Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Mieszkaniec niepokoi się o grupę bocianów. "Od trzech dni tak stoją"

Bociany uciekające z Ukrainy znalazły się w kolonii Gotówka (gmina Ruda-Huta). Z dnia na dzień jest ich mniej. Straż ochrony zwierząt nie może nic z tym zrobić, ponieważ bociany są pod ochroną.
Mieszkaniec niepokoi się o grupę bocianów. "Od trzech dni tak stoją"

Trzy dni z rzędu w kolonii Gotówka mieszkańcy mogą rankami zauważyć stada bocianów.

- Mam teraz nocki w pracy i rano, jak wracam do domu to te bociany stoją na drodze. Nie chcą zejść. Od trzech dni z rana tak stoją. Pożywienia szukają, bo na pewno wygłodniałe są - przekazał nam jeden z Czytelników. - Zapewne uciekają z Ukrainy. Tak ze 30-40 sztuk mniej więcej było. W ciągu dnia raczej ich nie ma, tylko tak z rana. Dzisiaj było ich już mniej. Niestety, ale nie mogę się dodzwonić do straży ochrony zwierząt. Nie odbierają telefonu.

Nam udało się z nimi skontaktować. Jak się okazuje, mogą pomóc, jeśli bociany są ranne. W innym przypadku nie mogą nic zrobić. Człowiek nie powinien ich dokarmiać i ingerować. Odpoczną i w odpowiednim czasie odlecą.

Czytaj także:


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama