Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 02:20
Reklama

Chełm. Mniej bezrobotnych w mieście. W PUP nadal rejestrują się obywatele Ukrainy

Stopa bezrobocia w Chełmie maleje. Od stycznia tego roku spadła o 0,6 procent. Urzędnicy z PUP prognozują, że w wakacje będzie jeszcze mniej bezrobotnych. Do średniej krajowej jednak ciągle nam daleko...
Chełm. Mniej bezrobotnych w mieście. W PUP nadal rejestrują się obywatele Ukrainy
Autor: Pixabay

Według najnowszych danych, udostępnionych przez PUP, na koniec marca stopa bezrobocia w Chełmie wynosiła 9,6 proc. W powiecie chełmskim - 10,4 proc. Dla porównania - w województwie lubelskim - 7,2 proc. a w Polsce - 5,4 proc. W samym Chełmie były 5092 osoby zarejestrowane jako bezrobotne.

- Bardzo się cieszymy, że w końcu jest to liczba jednocyfrowa. Za naszym pośrednictwem wiele osób zatrudniło się w Polsce i za granicą. Prowadzimy nabory na różne formy aktywizacji, które oparte są na umowach o pracę. Dzięki temu stopa bezrobocia się zmniejsza. Prowadzimy też nabory na szkolenia dla osób do 30 roku życia. Bezrobotni chętnie korzystają też z bonu na zasiedlenie - powiedziała nam Barbara Gil, pełniąca obowiązki dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Chełmie.

Warto przeczytać: 100-latka z Chełma obchodziła urodziny. Gratulujemy! [ZDJĘCIA]

W chełmskim urzędzie pracy nadal rejestrują się obywatele Ukrainy. Uchodźcy cały czas poszukują zatrudnienia, by jakoś przeżyć ten trudny czas. Na koniec kwietnia w PUP w Chełmie zarejestrowały się 44 osoby.

- Dziewięcioro z nich (jeden mężczyzna i 8 kobiet) jest na stażach - dodaje Gil.

Czytaj także:

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama