Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 03:00
Reklama

Chełm. Tej nocy spać nie wypada. To Noc Muzeów

Już dzisiaj Muzeum Ziemi Chełmskiej zaprasza na Noc Muzeów. W programie zwiedzanie wystaw i specjalne spotkania. Na koniec koncert Eclectic Music.
Chełm. Tej nocy spać nie wypada. To Noc Muzeów

Podczas tego wieczoru wystawy w muzeum będzie można zwiedzać bezpłatnie, w godz. od 18 do 23.30. Do zobaczenia jest naprawdę sporo. 

W siedzibie muzeum przy Lubelskiej 55 mamy trzy wystawy: archeologiczną "Pierwsi pasterze III tysiąclecia p. Chrystusem. Podgrupa wschodniolubelska kultury amfor kulisty", o lokalnym regionaliście i krajoznawcy" Kazimierz Paweł Janczykowski" oraz w Galerii 72 "Marcin Berdyszak. Interwencje, relacje, dialogi".

Z kolei przy ul. Lubelskiej 56 A coś dla chcących zgłębić historię lokalną: "Powrót do przeszłości. Dzieje tradycyjnej kultury regionu chełmskiego" oraz wystawę prezentującą najstarszą kolekcję etnograficzną w zbiorach muzeum "Pisanki wiosenne malowanki".

Tradycyjnie przy Lubelskiej 57 goszczą: "Skarby przyrody" - wystawa stała i wystawa czasowa "Bug. Pejzaż nostalgiczny. Artur Tabor".

Ponadto w godz. 20-21 udostępniana będzie wystawa "Chełmska bezpieka i jej ofiary", która znajduje się przy ul. Reformackiej 27. Tę ekspozycję oglądamy z przewodnikiem. 

Ponadto muzeum przygotowało trzy specjalne wydarzenia. Wszystkie odbędą się przy Lubelskiej 57. O godz. 19 rozpocznie się wykład Ignacego Kitowskiego o czapli białej. Na godz. 20 zaplanowano projekcję filmu Artura Tabora "Podlaski przełom Bugu". O godz. 21 w patio, gdzie kiedyś odbywało się kino letnie, wystąpi chełmski zespół folkowo-rockowy Eclectic Music.

Czytaj też: Chełm. Pogranicznicy świętowali [ZDJĘCIA]


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama