Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 06:45
Reklama Zaproszenie do plebiscytu Niedźwiedzie Biznesu 2022

Z parafii Chrystusa Odkupiciela w Chełmie odchodzi dwóch wikariuszy

Czerwiec to czas dorocznych zmian personalnych w parafiach Archidiecezji Lubelskiej. Przenoszeni są między parafiami proboszczowie, ale także wikariusze.
Z parafii Chrystusa Odkupiciela w Chełmie odchodzi dwóch wikariuszy
Autor: https://www.facebook.com/odkupiciel.chelm

Jak poinformowano na stronie parafii na Facebooku, decyzją arcybiskupa Stanisława Budzika ks. Paweł Jakubczak został zwolniony z funkcji wikariusza tej parafii i mianowany wikariuszem Parafii Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie. Natomiast ks. Marcin Jasiński przeniesiony został do Parafii Przemienienia Pańskiego w Sawinie. 

Nowym wikariuszem parafii Chrystusa Odkupiciela w Chełmie został ks. Grzegorz Gut, dotychczas pracujący w parafii Chrystusa Odkupiciela w Świdniku.

Parafianie piszą w komentarzach, że będzie im bardzo brakowało trafiających w serce kazań ks. Pawła i zawsze serdecznego uśmiechu ks. Marcina. Nie ukrywają żalu, że księża opuszczają parafię, dziękują im za posługę i życzą powodzenia w pracy duszpasterskiej na dalsze lata.

To nie jedyne zmiany parafii Chrystusa Odkupiciela w Chełmie. Jak już wcześniej informowaliśmy, na emeryturę odchodzi z niej proboszcz Grzegorz Szymański

Źródło: https://www.facebook.com/odkupiciel.chelm

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Joanna 26.06.2022 18:40
W każdej parafia zmuany do Sawina wysylaja pomoc a co z parafia w Czulczycach czy żaden biskup nie widzi że tam potrzebna pomoc gdyż proboszcz w parafi czułczyce jest chory.

ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama
Reklama