Z pisma, jakie dostępne jest na stronie Biuletynu Informacji Publicznej urzędu, wynika, że wyjaśnienia mają dotyczyć między innymi sposobu prowadzenia prac w obrębie rowu, który ujęty jest w ewidencji urządzeń i melioracji wodnych oraz w obrębie tzw. drenowania. Urząd oczekuje od przedsiębiorstwa, aby to przedstawiło sposób zabezpieczenia prac w tych newralgicznych miejscach. W dokumencie zaznaczono, że wspomniany rów przebiega przez cztery działki, natomiast drenaż funkcjonuje na pięciu innych nieruchomościach.
„Wyjaśnienia mają dotyczyć także możliwości ustalenia dodatkowego pasa ochronnego obok jednej z działek budowlanych, a także ustalenia czasu pracy kopalni (od 7:00 do 17:00) i przedstawienia trasy wywozu urobku z przedmiotowej kopalni” - oczekują urzędnicy.
Na tym jednak lista przedstawionych firmie próśb nie kończy się. Urząd chciałby również, aby przedstawiono stanowisko wobec faktu, że na położonym tuż obok kopalni terenie znajdują się działki przeznaczone pod budownictwo – także letniskowe.
Dlaczego pismo w sprawie prowadzonego właśnie postępowania administracyjnego zdecydowano się opublikować na stronie gminnego biuletynu? Urząd wyjaśnia, że w sprawę zaangażowanych jest więcej niż 10 stron, dlatego też był zobowiązany postąpić w myśl obowiązujących przepisów prawa.
Czytaj także:



![Pow. krasnostawski. Archeologiczne skarby lokalnych poszukiwaczy na wystawie „Pod warstwą czasu” [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-pow-kranostawski-wystawa-pod-warstwa-czasu-oficjalnie-otwarta-1765529253.jpg)






![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [7-12-2025] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-7-12-2025-1765062540.jpg)
![Śmierć na drodze. Mieszkaniec powiatu krasnostawskiego wjechał w autobus. Zginął na miejscu [ZDJĘCIA] W sobotę (6 grudnia) nad ranem w miejscowości Kolonia Siedliszczki. Kierujący audi zjechał na przeciwległy pas ruchu drogowego i zderzył się z autobusem.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-smierc-na-drodze-mieszkaniec-powiatu-krasnostawskiego-wjechal-w-autobus-zginal-na-miejscu-1765114551.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze