Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy

Chełmskie niedziele na dwóch kółkach. Klub cyklistów zaprasza na rodzinne rajdy [FOTO]

Za nami już dwa rajdy organizowane przez Chełmski Klub Cyklistów działający przy PTTK. Wycieczki na dwóch kółkach, w ramach Cyklicznych Chełmskich Rodzinnych Rajdów Rowerowych, cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Przed nami jeszcze dwa spotkania.
Chełmskie niedziele na dwóch kółkach. Klub cyklistów zaprasza na rodzinne rajdy [FOTO]

Autor: Fot. Chełmski Klub Cyklistów

Inauguracja cyklu odbyła się w niedzielę 15 maja. Trasa rajdu, pod patronatem m.in. prezydenta Chełma Jakuba Banaszka i poseł Anny Dąbrowskiej-Banaszek, przebiegała po terenie miasta, z metą w Kumowej Dolinie.

- Dystans 13 km nie sprawił nikomu problemów. Na mecie, w oczekiwaniu na straż pożarną, dzieci biorące udział w rajdzie miały możliwość zabawy z animatorem. Zwieńczeniem rajdu był natomiast pokaz w wykonaniu strażaków na temat resuscytacji krążeniowo-oddechowej, diamentowych trzech minut i sposobu zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz poszkodowanego. Uczestnicy mogli też "zobaczyć z bliska" sprzęt strażacki oraz sfotografować się w kabinie wozu bojowego - wylicza Artur Fałkowski, organizator wydarzenia.

Hasła rajdów to "Nie miej znieczulicy, naucz się ratować ludzie życie" oraz "Świeć się po zmierzchu". Wycieczki oprócz tego, że mają być relaksem w gronie rodzinnym, mają też uczyć. Kolejne spotkania cyklistów planowane są 29 maja i 12 czerwca. Wszystkie rozpoczynają się na placu Łuczkowskiego przy studni. Początek o godz. 10. 

 

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama