Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 07:01
Reklama Baner reklamowy salonu podróży travelplanet.pl w Chełmie

Region: Zgłoś kandydata do tytułu Dobroczyńca Roku 2021

Po raz drugi będziemy wspólnie z naszymi Czytelnikami wybierać Dobroczyńców Roku - ludzi, którzy otworzyli swoje serca dla innych, służyli pomocą potrzebującym, samotnym i chorym. Czekamy na zgłoszenia kandydatów.
Region: Zgłoś kandydata do tytułu Dobroczyńca Roku 2021

- Po pierwszej edycji naszego konkursu wiele osób chwaliło, że to bardzo cenna i potrzebna inicjatywa. Że jest potrzeba pokazywania ludzi, którzy robią coś dobrego dla innych, a sami pozostają często anonimowi i niedocenieni - mówi Wanda Jaroszczuk, redaktor naczelna Super Tygodnia Chełmskiego. - Dlatego nasza redakcja chce ich zaprezentować i uhonorować.

Rok 2021 nie był wcale łatwiejszy niż 2020, ale na pewno nieco inny. Gdy wybuchła pandemia Covid-19 i przyszło nam mierzyć się z nieznanym dotychczas, często śmiertelnym wrogiem, w wielu z nas ta sytuacja wyzwoliła olbrzymie pokłady dobroci, współczucia, potrzebę bezinteresownej pomocy.

W pierwszym roku nastąpił niespodziewany zryw dobroczynności. Ludzie, ryzykując swoje zdrowie, poświęcając swój czas, a często nawet pieniądze, wspierali potrzebujących, chorych, samotnych. Ruszyła wielka akcja szycia maseczek, dokarmiania medyków spędzających całe dnie w szpitalach czy w karetkach. Każdy chciał zrobić jakiś dobry uczynek. 

Dla niektórych czynienie dobra stało się normą, codziennością, potrzebą. Wdrażali oni dobroczynność w życie w minionym roku, ale w bardziej usystematyzowanej formie. Pomoc nie zawsze miała bezpośredni związek z pandemią. Może nawet bardziej zainteresowali się osobami, które cierpiały na inne choroby i popadały w kłopoty z powodu zamknięcia szpitali i przychodni zdrowia. Wspierali ciężko lub śmiertelnie chorych, bez pieniędzy na drogie leki i kuracje, opuszczonych i bezradnych, zagubionych w nowej rzeczywistości, a także poszkodowanych w wyniku np. pożarów. Organizowali dla nich zbiórki pieniędzy, żywności i innych niezbędnych rzeczy, przygotowali koncerty charytatywne.

Takich ludzi chcemy pokazać w naszej gazecie, docenić ich poświęcenie dla innych i w symboliczny sposób uhonorować. Liczymy, że podpowiecie nam ich nazwiska i opiszecie ich zasługi. Zgłoszenie należy wysłać na adres: [email protected] (w nagłówku tytuł: zgłoszenie Dobroczyńca). Dobroczyńcę może wytypować każdy Czytelnik, stowarzyszenie, klub, firma itp. Kandydat może zgłosić się także sam, jeśli uzna, że swoimi działaniami zasłużył na wyróżnienie.

Do konkursu Dobroczyńca Roku 2021 można zgłaszać kandydatów w kategorii indywidualnej i zespołowej z miast i powiatów chełmskiego, włodawskiego i krasnostawskiego. W każdym powiecie odrębnie nominujemy Dobroczyńców Roku 2021, a następnie wspólnie z Czytelnikami i Kapitułą wyłonimy laureatów. 

Czytaj także: Dobroczyńcy Roku 2020 docenieni

 

Powiązane galerie zdjęć:

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
S
stanislaw_osiewicz 22.01.2022 22:58
Chciałbym zgłosić kandydata do tytułu Dobroczyńca Roku 2021. Pan Mirosław Księżuk z Krasnegostawu w 2021 roku już w styczniu 2021 roku zaangażował się w organizacji WOŚP aktywnie uczestnicząc w pracach w trakcie koncertu. W lipcu przekazał do Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie wiele cennych eksponatów, które gromadził latami chroniąc je od zapomnienia. Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza "Horyzont" dzięki ofiarności Pana Mirosława wzbogaciła się o pianino. Jednym z aktywnie wspierających akcję " Paczka na Wołyń" jest Pan Mirosław. Nieoceniony jest również wkład pracy Pana Mirosława na rzecz Stowarzyszenia " Wspólny Krasnystaw" z którego otrzymuje rekomendacje do tytułu ' Darczyńca Roku 2021"

ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama
Reklama