Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełm. Wypadek na przejściu dla pieszych. Kierowca stracił prawo jazdy

Na ul. 11 Listopada w Chełmie w przechodzącą przez przejście 86-latkę uderzył osobowy samochód. Starsza pani z obrażeniami ciała przewieziona została do szpitala. Miała uraz głowy, rany na biodrze, udzie i nadgarstku.
Chełm. Wypadek na przejściu dla pieszych. Kierowca stracił prawo jazdy
Autor: KMP w Chełmie

Do zdarzenia doszło wczoraj (26 maja) po godzinie 12.00. Badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali kierującemu seatem 38-latkowi prawo jazdy.

- Apelujemy o skupienie uwagi za kierownicą. Pamiętajmy, że zbliżając się do przejścia dla pieszych, każdy kierujący zobowiązany jest do zachowania szczególnej ostrożności - mówi kom. Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Czytaj też:

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Lena 28.05.2022 07:36
Jeżdżę tamtędy codziennie. Na tych pasach zawsze ktoś z nienacka wyjdzie, fakt widocznosc w tamtym miejscu nie jest dobra, stoją tam auta z lewej i prawej strony ulicy, więc zawsze tam zwalniam. Ja uważam, ale jestem już wyczulona na te pasy. Powinni zrobić zakazać postoju aut za raz przy pasach i po problemie.Slupki wmontowac z obu stron, by juz nikt nie stawał. Raptem dwa auta nie będą mogły stanąć, ale widocznosc będzie lepsza.

Fan Mondeo 27.05.2022 21:59
Moim zdaniem winne jest głównie samo przejście. Samochody (często dostawczaki) zazwyczaj stoją przy tym przejściu zasłaniająć wejście. Jadąc samochodem trzeba zwolnić do 30km/h aby móc się upewnić że akurat nikt nie stoi przy przejściu. Powinni to poprawić

Nanabba 27.05.2022 21:17
Jeszcze żeby te przejścia dla pieszych były widoczne w Chełmie jest tak że drzewa lub rośliny zasłaniają znaki ostrzegawcze kto zna Chełm to wie że musi wolniej jeździć ale jeżeli osoba nie zna Chełma idealnie to nie wie i dlatego dochodzi do potrącenia. Proponowała bym zrobić porządek z widocznością znaków.

Majkel Daglas 27.05.2022 20:38
Jak zwykle pod artykułem festiwal głupków od pieszych co to nie patrzą, wchodzą pod koła, święte krowy itd. Dokładnie od tego są te zmiany przepisów, żeby taki bęcwał i mądrala nie zabił 86-letniej babci na pasach. Na pasy zawsze może wejść osoba w bardzo podeszłym wieku, ktoś niepełnosprawny, dziecko wracające ze szkoły. A wy za każdym razem nawet przed pustym przejściem mieliście obowiązek zwolnić jeszcze przed zmianą przepisów. Co za chamstwo i znieczulica. Co, wbiegła mu ta 86-latka pod koła? Zaskoczyła go śmiertelnie nagłym wejściem na pasy? Oddajcie zbiorowo prawko i przesiądźcie na autobusy, zanim kogoś zabijecie, bo ręce odpadają. Też będziesz miał kiedyś 80-kilka lat gamoniu jeden z drugim, też będzie ci grozić śmierć za każdym razem, jak z domu wyjdziesz, bo takiego samego gamonia tylko że młodszego całkowicie zaskoczy nawet ledwo ruszająca się babcia albo dziadek.

Chelmianka 28.05.2022 09:00
Dajcie juz swiety spokoj , prawda jest taka ze kierowca kierujacy pojazdem jaki i pieszy chcacy przejsc przez przejscie jest zobowiazany do ostroznosci . Ja w sumie nigdy nie przejechalam nikogo ale mialam doswiadczenie pod Kamena na pasach jak mloda dziewczyna zapatrzona w fona wlazla na przejscie nie patrzac kompletnie czy cos jedzie . Cale szczescie ze jechalam wolno bo nie wiem co by sie stalo . Mino tego cala sie trzeslam ze zdenerwowania .

Uliczny Dłajweł 27.05.2022 19:47
Ja rowniez na codzień mam dużo przykładów ktore moglbym podawac nom stop jak od czasu zmiany przepisów piesi wchodzą na pasy pewni siebie jak gdyby nigdy nic.... czesto gęsto nawet nie patrzac sie czy ktos jedzie czy nie a jesli jedzie to z jaką predkoscia i czy zdarzy w ostatnim momencie zatrzymac auto..... Pozniej z glupoty i pewnosci siebie piesi giną bo od nie dawna czują sie nie tykalni.... i to jest prawda poniewaz widzac po sobie srednio na 10 par przejść dla pieszych musze gwaltownie zatrzymac auto na 6/7 przejsciach z czego nastepne 1/2 to zatrzymanie pojazdu by kogos puścić z szacunku poniewaz są to starsze osoby. Zmiana ta w przepisach drogowych jest totalnie do niczego i nie uzasadniona niczym , jak by ci piesi rzeczywiscie stali po 20/30minut na przejsciu by ich łaskawie ktos w koncu puścił....

Będzie przestroga dla pieszego 27.05.2022 19:31
Samochody to nie człowiek raptem się nie zatrzyma .a te ludzie same pchają się pod koła .jak paru wsadzi łeb pod koła to się naucza że i kierowca i pieszy muszą uważać i wspomnę o dyskusji o to by każdy pieszy był zobligowany do zasygnalizowania chęci przejścia przez pasy a nie idzie prosto zwrot na pięcie i jest na ulicy

Prawnik 28.05.2022 02:03
To będą tracić prawko dożywotnio i do paki i komu będzie lepiej ?

Kierowca 27.05.2022 16:59
Od kąd weszły nowe przepisy piesi nie uważają tylko chodzą jak święte krowy w Indiach. Sama miałam sytuację gdzie (rondo koło mrówki) Pani z piwkiem maszerowała chodnikiem i nagle nawet się nie oglądając weszła na przejście, gdy usłyszała pisk opon stanęła na środku jedni i zaczęła się śmiać w moim kierunku po czym wzięła łyk piwa i poszła dalej. A to tylko jeden przykład z wielu.