Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 01:40
Reklama

Straż Graniczna szuka 145 osób do pracy. Tak wyglądają zarobki na starcie

Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie zamierza w tym roku przyjąć 145 nowych osób. Ma im do zaoferowania dużo, a wraz z rozwojem zawodowym jeszcze więcej. Ile? I kto może do straży dołączyć?
Straż Graniczna szuka 145 osób do pracy. Tak wyglądają zarobki na starcie
W Straży Granicznej każdy może znaleźć interesującą pracę
Autor: Fot. NOSG

Najniższe wynagrodzenie (na stanowisku kursanta w przypadku przyjęcia do służby przygotowawczej w Straży Granicznej) dla funkcjonariusza wynosi ok. 3290 netto. Najwięcej zarobi funkcjonariusz po zakończeniu szkolenia i uzyskaniu pozytywnego wyniku z egzaminów końcowych w zakresie szkoły podoficerskiej, mianowany już na stanowisko młodszego asystenta lub kontroler – dokładnie od ok. 4310 zł do 4720 zł (kwoty netto).

Funkcjonariusze mogą jeszcze liczyć na zwrot kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania do miejsca pełnienia służby do 30 kilometrów, równoważnik pieniężny za remont lokalu mieszkalnego czy pomoc finansową na zakup lokalu mieszkalnego lub domu. Czy to wystarczy, by skusić potencjalnych nowych pracowników?

- Mamy dość spore zainteresowanie. Nie narzekamy na brak kandydatów, ale chcemy dotrzeć do jak najszerszej grupy potencjalnie zainteresowanych, stąd przypominanie o rekrutacji - mówi kpt. Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie.

Dodaje, że przyjęcia nowych funkcjonariuszy są rozłożone w czasie ze względu na kilkuetapowy proces rekrutacyjny. Kandydaci składają najpierw wymagane dokumenty. Potem czeka ich rozmowa kwalifikacyjna i sporo testów: psychologiczny, pisemny z wiedzy ogólnej oraz ze znajomości języka obcego (na stronie straży można zobaczyć przykładowe pytania). Zarówno kobiety, jak i mężczyźni, muszą jeszcze przejść test sprawności fizycznej i kolejną rozmowę kwalifikacyjną.

Czytaj także: Chełm. Pogranicznicy świętowali [ZDJĘCIA]

Kto przebrnie przez te wszystkie etapy pomyślnie i w trakcie się nie rozmyśli, może liczyć na dobre warunki pracy w państwowej instytucji i możliwość stałego rozwoju zawodowego, ponieważ każdy ma otwartą przed sobą ścieżkę kariery.

- Służba w Straży Granicznej wiąże się z szerokim wachlarzem różnego rodzaju specjalności. Każdy może znaleźć coś dla siebie, może to być pełnienie służby bezpośrednio przy granicy państwowej, przy kontroli paszportowej, przy szczegółowej kontroli dokumentów, można pełnić służbę przy kontroli do spraw cudzoziemców, kontroli legalności pobytu cudzoziemców czy może to być technik kryminalistyki lub opiekun osób, które przebywają w strzeżonych ośrodkach – to dla osób po kierunkach psychologicznych - dodaje Sienicki.

Nabory do straży są prowadzone co roku. W tym przyjętych ma być 145 osób. W sumie w Nadbużańskiej Straży Granicznej pracuje ok. 2,5 tys. funkcjonariuszy w 20 placówkach na terenie województwa lubelskiego.

Czytaj także:


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama