Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełm: Strażnicy miejscy na dwóch kółkach

Aura sprzyja poruszaniu się na rowerze, a więc na dwa kółka przesiedli się także chełmscy mundurowi. Patrole rowerowe ma chełmska policja, a od kilku dni także straż miejska.
Chełm: Strażnicy miejscy na dwóch kółkach
Autor: Straż Miejska w Chełmie

"Na stanie" chełmskiej straży miejskiej są dwa rowery. To na razie wystarczy. Jak mówi komendant Mariusz Gałęziowski, nie ma planów zakupowych na kolejne jednoślady.

- Staramy się realizować nasze zadania zarówno w formie patroli pieszych, samochodowych, jak i rowerowych. Te ostatnie planowane są oczywiście, gdy pozwala na to pogoda - wyjaśnia szef straży miejskiej.

Wszystko odbywa się zgodnie z grafikiem, tak więc nie ma strażników przypisanych do dwóch kółek. Mundurowi na rowerach kontrolują parki i drogi dla cyklistów, zwracając szczególną uwagę na spożywanie alkoholu w tych miejscach i parkowanie pojazdów na chodnikach i drogach dla rowerów. Jak udało nam się dowiedzieć, patrolujący teren cykliści w mundurach, mieli okazję już kilkakrotnie interweniować na chełmskim bulwarze. Powodem było głównie spożywanie alkoholu w miejscu rekreacji.

Fot. Straż Miejska w Chełmie

 

Czytaj też:


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama