Wrzesień odprawiony znienacka

  • 23.11.2020, 08:30 (aktualizacja 27.11.2020, 12:36)
  • TWA
Wrzesień odprawiony znienacka Fot. spzozadampol.pl
Jerzy Wrzesień nie jest już dyrektorem Szpitala Gruźlicy i Chorób Płuc w Adampolu. Dostał kilka godzin, aby się spakować i opuścić szpital. Jego stanowisko zajął chełmianin Piotr Wysocki.

Jerzy Wrzesień, były burmistrz Włodawy kierował szpitalem od października 2016 roku. Miał umowę do 2022 roku, ale jego kadencja została przerwana. Pisaliśmy, że o jego odwołaniu mówiło się już od jesieni 2018 roku, kiedy władzę w województwie lubelskim przejęło Prawo i Sprawiedliwość. I stało się to faktem 16 listopada br.

W powiecie włodawskim mówi się, że powodem decyzji władz wojewódzkich była przynależność Września do opozycyjnej Koalicji Obywatelskiej.

- Marszałek województwa podjął taką decyzję, jest organem prowadzącym i miał prawo powiedzieć mi dziękuję bez uzasadniania. Nie wiem, jaki jest powód odwołania mnie z funkcji, bo nikt ze mną na ten temat nie rozmawiał. Współpraca z urzędem marszałkowskim układała się wzorowo. Jest mi żal tego szpitala, bo mieliśmy dalekosiężne plany. Zostawiłem placówkę w doskonałej kondycji finansowej, z ponad 3 milionami na koncie i kwotą około pół miliona zysku – mówi Jerzy Wrzesień.

O wyjaśnienia zapytaliśmy również w urzędzie marszałkowskim.

- Obecna sytuacja epidemiologiczna stawia nowe wyzwania przed zarządzającymi podmiotami leczniczymi. Szpital potrzebuje nowego spojrzenia na bieżące problemy. Mając powyższe na względzie, samorząd województwa zdecydował się dokonać zmiany na stanowisku dyrektora jednostki - wyjaśnia Remigiusz Małecki, rzecznik prasowy marszałka województwa.

I takie nowe spojrzenie na szpital w dobie epidemii ma zapewnić Piotr Wysocki. Obecnie sympatyk PiS, a kiedyś żarliwy zwolennik ludowców. Startował nawet na posła z listy PSL i do sejmiku województwa lubelskiego, ale nigdy mandatu nie zdobył. W przeszłości był szefem Kredyt Banku i prezesem zarządu Fabryki Cukierków Pszczółka w Lublinie. Od 2018 roku był pracownikiem Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Lublinie. Obowiązki dyrektora szpitala Gruźlicy i Chorób Płuc w Adampolu powierzono mu na razie na pół roku. Jeśli się sprawdzi, zapewne zostanie na stanowisku na dłużej. Chcieliśmy zapytać Piotra Wysockiego, jakie ma plany na działalność jednostki, czy przewiduje jakieś zmiany w zarządzaniu lub zmiany kadrowe. Dzwoniliśmy kilkakrotnie, ale był dla nas niedostępny. Zostawiliśmy numer telefonu, prosząc aby dyrektor oddzwonił do nas, ale się nie doczekaliśmy.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe