Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 19:25
Reklama

Region: Do szynobusu dołoży też Chełm

Chełmscy radni podjęli uchwałę w sprawie uruchomienia połączenia kolejowego na linii nr 81, na trasie Chełm - Włodawa. Udział finansowy ratusza w tym przedsięwzięciu to ponad 6 tys. 700 zł.
Region: Do szynobusu dołoży też Chełm

19 głosów "za" uzyskała uchwała rady miasta w tej sprawie. Temat był głosowany na ostatniej sesji. Głosów sprzeciwu nie było.

Uruchomienie połączenia kolejowego na linii nr 81 na trasie Chełm - Włodawa to wynik współpracy kilku samorządów lokalnych: miasta Chełm, miasta Włodawa, powiatu włodawskiego oraz gmin Chełm, Ruda-Huta, Wola Uhruska oraz Włodawa z marszałkiem województwa lubelskiego.

W tym roku szynobus na trasie Chełm - Włodawa wyjedzie na tory już po raz dziesiąty. Przewozy pasażerskie na wskazanej trasie funkcjonują nieprzerwanie od 2012 roku.

Tegoroczny sezon szynobusa rozpocznie się 25 czerwca i potrwa do 25 września. Połączenie będzie funkcjonować w soboty i niedziele w godzinach porannych oraz popołudniowych. Podobnie jak w latach ubiegłych planowane są dwa powtórne kursy pociągów odbywające się według indywidualnych rozkładów jazdy.

Rozliczanie kosztów zadania przeprowadzone zostanie w oparciu o tzw. deficyt przewozów - liczony jako różnica kosztów i przychodów przedsięwzięcia. Na podstawie kalkulacji przedstawionej przez Przewozy Regionalne Sp. z o o - Oddział Lubelski w Lublinie przedmiotowy wskaźnik kształtuje się na poziomie 118 tys. 928 zł. Miasta, powiat oraz gminy, które włączyły się w organizację połączenia kolejowego, zobowiązały się do udzielenia pomocy finansowej w wysokości 40 proc. wygenerowanego deficytu. Udział finansowy Chełma w realizowanym zadaniu wyniesie 6 tys. 795 zł. Zadanie wpisuje się w założenia Strategii Rozwoju Miasta Chełm oraz Strategii Rozwoju Chełmskiego Obszaru Funkcjonalnego.

Czytaj także: Dyrektor jak bumerang


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZwnekTreść komentarza: Chcieć to sobie mogą, ja sprzedaję za dużo mniejszą cenę i też naprawdę jest niewiele chętnych. Zresztą sporo pojawia się ogłoszeń w okolicach 4500zł i te oferty gdzie jest powyżej 6k za metr zaczynają wyglądać śmiesznie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:55Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do Białopola
Reklama
Reklama