Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 00:49
Reklama

Dobroczyńcy Roku 2020 docenieni

W pandemii udowodnili, że liczą się dla nich inni ludzie, że można pomagać bezinteresownie, że w trudnej sytuacji należy się wspierać. Za dobre serce i poświęcenie uhonorowała ich nasza redakcja wspólnie z partnerami wydarzenia Dobroczyńca Roku 2020.
Dobroczyńcy Roku 2020 docenieni

Jak to mówią, do trzech razy sztuka. Rozstrzygnięcie konkursu Dobroczyńca Roku 2020 miało się odbyć 27 marca, ale ze względu na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem, musieliśmy przełożyć naszą galę. Z powodu kolejnych obostrzeń nie doszła do skutku także w kwietniu. Spotkaliśmy się w maju, choć jeszcze w ograniczonym gronie, by uhonorować osoby, które w 2020 roku, pierwszym roku pandemii, niosły pomoc potrzebującym, niejednokrotnie narażając swoje zdrowie. 

- Okazało się, że potrafimy zadbać o chorych i samotnych, docenić tych, którzy walczyli z wirusem na pierwszej linii. Cenne stały się takie proste gesty jak pomoc w zrobieniu zakupów, przygotowanie posiłku choremu przebywającemu w kwarantannie, a nawet wyprowadzanie jego psa. Jedni szyli i rozdawali maseczki, inni robili przyłbice, czy naprawiali dzieciakom komputery do zdalnej nauki. Wszyscy pomagali tak, jak potrafili - stwierdziła podczas gali Wanda Jaroszczuk, redaktor naczelna Super Tygodnia. - W tym niezwykle trudnym czasie uświadomiliśmy sobie jednak, co jest w życiu najważniejsze: zdrowie, życie i drugi człowiek.

Gdy zaatakował nas groźny wirus, niemal wyzwoliliśmy w sobie olbrzymie pokłady dobroci. Podczas gali za tę dobroć dziękowano bohaterom naszej akcji wielokrotnie i niezwykle serdecznie. 

Wszystkim osobom, których zasługi docenili nasi Czytelnicy, wręczono nominacje. Czytelnicy także zdecydowali, kto z tego grona został wyróżniony piękną statuetką Dobroczyńca Roku 2020 i kogo dodatkowo nagrodzili nasi samorządowcy - patroni akcji.

W kategorii indywidualnej nagrodę prezydenta Chełma otrzymała, z rąk wiceprezydent Doroty CieślikKrystyna Łukasik ze Stowarzyszenia Paczka dla Bohatera. Drugą nagrodę odebrała Katarzyna Rot ze Stowarzyszenie Polska 2050, statuetkami wyróżniono: Magdalenę Środę – akcja Widzialna Ręka i Marcina Bieńkowskiego - informatyka, za akcję bezpłatnej naprawy komputerów do zdalnej nauki.

W kategorii zbiorowej nagrodę prezydenta otrzymało za swoje działania Stowarzyszenie Motocyklistów Chełmskich Niedźwiedzie Wschodu. Wyróżniliśmy także Restaurację u Mamy i Hufiec ZHP Chełm 8. Drużynę Harcerską Niewidzialne Dłonie.

 Nagrody od starosty chełmskiego Piotra Deniszczuka otrzymali: Mateusz Kliszcz – leśnik z Wojsławic oraz Stowarzyszenie Kobiet Gminy Kamień. Statuetki za działalność dobroczynną przypadły także: Joannie Jabłońskiej – wójt gminy Leśniowice, Stowarzyszeniu Motocyklan z Siedliszcza oraz Świetlicy Socjoterapeutycznej w Sawinie.

Andrzej Leńczuk, starosta krasnostawski ufundował i wręczył dwie nagrody główne. Jedna trafiła do rąk Dariusza Janiszka – przedsiębiorcy z Fajsławic, a druga do Koła Gospodyń Wiejskich Tarzymiechy Trzecie.

Statuetki Dobroczyńca Roku 2020 otrzymali także: Agnieszka Sulikowska – liderka Szlachetnej Paczki,  Henryk Pukas za akcję zbierania nakrętek dla hospicjum i Zespół Kulinarny w Gorzowie.

Wicestarosta Tomasz Korzeniewski wręczył cenne upominki ufundowane przez starostę Andrzeja Romańczuka. Nagrodzeni to: Robert Kunz – właściciel sklepu Kairo i Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów we Włodawie.

Statuetki otrzymali: Tomasz Orzeszko – honorowy dawca krwi oraz Rejonowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

 Organizatorzy serdecznie gratulują wszystkim nagrodzonym oraz nominowanym. Osobom, które nie mogły uczestniczyć w gali i nie odebrały wyróżnień, zostaną one dostarczone. W tym celu można także kontaktować się z naszą redakcją, dzwoniąc pod nr 82 565 27 05. 

Główny partner - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie. Partner wydarzenia Dobroczyńca Roku 2020 - Województwo Lubelskie "Lubelskie smakuj życie".

Patronat:

  • Prezydent Chełma – pan Jakub Banaszek
  • Starosta Powiatu Chełmskiego – Piotr Deniszczuk
  • Starosta Powiatu Krasnostawskiego – Andrzej Leńczuk
  • Starosta Powiatu Włodawskiego – Andrzej Romańczuk
  • patronat medialny radio Bon Ton 

Powiązane galerie zdjęć:

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama