Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gm. Sawin: Narkotyczna kuracja

Na rok pozbawienia wolności, w zawieszeniu na trzy lata – taki wyrok usłyszał 36-latek, który nie tylko uprawiał konopie i je przetwarzał, ale też blendował je i dodawał do spożywczego masła. To miało być lekarstwo dla jego synów chorych na porażenie mózgowe.
Gm. Sawin: Narkotyczna kuracja

Sąd wyrok ogłosił 22 grudnia ub. r. Skazany jeszcze nieprawomocnym wyrokiem mężczyzna ma też zapłacić 1500 zł grzywny.

Prokuratura akt oskarżenia w tej sprawie przesłała do sądu w sierpniu ub. r. 36-latek odpowiadał przed wymiarem sprawiedliwości za uprawianie konopi innych niż włókniste od listopada 2020 r. do lutego 2021 r. i wytworzenie z nich znacznych ilości środków odurzających. Znaleziono u niego również osiem narkotycznych roślinek. Śledczy ustalili też, że zanim zaczął sam je uprawiać, od grudnia 2019 r. do 31 stycznia 2020 r. przetworzył znaczną ilość środków odurzających i dodał je do masła.

Jak pisaliśmy kilka miesięcy temu, do jego domu funkcjonariusze CBŚP wpadli 8 lutego ub. r. Znaleźli wtedy używane do uprawy marihuany lampy solarne, przystosowaną ściankę działową, wentylatory, doniczki, ziemię… Były też posadzone rośliny, w pokoju leżał susz, a w lodówce masło, które – jak ocenili biegli – zawierało substancję psychotropową. Z suszu, jaki znaleźli u niego mundurowi, można było przygotować 473 działki handlowe, a z łodyg – 508 takich działek.

Mężczyzna został zatrzymany. Jest pod dozorem policji i ma zakaz opuszczania kraju. Musiał też wpłacić 2 tys. zł poręczenia majątkowego. Jak wyjaśnił, nie handlował marihuaną, tylko uprawiał ją dla własnych potrzeb, by leczyć swoje dzieci chore na porażenie mózgowe. Wytworzonym przez siebie masłem nacierał ich mięśnie podczas masażu. Twierdził, że postanowił sam ją uprawiać, bo nie stać go było na kupowanie marihuany od handlarzy. W listopadzie 2019 r. kupił przez Internet w Irlandii siedem nasionek. Potem dosadził jeszcze pięć narkotycznych roślinek. Na przełomie stycznia i lutego ub.r. zaczął je suszyć. Ponieważ sam robił masło, wiedział, jakiej jakości produkt uzyskuje.

Biegły ocenił, że 36-latek, nacierając dzieci masłem konopnym, nie mógł doprowadzić do ich odurzenia. Był jednak sądzony za posiadanie, uprawianie i przetwarzanie marihuany. Groziło mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także: Wypadek autokaru na trasie Lublin-Zamość, kilkanaście osób poszkodowanych [ZDJĘCIA]


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama