Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Pow. krasnostawski: Lewczuk zarobi najwięcej, Proskura dostał najmniej

Praktycznie wszyscy wójtowie dostali już podwyżki wynikające ze zmiany zasad naliczania ich wynagrodzeń. Większość z nich ma wyższe pobory niż starosta Andrzej Leńczuk i burmistrz Robert Kościuk. Najwięcej dostał Jerzy Lewczuk, a najmniej Leszek Proskura.
Pow. krasnostawski: Lewczuk zarobi najwięcej, Proskura dostał najmniej

Większość pensji wójtów została ustalona pod koniec grudnia. W niektórych samorządach jeszcze w listopadzie. Pensja burmistrza Izbicy Jerzego Lewczuka wynosi 18 345 zł. Niespełna tysiąc złotych mniej mają: Artur Sawa z Łopiennika i Janusz Pędzisz z Fajsławic. Ich wynagrodzenia z dodatkami wynoszą 17 466 zł. Kolejne miejsca pod względem wysokości zarobków zajmują: Jacek Lis z Żółkiewki (17 338 zł), Edyta Gajowiak-Powroźnik z gminy Krasnystaw (17 320 zł) i Paweł Kucharczyk z Rudnika (17 256 zł).

Mniej od nich zarabiać będzie Andrzej Leńczuk, który w krótkim czasie dostał drugą podwyżkę z 15 305 zł na 16 950 zł. Okazało się bowiem, że w listopadzie radni otrzymali projekt uchwały z niewłaściwymi wyliczeniami. Dlatego konieczna była korekta wysokości jego wynagrodzenia zasadniczego oraz dodatków: funkcyjnego, specjalnego i stażowego.   

Pod koniec grudnia Rada Miasta Krasnystaw zdecydowała, ile będzie zarabiał Robert Kościuk. Nowa pensja burmistrza to 16 820 zł. Jest mniejsza niż zarobki niejednego wójta ze względu na niski poziom dodatku stażowego. Jego koleżanki i koledzy z gmin pobierają go przeważnie w maksymalnej wysokości. Tymczasem sam zainteresowany przed pracą w samorządzie prowadził działalność gospodarczą, która nie wlicza się do stażu pracy. 

Na konto Moniki Grzesiuk z Kraśniczyna co miesiąc wpływać będzie 16 560 zł. Najmniej ze wszystkich będzie zarabiał Leszek Proskura z Siennicy Różanej. Mimo że w powiecie krasnostawskim jest obecnie najdłużej urzędującym wójtem, jego pensja będzie wynosiła 15 576 zł. 

- Kwestia ustalenia wynagrodzenia wójta Marka Kasprzaka będzie rozpatrywana na sesji po 18 stycznia - informuje Piotr Cichosz, zastępca wójta Gorzkowa.

Czytaj także: Tylko durnie w to nie wierzą!

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KkkTreść komentarza: Kiedy dni ChełmaData dodania komentarza: 30.06.2022, 16:17Źródło komentarza: Chełmski rower miejskiAutor komentarza: SuwerenTreść komentarza: A kiedy w końcu przywrócą do życia sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu Rejowieckiej i Szpitalnej? Brawo dla gospodarzy miasta za taką opiekę nad mieszkańcami, brawo!Data dodania komentarza: 30.06.2022, 13:50Źródło komentarza: Chełm. Ostrożnie na przejściu przed deptakiem! Nie działa przycisk świateł!Autor komentarza: Sylwester BTreść komentarza: Banaszek nie lubi krytyki.... Tylko propagandę PiS należy głosić uważa. Koreański model.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:42Źródło komentarza: Chełm. Słowne potyczki między radnym Sikorą a prezydentem BanaszkiemAutor komentarza: MagdalenaTreść komentarza: Skoro awaria sygnalizacji świetlnej na skrxyżowaniu Rejowiecka-Szpitalna nadal się utrzymuje, to może w kierowanie ruchem niech włączy się policja. To jest jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w Chełmie, droga tranzytu międzynarodowego. Kierowcy wielkogabarytowych pojazdów bez wyobraźni. Trzeba naprawdę nakombinować się, żeby bezpiecznie opuścić skrzyżowanie nie czyniąc szkody sobie ani innym uczestnikom ruchu. Niektórzy z nich tną przez skrzyżowanie nawet nie zdejmując nogi z gazu. W godzinach szczytu wyjazd ze szpitalnej w Rejowiecką graniczy z cudem. Ktoś powinien kierować ruchem.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 11:43Źródło komentarza: Na Rejowieckiej i Szpitalnej bez zmian. Wciąż szukają źródła usterkiAutor komentarza: IbizaTreść komentarza: Mądrze napisane. Zrobili sobie Ibize na bidnej Okunince.Data dodania komentarza: 29.06.2022, 23:14Źródło komentarza: Wiadomo, kto utonął w Okunince. Policjanci apelują o rozsądek nad wodą
Reklama
Reklama