Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 23:58
Reklama

Chełm: Strażnicy miejscy na dwóch kółkach

Aura sprzyja poruszaniu się na rowerze, a więc na dwa kółka przesiedli się także chełmscy mundurowi. Patrole rowerowe ma chełmska policja, a od kilku dni także straż miejska.
Chełm: Strażnicy miejscy na dwóch kółkach
Autor: Straż Miejska w Chełmie

"Na stanie" chełmskiej straży miejskiej są dwa rowery. To na razie wystarczy. Jak mówi komendant Mariusz Gałęziowski, nie ma planów zakupowych na kolejne jednoślady.

- Staramy się realizować nasze zadania zarówno w formie patroli pieszych, samochodowych, jak i rowerowych. Te ostatnie planowane są oczywiście, gdy pozwala na to pogoda - wyjaśnia szef straży miejskiej.

Wszystko odbywa się zgodnie z grafikiem, tak więc nie ma strażników przypisanych do dwóch kółek. Mundurowi na rowerach kontrolują parki i drogi dla cyklistów, zwracając szczególną uwagę na spożywanie alkoholu w tych miejscach i parkowanie pojazdów na chodnikach i drogach dla rowerów. Jak udało nam się dowiedzieć, patrolujący teren cykliści w mundurach, mieli okazję już kilkakrotnie interweniować na chełmskim bulwarze. Powodem było głównie spożywanie alkoholu w miejscu rekreacji.

Fot. Straż Miejska w Chełmie

 

Czytaj też:


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama