Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama kebab
Z jednego urzędu do drugiego

Były burmistrz Krasnegostawu nowym szefem Biura Zarządzania Kryzysowego w starostwie

W Starostwie Powiatowym w Krasnymstawie obsadzono stanowisko kierownika Biura Zarządzania Kryzysowego, Obrony Cywilnej i Spraw Obronnych. Funkcję objął były burmistrz Krasnegostawu Robert Kościuk, który - jak informuje starosta Janusz Szpak - został zatrudniony 1 grudnia na mocy porozumienia stron.
Były burmistrz Krasnegostawu nowym szefem Biura Zarządzania Kryzysowego w starostwie

Autor: Igor Smirnow

Źródło: Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie, Prezydent.pl

Na stanowisku tym był wakat po śmierci wieloletniego kierownika Artura Sysa. Jak informuje starosta krasnostawski Janusz Szpak, powiat dwukrotnie ogłaszał konkurs na jego następcę, jednak żadna z procedur nie zakończyła się skutecznym wyborem. Pierwszy konkurs nie został rozstrzygnięty, a osoba wyłoniona w drugim sama zrezygnowała. Dlatego trzeci raz konkursu już nie ogłaszano.

Robert Kościuk został zatrudniony 1 grudnia za obopólnym porozumieniem stron, bez przeprowadzania konkursu. Dotychczas pracował w Lublinie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego. Był kierownikiem Oddziału Informacji o Funduszach Europejskich. 

- Musiałem uzupełnić to stanowisko. Podczas narady u generała usłyszałem jednoznacznie, że jest to obecnie jeden z najważniejszych wydziałów w administracji powiatowej. Nie możemy sobie pozwolić na braki kadrowe, zwłaszcza że dyżury muszą być pełnione całodobowo  – tłumaczy starosta.

Według Janusza Szpaka, Robert Kościuk posiada komplet wymaganych dokumentów i kwalifikacje, które pozwalają kierować tym wydziałem. Szpak przyznaje, że Kościuk przejął stanowisko na warunkach finansowych obowiązujących dotychczas. 

– Żadnej kwoty nie zmieniałem. Tyle, ile otrzymywał poprzedni kierownik, tyle dostał nowy – podkreśla starosta. 

W Biurze Zarządzania Kryzysowego, Obrony Cywilnej i Spraw Obronnych do tej pory pracowały trzy osoby. Po zatrudnieniu nowego kierownika skład powiększył się do czterech pracowników.

Czytaj także: 
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

dziadek 02.12.2025 23:52
Kolesie na swoim, a burmistrzunio (obecny) tyle obiecywał hehe

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamaprzystań
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JoelTreść komentarza: Rozdawanie 500+ nie zwiększyło dobrobytu u ludzi, tylko go zmniejszyło. Rząd nie daje, tylko zabiera.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:14Źródło komentarza: Pieniądze nie zwiększą liczby urodzeń. Trzeba  się otworzyć na inne rozwiązaniaAutor komentarza: TomcioTreść komentarza: Może warto przesuwać przetargi na wiosnę i latem robić remonty niż w grudniu. I tak macie szczęście, że pogoda jest na plusie i bez śnieguData dodania komentarza: 4.12.2025, 09:16Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”Autor komentarza: RobertTreść komentarza: Czy teraz Miasto zaciągnie kredyt na wkład własny? Bo ze słów prezydenta (o ile dobrze pamiętam) wynikało, że 100 mln wyda na bieżące potrzeby.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 15:34Źródło komentarza: Ugoda w sprawie infrastruktury pod terminal intermodalny w Chełmie. Miasto przygotowuje kolejny przetargAutor komentarza: BezradnyTreść komentarza: To jakiś drogi ten tłuczeń bo cała podwyżka wyniesie ok.4150zł miesięcznie. To dwa samochody tłucznia miesięcznie.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 11:11Źródło komentarza: Gm. Białopole. Otworzyli oferty śmieciowych ofert. Samorządowcy przeżyli szok.Autor komentarza: SuperTreść komentarza: Niech remontują. Najpierw trzeba trochę postać w korkach żeby było lepiejData dodania komentarza: 3.12.2025, 07:01Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama