Organizatorzy zapraszają na święto plonów w niedzielę, 14 sierpnia. Msza na stadionie w Izbicy w intencji rolników rozpocznie się o godz. 13. Po niej zaplanowany został korowód i obrzęd dożynkowy.
Mieszkańcy Tarnogóry Kolonii jako jedyni z powiatu krasnostawskiego wystartowali w Wojewódzkich Igrzyskach Rekreacyjnych organizowanych przez Lubelskie Zrzeszenie Sportowe. Na stadionie w Szczebrzeszynie rywalizowali z przedstawicielami innych sołectw w kategorii Aktywna Wieś.
31 lipca na stadionie w Izbicy odbył się XV Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Jednostek KSRG. Zmagania odbyły się przy zmiennej pogodzie, także w strugach obfitego deszczu, ale nie przeszkodziło to w dobrej zabawie i zdrowej rywalizacji.
Zagrożeni wysiedleniami i wywłaszczeniami mieszkańcy regionów, przez które ma przebiegać kolej dużych prędkości, po raz kolejny wyrazili sprzeciw wobec planów Centralnego Portu Komunikacyjnego. W piątek blokowali drogę krajową w Izbicy. W ubiegłym tygodniu nie pozwalali również na prowadzenie badań geologicznych. Z kolei 4 sierpnia jadą na kolejny protest w Warszawie.
W gminie Izbica już po raz dziewiąty odbył się "Festiwal smaków nad Wolicą". W programie wydarzenia zorganizowanego w Wólce Orłowskiej była między innymi siódma edycja gminnego konkursu kulinarnego dla kół gospodyń wiejskich na najsmaczniejsze pierogi.
Szykuje się kolejny protest przeciw planom budowy kolei dużych prędkości w regionie. Tym razem zgromadzenie odbędzie się 29 lipca w Izbicy.
Z niewiadomych przyczyn 20-latek wjechał na przejeździe kolejowym w nadjeżdżający pociąg.
W powiecie krasnostawskim najprawdopodobniej ktoś chciał obrabować bankomat. Do zdarzenia doszło dzisiejszej nocy (11/12 lipca).
3 lipca na stadionie sportowym im. Adama Suszka w Izbicy świętowano pierwsze urodziny Akademii Piłkarskiej Ruchu Izbica.
Nie udało się uratować życia pasażera ciężarówki, która uderzyła w drzewo wczoraj w Wólce Orłowskiej.
Dzisiaj część mieszkańców powiatu krasnostawskiego wznowi protest przeciw planom budowy szybkiej kolei. Zamierzają zablokować drogę krajową nr 17 w Wólce Orłowskiej.
Burmistrz Jerzy Lewczuk ostro skrytykował działania starosty Andrzeja Leńczuka za zbyt pochopne wydanie pozytywnej decyzji w sprawie kopalni piasku w Wólce Orłowskiej. - Nie jestem obrażony na gminę i te słowa wcale mnie nie przeraziły - komentuje włodarz powiatu. O co poszło?
To było do przewidzenia. Mieszkańcy kilku gmin, przez które ma przebiegać szybka kolej, zamierzają przyłączyć się do ogólnopolskiego protestu przeciwko inwestycji w ramach Centralnego Portu Komunikacyjnego. Swój sprzeciw chcą zamanifestować w piątek, 10 czerwca.
Taka jest łączna kwota dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład, jaką otrzymają wszystkie samorządy w powiecie. Nasze miasta i gminy chcą za te pieniądze modernizować drogi, szkoły i oświetlenie uliczne. Będą też inwestycje w ochronę środowiska i odnawialne źródła energii.
Kilkuset mieszkańców miasta i gminy Izbica pojawiło się na spotkaniu konsultacyjnym w sprawie budowy linii kolejowej dużych prędkości. Prawie wszyscy właściciele gospodarstw i zabudowań stojących na drodze, którą linia ma przebiegać, są przeciwni tej inwestycji. Burmistrz i jego podwładni przygotowali alternatywny i społecznie oczekiwany wariant przebiegu trasy.