i dawnego "rolniczaka", ale nie wszyscy chcieli się bawić. W dwóch innych placówkach zainteresowanie było znikome lub nieopłacalne. Impreza w Zespole Szkół w Żółkiewce jest uzależniona od sytuacji sanitarnej.
Z funkcji sołtysa Wierzchowiny zrezygnował Czesław Zawiślak, który pełnił ją prawie trzy dekady. Wkrótce nowego gospodarza wsi będą wybierali również mieszkańcy Olchowca.
Z początkiem bieżącego roku krasnostawskie starostwo uruchomiło punkty nieodpłatnej pomocy prawnej oraz poradnictwa obywatelskiego. Mieszkańcy powiatu mogą umawiać się na spotkania z prawnikami, wpisując się na listę w urzędzie. Można także zadzwonić albo zarezerwować termin przez stronę internetową urzędu.
Trwają przygotowania do uruchomienia czterech linii komunikacyjnych. Powiat pozyskał na ten cel pół miliona złotych dopłaty z funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Jeśli uda się znaleźć przewoźników, projekt będzie realizowany w porozumieniu z kilkoma gminami.
Praktycznie wszyscy wójtowie dostali już podwyżki wynikające ze zmiany zasad naliczania ich wynagrodzeń. Większość z nich ma wyższe pobory niż starosta Andrzej Leńczuk i burmistrz Robert Kościuk. Najwięcej dostał Jerzy Lewczuk, a najmniej Leszek Proskura.