Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 02:24
Reklama

Kontrowersyjny wyrok lubelskiego sądu: To nie był gwałt na 14-latce

Sąd uniewinnił trzech mężczyzn od zarzutu gwałtu na 14-latce. - Złożyliśmy już zapowiedź apelacji. Czekamy na pisemne uzasadnienie wyroku -mówi Lech Wieczerza, szef Prokuratury Rejonowej w Chełmie. Oskarżonym o podstępne wykorzystanie dziewczyny groziło nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Prokuratura chciała, by trafili za kratki przynajmniej na 5-6 lat.
Kontrowersyjny wyrok lubelskiego sądu: To nie był gwałt na 14-latce
Autor: Pixabay

Sąd uznał jednak, że gwałtu i podstępu nie było, a mężczyźni mogli nie wiedzieć, że młoda kobieta ma tylko 14 lat, bo miała „rozwinięte cechy płciowe, pomalowane paznokcie, farbowane włosy, makijaż”.

Ostatecznie jeden z oskarżonych za udzielanie narkotyków i stosunek seksualny z małoletnią został skazany na 2 lata i miesiąc więzienia. Drugi za udzielanie narkotyków - na rok i 2 miesiące, trzeci trafić ma za kratki na 3 lata i 3 miesiące za uprawianie z dziewczyną seksu za amfetaminę. Decyzja sądu musi się uprawomocnić.

Oskarżeni to mieszkańcy jednej z gmin powiatu chełmskiego (25-, 30- i 41-latek). Jak ustalili śledczy, 14-latka poznała najmłodszego z nich na Facebooku. Ta relacja wciąż się rozwijała, również w "realu". 20 stycznia ub. r. wraz z koleżanką postanowiły się z nim i jego 30-letnim bratem przejechać autem. Po drodze zatrzymali się na poboczu i pili piwo. Potem pojechali po 41-letniego znajomego do jego domu. Zabrali go, wrócili do Chełma i kupili pizzę.

Czytaj także: Horror na chrzcinach pod Krasnymstawem. Przeciągnął nożem po szyi żony

Jak wynika z aktu oskarżenia, na postoju 25-latek wciągnął nosem gram amfetaminy, którą ponoć przywiózł z zagranicy. Drugą „kreskę” na obudowie telefonu dostała 14-latka. Potem kupili alkohol i pojechali do 41-latka do domu. Jedli pizzę, pili alkohol, były też środki odurzające. Najmłodszy z nich odwiózł starszą o rok od poszkodowanej koleżankę do domu. 14-latka została sama z mężczyznami. Kiedy 25-latek wrócił, zobaczył, że jego brat uprawia z nią seks. Po nim zrobił to samo. Potem 41-letni mężczyzna uprawiał seks z dziewczyną na tylnym siedzeniu auta. Według ustaleń śledczych tej jednej nocy wykorzystali ją kilka razy na zmianę. Około godziny 6 odwieźli dziewczynę do mieszkania jej chłopaka. Kiedy weszła do środka, rozpłakała się i powiedziała, że gwałciło ją trzech mężczyzn. Mówiła, że nie chciała tego, krzyczała, pokazywała podrapane ręce...

W tym czasie 14-latki szukali rodzice. Poinformowali nawet policję o jej zaginięciu. Gdy znalazła się i opowiedziała, co wydarzyło się w nocy, złożyli zawiadomienie o przestępstwie.

Jeszcze tego samego dnia (21 stycznia ub.r.) dwaj młodsi mężczyźni zostali zatrzymani, dzień później wpadł 41-latek. Wszyscy trzej trafili do tymczasowego aresztu.

Czytaj także: Wyrok w głośnej sprawie przemytniczej. Jeden z liderów skazany, drugi powiesił się na prześcieradle

Najmłodszy z nich zaprzeczył, że to on podawał środek odurzający małoletniej. Twierdził też, iż nie wiedział, że dziewczyna ma 14 lat. Podobnie tłumaczył się jego brat. Myślał, że ma do czynienia z 16-17-latką. Poza tym zapewniał, że nie pamięta dokładnie zdarzeń, bo był pijany. Najstarszy z nich do niczego się nie przyznał i niczego nie widział, bo - jak przekonywał śledczych - gdy znajomi byli u niego w domu, on wychodził nakarmić króliki...

Według prokuratora mężczyźni doprowadzili 14-latkę do obcowania płciowego przy użyciu podstępu – świadomie podali jej alkohol i amfetaminę. Wykorzystali jej niedoświadczenie życiowe i to, że nie była świadoma, jak będzie się zachowywać po środkach odurzających.

Sąd tego nie potwierdził, ale to jeszcze nie koniec sprawy.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama