Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 19:01
Reklama

Dorohusk. Dantejskie sceny w kolejce na granicy. Zdarzają się szarpaniny i bójki

Ponad 20 godzin trzeba dzisiaj czekać na odprawę w Dorohusku – takie są oficjalne dane. Kierowcy mówią, że często trwa to znacznie dłużej. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się też, że w kolejce na granicy kwitnie handel „miejscami”. Żeby się wcisnąć, trzeba zapłacić od 100 zł do nawet 200 euro.
Dorohusk. Dantejskie sceny w kolejce na granicy. Zdarzają się szarpaniny i bójki
Autor: Fot. nadesłane

- Niektórzy przepuszczają auta przed siebie, inni zajmują miejsca i potem nimi handlują. Cwaniaki, wiedzą, na czym teraz można zarobić – mówi nasz informator.

Kierowca ciężarówki nie ukrywa, że od kiedy Ukraina zniosła cło na sprowadzane auta, interes kwitnie. Bywało, że robił po dwa kursy dziennie. Kosztuje to go jednak sporo stresu.

- Wiadomo, jak się stoi tyle godzin w kolejce, to czasami nerwy niektórym puszczają. Wyzwiska są na porządku dziennym, czasami dochodzi też do szarpaniny. Po naszej stronie i ukraińskiej... - mówi pan Rafał. I dodaje, że jego znajomy wyjechał ostatnio z Chełma w czwartek o godzinie 22, w Kowlu był o godz. 15 w sobotę. - Mówił, że po jednym takim kursie czuje się tak, jakby zszedł z długiej zmiany w kopalni.

Czytaj także: Pow. chełmski. Sznur samochodów ciągnął się aż po Srebrzyszcze. Kierowcy skarżą się, że to zagraża bezpieczeństwu

Porządku w kolejce na granicy pilnują pogranicznicy i policjanci.

- Rzeczywiście pojawiają się, starają się nawet kontrolować, by nikt nie wciskał się bez kolejki, ale mam wrażenie, że nie są w stanie tego ogarniać – dodaje nasz rozmówca.

Komisarz Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie, przekazała nam, że w ostatnich dniach nie odnotowano żadnych poważniejszych zdarzeń na trasie do granicy.

Ale ci, co mieszkają w okolicach przejścia, skarżą się na niebezpieczną sytuację na drodze. - Wiem że – jak to mówią - do Brzeźna to nie kolejka. Człowiek się przyzwyczaił. Ale to, co się dzieje od trzech tygodni to jest tragedia. Ludzie stojący w tych kolejkach nie mają skrupułów. Stają centralnie na wyjazdach z dróg podporządkowanych. Ostatnio musiałam wyjeżdżać na główną drogę pod prąd, bo kierująca Ukrainka nie raczyła zjechać. Wyjeżdżają pod maskę, nie patrząc, czy coś jedzie.

TIR jadący z naprzeciwka przejechał dosłownie na centymetr koło mnie. Wszystkie czujniki w samochodzie piszczały...

Czytaj także:


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Jolanta 23.05.2022 16:16
Państwo nie jest przygotowane na tą chwilę do zapewnienia bezpieczeństwa dla Ukraińców oraz dla mieszkańców

Mario 23.05.2022 14:07
To są tylko początki tej gościnności Ukraińskiej

Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZwnekTreść komentarza: Chcieć to sobie mogą, ja sprzedaję za dużo mniejszą cenę i też naprawdę jest niewiele chętnych. Zresztą sporo pojawia się ogłoszeń w okolicach 4500zł i te oferty gdzie jest powyżej 6k za metr zaczynają wyglądać śmiesznie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:55Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do Białopola
Reklama
Reklama