Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gmina Siennica Różana

Jałówki na gigancie. Sześć szybko namierzono, dwie nadal na wolności
Jałówki na gigancie. Sześć szybko namierzono, dwie nadal na wolności

Nietypową interwencję zaliczyli wczoraj druhowie z gminy Siennica Różana. Przez kilka godzin szukali 8 jałówek, które wydostały się na wolność z jednego z miejscowych gospodarstw.

30.06.2022 06:32
Pow. krasnostawski. Prawie 100 milionów na inwestycje strategiczne. Sprawdzamy, na co wydadzą te pieniądze 
Pow. krasnostawski. Prawie 100 milionów na inwestycje strategiczne. Sprawdzamy, na co wydadzą te pieniądze 

Taka jest łączna kwota dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład, jaką otrzymają wszystkie samorządy w powiecie. Nasze miasta i gminy chcą za te pieniądze modernizować drogi, szkoły i oświetlenie uliczne. Będą też inwestycje w ochronę środowiska i odnawialne źródła energii.

06.06.2022 09:09
Boruń. Gospodynie i mieszkańcy zadbali o pamięć ofiar dwóch wojen światowych
Boruń. Gospodynie i mieszkańcy zadbali o pamięć ofiar dwóch wojen światowych

Z inicjatywy członkiń koła gospodyń w Boruniu odnowiony został cmentarz wojenny w ich miejscowości. Zwieńczeniem prac było odsłonięcie nowej tablicy ufundowanej przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Siennickiej. Teren wokół mogiły uporządkowało Nadleśnictwo Chełm.

20.05.2022 08:32
Gm. Siennica Różana: Siennica liderem emisyjnych deklaracji 
Gm. Siennica Różana: Siennica liderem emisyjnych deklaracji 

Gmina przyjęła już prawie 45 procent deklaracji o sposobach ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. To najlepszy wynik w województwie lubelskim wśród gmin do 10 tysięcy punktów adresowych.

03.02.2022 09:46
Gm. Siennica Różana: Szukał artefaktów, znalazł niewybuch
Gm. Siennica Różana: Szukał artefaktów, znalazł niewybuch

Saperzy z Chełma zneutralizowali kolejny niewybuch w naszym regionie. Tym razem był to pocisk artyleryjski 120 mm z okresu drugiej wojny światowej. Został znaleziony w Rudce przez przedstawiciela Stowarzyszenia Historyczno-Poszukiwawczego Wolica.

28.01.2022 06:57    6
Pow. krasnostawski: Zapisy na porady prawne teraz także online
Pow. krasnostawski: Zapisy na porady prawne teraz także online

Z początkiem bieżącego roku krasnostawskie starostwo uruchomiło punkty nieodpłatnej pomocy prawnej oraz poradnictwa obywatelskiego. Mieszkańcy powiatu mogą umawiać się na spotkania z prawnikami, wpisując się na listę w urzędzie. Można także zadzwonić albo zarezerwować termin przez stronę internetową urzędu.

15.01.2022 10:18
Pow. krasnostawski: Lewczuk zarobi najwięcej, Proskura dostał najmniej
Pow. krasnostawski: Lewczuk zarobi najwięcej, Proskura dostał najmniej

Praktycznie wszyscy wójtowie dostali już podwyżki wynikające ze zmiany zasad naliczania ich wynagrodzeń. Większość z nich ma wyższe pobory niż starosta Andrzej Leńczuk i burmistrz Robert Kościuk. Najwięcej dostał Jerzy Lewczuk, a najmniej Leszek Proskura.

12.01.2022 07:14
Gm. Siennica Różana: Radna broni dworku przed Trzebiatowskim
Gm. Siennica Różana: Radna broni dworku przed Trzebiatowskim

Czy malarz Janusz Trzebiatowski został honorowym obywatelem gminy niezgodnie z regulaminem przyznawania tego tytułu? Jedna z radnych chce wiedzieć, jakie są jego zasługi dla regionu. Pyta również, dlaczego sala konferencyjna w urzędzie gminy została nazwana jego imieniem bez żadnej uchwały. Wydarzenia te odbyły się przed siedmioma laty, ale - jak się okazuje - wciąż budzą u niektórych spore emocje.

08.09.2021 10:29
Gm. Siennica Różana: NIE dla stacji bazowej sieci 5G
Gm. Siennica Różana: NIE dla stacji bazowej sieci 5G

Choć operator sieci komórkowej ma wszystkie pozwolenia, niektórzy mieszkańcy Siennicy Różanej domagają się przerwania rozpoczętej budowy nowego masztu. Twierdzą, że nie wyrazili na nią zgody, bo nikt ich nie informował o planowanej inwestycji. Obawiają się również wpływu nadajnika na ich życie i zdrowie.

23.07.2021 11:04
Stówka mandatu dla kolejnego proboszcza
Stówka mandatu dla kolejnego proboszcza

Administrator parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Siennicy Różanej również nie uniknął mandatu za przekroczenia limitu uczestników podczas jednej z wielkanocnych mszy. Otrzymał jednak niższą karę niż proboszczowie z Krasnegostawu za podobne wykroczenia.

02.06.2021 08:24
Prawie wjechał w policjantów, był kompletnie pijany
Prawie wjechał w policjantów, był kompletnie pijany

Policjanci zatrzymali 29-latka, który kierując seatem o mały włos nie zderzył się z nieoznakowanym radiowozem zmuszając mundurowych do zjechania na pobocze. Mężczyzna nadal kontynuował jazdę mimo wydawanych przez policjantów sygnałów do zatrzymania. Jak się wkrótce okazało, 29-latek miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania.

18.03.2021 11:29
Zmarła 9-latka zakażona COVID-19
Zmarła 9-latka zakażona COVID-19

9-latka z gminy Gorzków od kilku lat zmagała się z innymi poważnymi schorzeniami. Osłabiony organizm najwyraźniej nie potrafił poradzić sobie z agresywnym koronawirusem. Dziewczynka była dziewiątą śmiertelną ofiarą COVID-19 w powiecie krasnostawskim w ubiegłym tygodniu. Od poniedziałku do niedzieli przybyło 447 nowych zachorowań. Co najmniej połowa z nich dotyczy domów pomocy społecznej w Krasnymstawie i Żułowie.

23.11.2020 07:45
Siennica Różana gotowa na elektromobilność
Siennica Różana gotowa na elektromobilność

Według Europejskiej Agencji ds. Ochrony Środowiska, samochody odpowiadają za 10-25% emisji zanieczyszczeń, które trafiają do powietrza. W miastach udział zanieczyszczeń komunikacyjnych w smogu jest większy i może sięgać 60 proc, zwłaszcza, że spaliny rozprzestrzeniają się na niskich wysokościach i trafiają niemal bezpośrednio do płuc mieszkańców poruszających się po mieście. Efektem bezpośrednim, który możemy odczuwać wszyscy jest ból głowy, drapanie w gardle czy kaszel. Długoterminowe konsekwencje oddychania zanieczyszczonym powietrzem są jednak znacznie poważniejsze. Wdychane przez nasze organizmy zanieczyszczenia mogą wywołać astmę, nowotwory i choroby serca.

19.11.2020 07:02
Zmarł zakażony 67-latek z Żółkiewki
Zmarł zakażony 67-latek z Żółkiewki

W krasnostawskim szpitalu zmarł 67-letni mieszkaniec gminy Żółkiewka, który miał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa w organizmie. SARS-CoV-2 stwierdzono również u dwójki uczniów ze szkół w Łopienniku Dolnym i Siennicy Różanej. Naukę zdalną wprowadzono jednak tylko w pojedynczych klasach.

13.10.2020 10:33    1
Nasz rolnik wśród wyróżnionych
Nasz rolnik wśród wyróżnionych

Krasnostawianin Jacek Kukulski, który prowadzi gospodarstwo rolne na terenie gminy Siennica Różana, został laureatem konkursu „Rolnik z Lubelskiego 2020”.

06.10.2020 12:15
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama