Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Można pozbyć się szamba i zadbać o komfort

Gm. Dorohusk. Montaż przydomowej oczyszczalni będzie łatwiejszy. Wnioskodawcy zyskali pewną niezależność

Uchwałę w sprawie zasad i trybu udzielenia dotacji celowej na dofinansowanie zakupu i montażu przydomowych oczyszczalni ścieków podejmowano w czasie ostatniej sesji rady gminy. Środki gmina wyasygnowała w ramach własnego budżetu. Co należy zrobić, aby móc skorzystać z tych pieniędzy?
Gm. Dorohusk. Montaż przydomowej oczyszczalni będzie łatwiejszy. Wnioskodawcy zyskali pewną niezależność
zdjęcie ilustracyjne

Źródło: Freepik

Wójt Wojciech Sawa przypomniał o tym, że obecnie będzie się można starać o dofinansowanie w wysokości 7 tys. zł. 

- W regulaminie określono, że ta kwota może ulec zmianie – w zależności od ilości środków, jakie zostaną przeznaczone na ten cel na dany rok budżetowy. Umowy będziemy oczywiście podpisywać tylko i wyłącznie z mieszkańcami naszej gminy. Dodatkowy warunek, jak stawiamy, to brak zaległości z tytułu opłaty lokalnych na rzecz naszego urzędu – mówił o niektórych aspektach rozwiązania wójt Sawa.

Zapewnił również, że gmina skontaktuje się w najbliższym czasie z osobami, które już składały wniosek w sprawie dofinansowania, aby omówić szczegóły przedsięwzięcia. 

- Chcielibyśmy, aby z zaproponowanych rozwiązań można było skorzystać już w styczniu. W takim układzie instalację należałoby wykonać do 31 października, ponieważ po tym terminie należy już rozliczyć cały projekt – wyjaśnił włodarz.

Dlaczego obecne rozwiązania są bardziej korzystne od tych, które obowiązywały do tej pory? Między innymi dlatego, że od teraz wnioskodawcy będą sami decydować o tym, jaką konkretnie oczyszczalnię chcą wybudować. Będą odpowiadali za przygotowanie we własnym zakresie odpowiedniej dokumentacji i projektu – oczywiście zgodnie z wszelkimi zasadami sztuki budowlanej. 

- Dla nas istotne jest przedstawienie w urzędzie odpowiednich atestów i faktur. I oczywiście zgłoszenie takiej instalacji do naszej gminnej ewidencji – dodał Sawa.

Przewodnicząca rady gminy Małgorzata Sarzyńska uspokoiła natomiast i potwierdziła, że funkcjonują na terenie gminy specjaliści, którzy są w stanie wykonać odpowiedni projekt i zrealizować prace. Pomocą służy też, jak zapewniła, urząd.  

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: PfTreść komentarza: Bzdury! Prawda jest taka, że w Chełmie nie ma ani dobrych specjalistów ani dobrego ośrodka wspierającego ludzi w kryzysie ! Oddział psychiatryczny i odwykowy to totalna porażka, pacjenci są bez odpowiedniego wsparcia, faszerowani lekami bez pomocy psychologów. W ten sposób właśnie straciłam członka swojej rodziny, który nie otrzymał należytej pomocy bo takiej w Chełmie nie ma !Data dodania komentarza: 29.04.2026, 17:42Źródło komentarza: Zdesperowana kobieta wbiła sobie nóż prosto w brzuchAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: A na byłych czerwonych, a dziś wiernych wyznawców pis to nawet nie ma określenia w słowniku ludzi cywilizowanych.Data dodania komentarza: 29.04.2026, 15:04Źródło komentarza: Lekcja odpowiedzialności w Rudzie-Hucie. Wójt postawił ultimatum, a młodzi chwycili za miotłyAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Jak we wsi zmowa milczenia, to strażacy powinni olać pożar i czekać aż wszystko samo się wypali. Następni chętni na wypalanie traw na pewno się zastanowią.Data dodania komentarza: 29.04.2026, 13:47Źródło komentarza: Plaga podpaleń i lokalna zmowa milczenia. Gmina Urszulin walczy z pożarami trawAutor komentarza: WaleryTreść komentarza: To chyba normaData dodania komentarza: 29.04.2026, 13:13Źródło komentarza: Ksiądz proboszcz podejrzany o pedofilięAutor komentarza: staryTreść komentarza: Ten SPN powinien powstać, ale szanse są małe. Ten wasz post powinien zostać rozbudowany i opublikowany jako mocny merytorycznie artykuł w super tygodniu i w tygodniku chełmskim. Po wsiach te gazety są czytane i dyskutowane dość dokładnie. Poza tym, musicie zrozumieć, i znaleźć odpowiednią narrację na obawy które nie są artykułowane "wprost" Chodzi o to, że obecnie cały ten zalesiony i ekstensywny rolniczo teren zarządzany głównie przez LP to swoisty ekosystem i biocenoza drobnych i większych nielegalnych i pół-legalnych interesików (także na bazie funduszy UE). Utworzenie SPL zniszczy ten misterny układ, a odbudowa tego już w ramach SPN zajmie lata, i wielu wypadnie z tej gry.Data dodania komentarza: 29.04.2026, 09:11Źródło komentarza: Izba Rolnicza przeciwko tworzeniu parku narodowego w Sobiborze bez konsultacji
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama