Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 05:53
Reklama

Husynne. Przemytnicy przepłynęli wpław rzekę. Mieli przy sobie 3 tys. paczek papierosów

Dwóch mężczyzn zatrzymano podczas próby przemytu nielegalnego towaru przez Bug. Cudzoziemcy zostali już przekazani służbom granicznym Ukrainy.
Husynne. Przemytnicy przepłynęli wpław rzekę. Mieli przy sobie 3 tys. paczek papierosów
Autor: NOSG w Chełmiie

W sobotę (14 maja) funkcjonariusze z Placówki SG w Dorohusku w pobliżu Husynnego na terenie powiatu chełmskiego zauważyli osoby, które kręciły się w pobliżu rzeki granicznej. Na widok patrolu podejrzani mężczyźni zaczęli uciekać.

- Po krótkim pościgu funkcjonariusze ujęli dwóch mężczyzn. To obywateli Ukrainy w wieku 19 i 20 lat. W pobliżu ujawniono znaczne ilości papierosów. Kontrabanda została wcześniej przemycona przez rzekę graniczną Bug z Ukrainy na terytorium Polski. Mężczyźni pokonali rzekę wpław, zabierając ze sobą nielegalny towar. Obaj zostali zatrzymani, a ujawnione przy nich przemycone papierosy (3 tys. paczek) o wartości prawie 45 tys. zł zabezpieczone – mówi kpt. Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy komendanta NOSG w Chełmie.

W sprawie tej wszczęto już postępowanie przygotowawcze dotyczące nielegalnego przekroczenia granicy państwowej oraz przemytu wyrobów akcyzowych. Zatrzymani cudzoziemcy po zakończonych czynnościach procesowych zostali przekazani służbom granicznym Ukrainy.

fot. NOSG w Chełmie

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG ujawnili i zabezpieczyli nielegalne wyroby akcyzowe o wartości prawie 9,5 mln zł.

 

Czytaj też:


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: A w Chelmie chca po 8500 za m2 kosmosData dodania komentarza: 08.08.2022, 10:43Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: OnaTreść komentarza: Miki zobaczymy jak teraz będą łatane i czy w ogóle będą . Będą dobre zmiany zresztą już są !!!Data dodania komentarza: 08.08.2022, 07:40Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: ChełmiankaTreść komentarza: Dziwne rzeczy , że spółka miejska jest niezależnym podmiotem jeśli chodzi o kasę . Naprawdę są powody do przechwałek że chce się zamknąć firmę tylko pieniędzy na wypłaty nie było . Wstyd panie prezydencie żeby ludzie nie mieli co do garnka włożyć . Jednak może przy następnych wyborach ludzie zmienią zdanie na temat pana i pana rządów .Data dodania komentarza: 08.08.2022, 07:39Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: mikiTreść komentarza: szkoda pieniędzy na takie remonty skoro już teraz pojawiły się dziury w tych łatanych miejscachData dodania komentarza: 07.08.2022, 21:53Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: mikiTreść komentarza: stali tam do 18 - co najmniej 5 godzin blokowali drogęData dodania komentarza: 07.08.2022, 21:50Źródło komentarza: Chełm. Skoda zderzyła się z mercedesem na skrzyżowaniu [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama