Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 06:37
Reklama

Dwie parafie z nowymi proboszczami. Są również zmiany wśród wikariuszy

Zbliża się czas dorocznych zmian personalnych w parafiach Archidiecezji Lubelskiej. Najpierw o nowych miejscach posługi duszpasterskiej dowiedzą się księża, a potem wierni na mszach w najbliższą niedzielę. Część nominacji znana jest od czwartku.
Dwie parafie z nowymi proboszczami. Są również zmiany wśród wikariuszy
Po 28 latach posługi jako proboszcz parafii Chrystusa Odkupiciela w Chełmie kanonik Grzegorz Szymański przechodzi w stan emerytalny
Autor: https://www.odkupiciel-chelm.pl/duszpasterze

Metropolita Stanisław Budzik w pierwszej kolejności podziękował za pracę proboszczom, którzy przeszli w stan emerytalny. Są to kanonicy: Grzegorz Szymański z parafii Chrystusa Odkupiciela w Chełmie i Andrzej Domański z parafii św. Jana Nepomucena w Fajsławicach.

Wśród 4 neoprezbiterów, czyli nowo wyświęconych księży są: Arkadiusz Kowalski mianowany wikariuszem parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chełmie i Paweł Watras delegowany do parafii św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie.

Wiadomo też, że ze wspomnianej krasnostawskiej parafii odchodzi dwóch wikariuszy. Do kościoła św. Rozesłania Apostołów w Chełmie przeniesiony zostanie Bartłomiej Zwoliński, a do parafii św. Andrzeja Boboli w Lublinie trafi Paweł Saran.

Z parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Świdniku do św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie trafi ks. Jakub Głowacki.

Informacje dotyczące pozostałych zmian podamy po opublikowaniu ich przez Archidiecezję Lubelską.

Czytaj także:

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama
Reklama