Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 23:09
Reklama Zaproszenie do plebiscytu Niedźwiedzie Biznesu 2022

Kto ma chęć na MPEC?

Miejska spółka ciepłownicza oficjalnie ogłosiła, że chce sprzedać udziały. Dodatkowo zespół negocjacyjny wysłał sześć zaproszeń do największych spółek energetycznych w Polsce. - Czekamy na zgłoszenia ofert wstępnych - mówi Artur Jędruszczuk, prezes MPEC.
Kto ma chęć na MPEC?

Termin składania ofert wstępnych upływa 22 kwietnia. Na 24 kwietnia zaplanowano ich otwarcie. Wszystkie złożone propozycje zostaną przeanalizowane przez zespół negocjacyjny, następnie wybrani oferenci otrzymają zaproszenie do dalszych negocjacji.

Zespół, zgodnie uchwalonymi przez radę miasta zasadami, mógł wysłać minimum trzy zaproszenia do firm, wysłał do sześciu. Jaki będzie odzew w obecnej sytuacji? Każdy, kto chce wziąć udział w postępowaniu, musi wpłacić kaucję w wysokości miliona złotych.

Przed nowym właścicielem trudne zadanie. Spółka musi zostać dostosowana do unijnych wymogów, w przeciwnym razie nie będzie mogła funkcjonować. Koszty takiej modernizacji to od 46 do 80 milionów złotych. Miasto nie miało funduszy na przeprowadzenie takiej inwestycji, dlatego zapadła decyzja o sprzedaży MPEC.

Kapitał zakładowy wynosi 18 mln 718 tys. zł i dzieli się na 37 tys. 436 równych i niepodzielnych udziałów o wartości nominalnej 500 zł każdy. Jedynym wspólnikiem przedsiębiorstwa jest miasto. Udziały zostaną sprzedane w całości jednemu podmiotowi. Transakcję przeprowadzi zespół negocjacyjny, w którego skład wchodzą, oprócz władz miasta i spółki, przedstawiciele załogi.

Cena wywoławcza za wszystkie udziały spółki wynosi 40 mln 505 tys. 752 zł, co stanowi kwotę 1082 zł za jeden udział. Co ważne, w ramach sprzedaży udziałów, miasto otrzyma nieruchomości będące w chwili obecnej własnością spółki, które nie są wykorzystywane w działalności ciepłowniczej.

Szczegóły dotyczące spółki i sprzedaży jej udziałów zostały opisane w memorandum informacyjnym, z którym można się zapoznać m.in. na BIP Urzędu Miasta Chełm.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Sprwiedliwy 28.03.2020 18:47
Opowiadanie braku peniedzy to bujda na resorach. Sa srodki Unijne i NFOS tylko trzeba o nie się starac. Lenistwo Wladz Miasta niesamowite. Sprzedaje się raz.

ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama