Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 18:56
Reklama

Chełm. Tej nocy spać nie wypada. To Noc Muzeów

Już dzisiaj Muzeum Ziemi Chełmskiej zaprasza na Noc Muzeów. W programie zwiedzanie wystaw i specjalne spotkania. Na koniec koncert Eclectic Music.
Chełm. Tej nocy spać nie wypada. To Noc Muzeów

Podczas tego wieczoru wystawy w muzeum będzie można zwiedzać bezpłatnie, w godz. od 18 do 23.30. Do zobaczenia jest naprawdę sporo. 

W siedzibie muzeum przy Lubelskiej 55 mamy trzy wystawy: archeologiczną "Pierwsi pasterze III tysiąclecia p. Chrystusem. Podgrupa wschodniolubelska kultury amfor kulisty", o lokalnym regionaliście i krajoznawcy" Kazimierz Paweł Janczykowski" oraz w Galerii 72 "Marcin Berdyszak. Interwencje, relacje, dialogi".

Z kolei przy ul. Lubelskiej 56 A coś dla chcących zgłębić historię lokalną: "Powrót do przeszłości. Dzieje tradycyjnej kultury regionu chełmskiego" oraz wystawę prezentującą najstarszą kolekcję etnograficzną w zbiorach muzeum "Pisanki wiosenne malowanki".

Tradycyjnie przy Lubelskiej 57 goszczą: "Skarby przyrody" - wystawa stała i wystawa czasowa "Bug. Pejzaż nostalgiczny. Artur Tabor".

Ponadto w godz. 20-21 udostępniana będzie wystawa "Chełmska bezpieka i jej ofiary", która znajduje się przy ul. Reformackiej 27. Tę ekspozycję oglądamy z przewodnikiem. 

Ponadto muzeum przygotowało trzy specjalne wydarzenia. Wszystkie odbędą się przy Lubelskiej 57. O godz. 19 rozpocznie się wykład Ignacego Kitowskiego o czapli białej. Na godz. 20 zaplanowano projekcję filmu Artura Tabora "Podlaski przełom Bugu". O godz. 21 w patio, gdzie kiedyś odbywało się kino letnie, wystąpi chełmski zespół folkowo-rockowy Eclectic Music.

Czytaj też: Chełm. Pogranicznicy świętowali [ZDJĘCIA]


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZwnekTreść komentarza: Chcieć to sobie mogą, ja sprzedaję za dużo mniejszą cenę i też naprawdę jest niewiele chętnych. Zresztą sporo pojawia się ogłoszeń w okolicach 4500zł i te oferty gdzie jest powyżej 6k za metr zaczynają wyglądać śmiesznie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:55Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do Białopola
Reklama
Reklama