Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 20:22
Reklama

Maryjnie w Białopolu. Znamy laureatów przeglądu pieśni religijnych [ZDJĘCIA]

Znamy laureatów powiatowego przeglądu pieśni maryjnych w Białopolu. - To był wymagający konkurs po przerwie spowodowanej pandemią - mówiła radna powiatu Beata Augustynek.
Maryjnie w Białopolu. Znamy laureatów przeglądu pieśni religijnych [ZDJĘCIA]
Autor: źródło: Starostwo Powiatowe w Chełmie

Przegląd pieśni religijnych w Białopolu ma swoją długą tradycję, która została niestety przerwana na dwa lata. Tegoroczna edycja była 19. z kolei. Wszyscy uczestnicy konkursu zgodnie przyznają, że repertuar religijny jest niezwykle wymagający. Niemniej po raz kolejny okazało się, że w lokalnych społecznościach pozostaje uśpionych wiele młodych talentów.

- Powiatowy Przegląd Pieśni Maryjnej wrócił do nas po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią. Bardzo to nas cieszy, że mogliśmy się w takim gronie spotkać. Widać, że dzieci i młodzież potrzebują występów na scenie. Usłyszeliśmy wiele pięknych utworów. Mam nadzieję, że to początek kariery muzycznej tych młodych wykonawców. Wszystkim gratuluję odwagi i życzę samych sukcesów - mówiła podczas wydarzenia sekretarz gminy Białopole i  jednocześnie radna powiatowa Beata Augustynek.

Czytaj także: Chełm. Mali soliści znowu chwycili za serca. VIII Festiwal Piosenki Ułańskiej był bardzo udany!

Udało się wskazać najlepsze głosy i to zestawienie ma następujący porządek:

Pierwsze miejsce wśród najmłodszych solistów z klas I-III zdobyła Barbara Przepiórka. W tej kategorii wiekowej puchary za pierwsze miejsce powędrowały też do zespołów Iskierka i Dzieci Maryi. W kategorii wiekowej uczniów z klas IV-VI wygrała Nikola Krasnowska. Drugie miejsce przyznano Lenie Hraciuk. Także pierwszą nagrodę ma zespół z IV klasy ze SP w Dubience. Wśród wykonawców z klas VII-VIII nagrodzono pierwszym miejscem Krzysztofa Gągoła i zespół Tęcza. Drugie miejsce mają PrzyjaciółkiMartyna Drożdżak z GOK-u w Werbkowicach dostała statuetkę za świetny występ w kategorii soliści ze szkół ponadpodstawowych.

Wszystkie występy oceniało wymagające jury w składzie: ks. Piotr RawlikAlicja Chudoba i Jarosław Wilgos.

Konkurs odbył się pod patronatem Starostwa Powiatowego w Chełmie, parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Białopolu, gminy Białopole i Publicznej Szkoły Podstawowej w Białopolu. Całe wydarzenie ostało uświetnione pewną niespodzianką, jaką dorośli zorganizowali dzieciom z okazji ich święta. Kilka pieśni zostało wykonanych przez zespół złożony z nauczycielek i pracowników szkoły.

Czytaj także:Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
mieszkaniec 05.06.2022 14:55
a może coś o sukcesach władz gminy napiszecie np. o scaleniu i pracach po scaleniowych z gminy Białopole i tym całym bałaganie który pozostał

Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama
Reklama