Urzędnicy ratusza chcą wprowadzić rozwiązania, jakich do tej pory w mieście nie było. W ramach dużego projektu śmieciowego wybudowane zostaną w Chełmie podziemne gniazda na odpady, powstanie też 150 nowych pojemników na psie odchody z podajnikami torebek, a ulice zostaną "wyposażone" w 500 nowych śmietniczek. W planach jest również budowa przy ul. Bieławin nowego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych i właśnie tej części projektu dotyczy ogłoszony właśnie przez samorząd przetarg. A wszystko po to, aby segregacja śmieci była jeszcze dokładniejsza.
Inwestycja ma być gotowa do końca listopada 2022 roku. Na realizację projektu miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości ponad 6,5 miliona złotych z Europejskich Funduszy Rozwoju Regionalnego.
Czytaj także: Ciepło tańsze za kilka lat



Napisz komentarz
Komentarze