Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 21:04
Reklama

GTA po chełmsku. Porywał i porzucał w szczerym polu

To chyba było silniejsze od niego. Jak w popularnej grze komputerowej Grand Theft Auto 22-latek z powiatu włodawskiego z uporem maniaka kradł auta. Tylko po to, by się nimi przejechać i porzucić na obrzeżach miasta na łąkach. Prokuratura skierowała już do sądu w jego sprawie akt oskarżenia. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
GTA po chełmsku. Porywał i porzucał w szczerym polu
Autor: KMP w Chełmie

12 kwietnia 22-latek z gminy Włodawa ukradł auto stojące na podjeździe przy prywatnej posesji w Chełmie. Nie miał z tym większego problemu, bo właściciel zostawił na moment otwarty samochód i kluczyki w stacyjce.

- Zgłoszenie o kradzieży samochodu na osiedlu Dyrekcja Dolna w Chełmie dyżurny komendy przyjął po południu. Policjanci dzielnicowi po otrzymaniu komunikatu zwrócili uwagę na odpowiadający podanemu opisowi pojazd. Auto przemieszczało się drogą gruntową na obrzeżach Chełma – mówiła zaraz po zdarzeniu komisarz Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa KMP w Chełmie.

Policjanci szybko namierzyli skradziony pojazd. Kierowca na widok radiowozu porzucił auto i próbował jeszcze uciekać pieszo.

O dziwo 22-latek, już po przesłuchaniu i opuszczeniu komendy, po raz kolejny „skusił się” na cudzy pojazd. Tym razem był to bus renault master, który stał na parkingu. Znajdowały się w nim elektronarzędzia oraz portfel z kartą bankomatową i pieniędzmi. Straty właściciel oszacował na ponad 25 tysięcy złotych. Auto zostało odzyskane, ale nieco uszkodzone.

Policjanci niedługo po zgłoszeniu znaleźli je na obrzeżach Chełma. 14 kwietnia zatrzymanemu przedstawiono zarzuty krótkotrwałego użycia cudzego pojazdu i kradzieży portfela.

W trakcie śledztwa okazało się, że młody mężczyzna 12 stycznia także "porwał" cudze auto, warte 5200 zł i potem je porzucił.

Będzie odpowiadał w warunkach powrotu do przestępstwa, gdyż był już karany za podobne czyny. Niebawem stanie przed sądem.

Czytaj także:

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ola 18.06.2022 09:39
Czy w Chełmie na ulicach działają kamery ? dla poprawy bezpieczeństwa !

Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama
Reklama