Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Kto ma chęć na MPEC?

Miejska spółka ciepłownicza oficjalnie ogłosiła, że chce sprzedać udziały. Dodatkowo zespół negocjacyjny wysłał sześć zaproszeń do największych spółek energetycznych w Polsce. - Czekamy na zgłoszenia ofert wstępnych - mówi Artur Jędruszczuk, prezes MPEC.
Kto ma chęć na MPEC?

Termin składania ofert wstępnych upływa 22 kwietnia. Na 24 kwietnia zaplanowano ich otwarcie. Wszystkie złożone propozycje zostaną przeanalizowane przez zespół negocjacyjny, następnie wybrani oferenci otrzymają zaproszenie do dalszych negocjacji.

Zespół, zgodnie uchwalonymi przez radę miasta zasadami, mógł wysłać minimum trzy zaproszenia do firm, wysłał do sześciu. Jaki będzie odzew w obecnej sytuacji? Każdy, kto chce wziąć udział w postępowaniu, musi wpłacić kaucję w wysokości miliona złotych.

Przed nowym właścicielem trudne zadanie. Spółka musi zostać dostosowana do unijnych wymogów, w przeciwnym razie nie będzie mogła funkcjonować. Koszty takiej modernizacji to od 46 do 80 milionów złotych. Miasto nie miało funduszy na przeprowadzenie takiej inwestycji, dlatego zapadła decyzja o sprzedaży MPEC.

Kapitał zakładowy wynosi 18 mln 718 tys. zł i dzieli się na 37 tys. 436 równych i niepodzielnych udziałów o wartości nominalnej 500 zł każdy. Jedynym wspólnikiem przedsiębiorstwa jest miasto. Udziały zostaną sprzedane w całości jednemu podmiotowi. Transakcję przeprowadzi zespół negocjacyjny, w którego skład wchodzą, oprócz władz miasta i spółki, przedstawiciele załogi.

Cena wywoławcza za wszystkie udziały spółki wynosi 40 mln 505 tys. 752 zł, co stanowi kwotę 1082 zł za jeden udział. Co ważne, w ramach sprzedaży udziałów, miasto otrzyma nieruchomości będące w chwili obecnej własnością spółki, które nie są wykorzystywane w działalności ciepłowniczej.

Szczegóły dotyczące spółki i sprzedaży jej udziałów zostały opisane w memorandum informacyjnym, z którym można się zapoznać m.in. na BIP Urzędu Miasta Chełm.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Sprwiedliwy 28.03.2020 18:47
Opowiadanie braku peniedzy to bujda na resorach. Sa srodki Unijne i NFOS tylko trzeba o nie się starac. Lenistwo Wladz Miasta niesamowite. Sprzedaje się raz.

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama