Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 01:24
Reklama

Dorohusk. Dantejskie sceny w kolejce na granicy. Zdarzają się szarpaniny i bójki

Ponad 20 godzin trzeba dzisiaj czekać na odprawę w Dorohusku – takie są oficjalne dane. Kierowcy mówią, że często trwa to znacznie dłużej. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się też, że w kolejce na granicy kwitnie handel „miejscami”. Żeby się wcisnąć, trzeba zapłacić od 100 zł do nawet 200 euro.
Dorohusk. Dantejskie sceny w kolejce na granicy. Zdarzają się szarpaniny i bójki
Autor: Fot. nadesłane

- Niektórzy przepuszczają auta przed siebie, inni zajmują miejsca i potem nimi handlują. Cwaniaki, wiedzą, na czym teraz można zarobić – mówi nasz informator.

Kierowca ciężarówki nie ukrywa, że od kiedy Ukraina zniosła cło na sprowadzane auta, interes kwitnie. Bywało, że robił po dwa kursy dziennie. Kosztuje to go jednak sporo stresu.

- Wiadomo, jak się stoi tyle godzin w kolejce, to czasami nerwy niektórym puszczają. Wyzwiska są na porządku dziennym, czasami dochodzi też do szarpaniny. Po naszej stronie i ukraińskiej... - mówi pan Rafał. I dodaje, że jego znajomy wyjechał ostatnio z Chełma w czwartek o godzinie 22, w Kowlu był o godz. 15 w sobotę. - Mówił, że po jednym takim kursie czuje się tak, jakby zszedł z długiej zmiany w kopalni.

Czytaj także: Pow. chełmski. Sznur samochodów ciągnął się aż po Srebrzyszcze. Kierowcy skarżą się, że to zagraża bezpieczeństwu

Porządku w kolejce na granicy pilnują pogranicznicy i policjanci.

- Rzeczywiście pojawiają się, starają się nawet kontrolować, by nikt nie wciskał się bez kolejki, ale mam wrażenie, że nie są w stanie tego ogarniać – dodaje nasz rozmówca.

Komisarz Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie, przekazała nam, że w ostatnich dniach nie odnotowano żadnych poważniejszych zdarzeń na trasie do granicy.

Ale ci, co mieszkają w okolicach przejścia, skarżą się na niebezpieczną sytuację na drodze. - Wiem że – jak to mówią - do Brzeźna to nie kolejka. Człowiek się przyzwyczaił. Ale to, co się dzieje od trzech tygodni to jest tragedia. Ludzie stojący w tych kolejkach nie mają skrupułów. Stają centralnie na wyjazdach z dróg podporządkowanych. Ostatnio musiałam wyjeżdżać na główną drogę pod prąd, bo kierująca Ukrainka nie raczyła zjechać. Wyjeżdżają pod maskę, nie patrząc, czy coś jedzie.

TIR jadący z naprzeciwka przejechał dosłownie na centymetr koło mnie. Wszystkie czujniki w samochodzie piszczały...

Czytaj także:


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Jolanta 23.05.2022 16:16
Państwo nie jest przygotowane na tą chwilę do zapewnienia bezpieczeństwa dla Ukraińców oraz dla mieszkańców

Mario 23.05.2022 14:07
To są tylko początki tej gościnności Ukraińskiej

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama