Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Region: Do szynobusu dołoży też Chełm

Chełmscy radni podjęli uchwałę w sprawie uruchomienia połączenia kolejowego na linii nr 81, na trasie Chełm - Włodawa. Udział finansowy ratusza w tym przedsięwzięciu to ponad 6 tys. 700 zł.
Region: Do szynobusu dołoży też Chełm

19 głosów "za" uzyskała uchwała rady miasta w tej sprawie. Temat był głosowany na ostatniej sesji. Głosów sprzeciwu nie było.

Uruchomienie połączenia kolejowego na linii nr 81 na trasie Chełm - Włodawa to wynik współpracy kilku samorządów lokalnych: miasta Chełm, miasta Włodawa, powiatu włodawskiego oraz gmin Chełm, Ruda-Huta, Wola Uhruska oraz Włodawa z marszałkiem województwa lubelskiego.

W tym roku szynobus na trasie Chełm - Włodawa wyjedzie na tory już po raz dziesiąty. Przewozy pasażerskie na wskazanej trasie funkcjonują nieprzerwanie od 2012 roku.

Tegoroczny sezon szynobusa rozpocznie się 25 czerwca i potrwa do 25 września. Połączenie będzie funkcjonować w soboty i niedziele w godzinach porannych oraz popołudniowych. Podobnie jak w latach ubiegłych planowane są dwa powtórne kursy pociągów odbywające się według indywidualnych rozkładów jazdy.

Rozliczanie kosztów zadania przeprowadzone zostanie w oparciu o tzw. deficyt przewozów - liczony jako różnica kosztów i przychodów przedsięwzięcia. Na podstawie kalkulacji przedstawionej przez Przewozy Regionalne Sp. z o o - Oddział Lubelski w Lublinie przedmiotowy wskaźnik kształtuje się na poziomie 118 tys. 928 zł. Miasta, powiat oraz gminy, które włączyły się w organizację połączenia kolejowego, zobowiązały się do udzielenia pomocy finansowej w wysokości 40 proc. wygenerowanego deficytu. Udział finansowy Chełma w realizowanym zadaniu wyniesie 6 tys. 795 zł. Zadanie wpisuje się w założenia Strategii Rozwoju Miasta Chełm oraz Strategii Rozwoju Chełmskiego Obszaru Funkcjonalnego.

Czytaj także: Dyrektor jak bumerang


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama