Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełm. Urzędnicy będą walczyć z komarami?

Mieszkańcy Chełma poskarżyli się radnemu Mariuszowi Kowalczukowi na plagę komarów, meszek i kleszczy. Radny postanowił zgłosić problem nękających owadów do przewodniczącego rady Longina Bożeńskiego.
Chełm. Urzędnicy będą walczyć z komarami?
Autor: Pixabay

- W związku z licznymi sygnałami płynącymi od mieszkańców naszego miasta proszę o wykonanie oprysków przeciw komarom, meszkom i kleszczom, w szczególności na placach zabaw znajdujących się terenie parków - wnioskuje Kowalczuk. - Wykorzystywane do tego celu środki powinny być całkowicie bezpieczne dla ludzi i zwierząt.

Radny proponuje, aby opryski wykonywane były np. późnym wieczorem, kiedy w parkach i placach zabaw jest praktycznie pusto.

- Sprawa jest poważna, zwłaszcza gdy chodzi o kleszcze. Przenoszą one bowiem groźne dla ludzi zarazki wywołujące boreliozę oraz kleszczowe zapalenie mózgu - wyjaśnia radny i wie, co mówi, ponieważ od lat pracuje przecież w służbie zdrowia. - Zachorowalność na te schorzenia – zwłaszcza boreliozę – rośnie lawinowo, a problem nie dotyczy tylko osób odwiedzających lasy czy gęste zarośla i podmokłe łąki. Ofiarą kleszczy – nie mówiąc już o komarach – możemy również paść w miejskim parku czy też na placu zabaw.

Czy miasto podejmie walkę z plagą natrętnych owadów? To dość powszechny sposób na pomoc mieszkańcom w radzeniu sobie z "latającymi wampirami". Opryski od kilku lat wykonuje np. Lublin. Odkomarzane są miejskie skwery i parki, ścieżki rowerowe czy pasy zieleni. Akcja przeprowadzana jest wieczorem, a mieszkańcy są wcześniej informowani, aby nie otwierać okien i jeśli to możliwe nie wychodzić z domu.

O tym, jak zapatrują się na takie rozwiązanie władze Chełma, poinformujemy, gdy tylko radny uzyska odpowiedź na swoje zapytanie.

Czytaj także:


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama