Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Kontrowersyjny wyrok lubelskiego sądu: To nie był gwałt na 14-latce

Sąd uniewinnił trzech mężczyzn od zarzutu gwałtu na 14-latce. - Złożyliśmy już zapowiedź apelacji. Czekamy na pisemne uzasadnienie wyroku -mówi Lech Wieczerza, szef Prokuratury Rejonowej w Chełmie. Oskarżonym o podstępne wykorzystanie dziewczyny groziło nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Prokuratura chciała, by trafili za kratki przynajmniej na 5-6 lat.
Kontrowersyjny wyrok lubelskiego sądu: To nie był gwałt na 14-latce
Autor: Pixabay

Sąd uznał jednak, że gwałtu i podstępu nie było, a mężczyźni mogli nie wiedzieć, że młoda kobieta ma tylko 14 lat, bo miała „rozwinięte cechy płciowe, pomalowane paznokcie, farbowane włosy, makijaż”.

Ostatecznie jeden z oskarżonych za udzielanie narkotyków i stosunek seksualny z małoletnią został skazany na 2 lata i miesiąc więzienia. Drugi za udzielanie narkotyków - na rok i 2 miesiące, trzeci trafić ma za kratki na 3 lata i 3 miesiące za uprawianie z dziewczyną seksu za amfetaminę. Decyzja sądu musi się uprawomocnić.

Oskarżeni to mieszkańcy jednej z gmin powiatu chełmskiego (25-, 30- i 41-latek). Jak ustalili śledczy, 14-latka poznała najmłodszego z nich na Facebooku. Ta relacja wciąż się rozwijała, również w "realu". 20 stycznia ub. r. wraz z koleżanką postanowiły się z nim i jego 30-letnim bratem przejechać autem. Po drodze zatrzymali się na poboczu i pili piwo. Potem pojechali po 41-letniego znajomego do jego domu. Zabrali go, wrócili do Chełma i kupili pizzę.

Czytaj także: Horror na chrzcinach pod Krasnymstawem. Przeciągnął nożem po szyi żony

Jak wynika z aktu oskarżenia, na postoju 25-latek wciągnął nosem gram amfetaminy, którą ponoć przywiózł z zagranicy. Drugą „kreskę” na obudowie telefonu dostała 14-latka. Potem kupili alkohol i pojechali do 41-latka do domu. Jedli pizzę, pili alkohol, były też środki odurzające. Najmłodszy z nich odwiózł starszą o rok od poszkodowanej koleżankę do domu. 14-latka została sama z mężczyznami. Kiedy 25-latek wrócił, zobaczył, że jego brat uprawia z nią seks. Po nim zrobił to samo. Potem 41-letni mężczyzna uprawiał seks z dziewczyną na tylnym siedzeniu auta. Według ustaleń śledczych tej jednej nocy wykorzystali ją kilka razy na zmianę. Około godziny 6 odwieźli dziewczynę do mieszkania jej chłopaka. Kiedy weszła do środka, rozpłakała się i powiedziała, że gwałciło ją trzech mężczyzn. Mówiła, że nie chciała tego, krzyczała, pokazywała podrapane ręce...

W tym czasie 14-latki szukali rodzice. Poinformowali nawet policję o jej zaginięciu. Gdy znalazła się i opowiedziała, co wydarzyło się w nocy, złożyli zawiadomienie o przestępstwie.

Jeszcze tego samego dnia (21 stycznia ub.r.) dwaj młodsi mężczyźni zostali zatrzymani, dzień później wpadł 41-latek. Wszyscy trzej trafili do tymczasowego aresztu.

Czytaj także: Wyrok w głośnej sprawie przemytniczej. Jeden z liderów skazany, drugi powiesił się na prześcieradle

Najmłodszy z nich zaprzeczył, że to on podawał środek odurzający małoletniej. Twierdził też, iż nie wiedział, że dziewczyna ma 14 lat. Podobnie tłumaczył się jego brat. Myślał, że ma do czynienia z 16-17-latką. Poza tym zapewniał, że nie pamięta dokładnie zdarzeń, bo był pijany. Najstarszy z nich do niczego się nie przyznał i niczego nie widział, bo - jak przekonywał śledczych - gdy znajomi byli u niego w domu, on wychodził nakarmić króliki...

Według prokuratora mężczyźni doprowadzili 14-latkę do obcowania płciowego przy użyciu podstępu – świadomie podali jej alkohol i amfetaminę. Wykorzystali jej niedoświadczenie życiowe i to, że nie była świadoma, jak będzie się zachowywać po środkach odurzających.

Sąd tego nie potwierdził, ale to jeszcze nie koniec sprawy.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama