Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 15:10
Reklama Reklama firmy Pomix

Pow. krasnostawski: Wypadek autokaru na trasie Lublin-Zamość, kilkanaście osób poszkodowanych [ZDJĘCIA]

46 osób podróżowało autokarem, który rozbił się na drodze krajowej w  Łopienniku Podleśnym. Jedną osobę w ciężkim stanie zabrało lotnicze pogotowie ratunkowe, a co najmniej 13 kolejnych, w tym kilkoro dzieci w wieku 10-14 lat, trafiło do szpitali.

Do wypadku doszło w niedzielne popołudnie, 2 stycznia. Autokarem podróżowali obywatele Litwy: dwóch kierowców i 44 pasażerów. Wycieczka wracała do domu z Ukrainy. Z niewiadomych jeszcze przyczyn autokar zjechał z drogi i wpadł do rowu, przewracając się na bok.

Kiedy wyprowadzono lub wyniesiono poszkodowananych z autokaru, do działania przystąpili strażacy, którzy przyjechali z podnośnikiem.

- Unieśliśmy na chwilę autobus do góry, by sprawdzić, czy nie ma pod nim jeszcze osób poszkodowanych, chociaż z obliczeń wynikało, że nie powinno być. Na szczęście nikogo tam nie było. Autobus został położony z powrotem. Kiedy policja zakończy swoje czynności, autobus zostanie postawiony na koła i odholowany na parking - tłumaczył aspirant Piotr Czemerys z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie.

Gdy przyjechaliśmy na miejsce, uczestnicy wypadku zostali już przewiezieni do świetlicy wiejskiej w Olszance. Zapewniono im tam ciepły posiłek, udzielono także niezbędnej pomocy. Bardziej poszkodowani trafili do szpitali w Lublinie, Zamościu i Krasnymstawie. Co chwilę było słychać karetki jadące z tamtego kierunku do krasnostawskiej lecznicy. 

- Samochodem kierował 65-letni obywatel Litwy. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Będziemy ustali, co było przyczyną tego zdarzenia, ale za wcześnie jest mówić o szczegółach. Na miejscu pracują technicy i policjanci dochodzeniowo-śledczy, którzy ustalają okoliczności wypadku - mówiła w niedzielę mł. asp. Jolanta Babicz, oficer prasowa komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Przez kilka godzin ruch na drodze krajowej odbywał się wahadłowo. Na miejscu pojawiły się m.in. dwa zastępy ratownictwa technicznego.

- Samochód zastępczy już jedzie na miejsce, jest 130 km od Lublina. Dwie z 13 rannych osób zostały już wypisane ze szpitala. Dwoje dzieci będzie dłużej hospitalizowanych w szpitalu przy ul. Chodźki w Lublinie. Organizujemy transport dla trzeciego dziecka, które po badaniach może wrócić do reszty grupy w Olszance - powiedział nam komendant krasnostawskich strażaków Dariusz Pylak tuż przed oddaniem gazety do druku.

Czytaj także: Odkryli nieznane cmentarzyskoOceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Miasto Chełm - pomyślcie o parkomatach w centrum i np. przy rynku na Popiełuszki bo to jest masakra. Od urzędu nie idzie nigdzie zaparkować w promieniu przynajmniej 1 kilometra.Data dodania komentarza: 05.10.2022, 13:17Źródło komentarza: Chełm. Uwaga! Straż miejska zakłada blokady!Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Szkoda ze żabki nie stosują się do tego zakazu i nikt ich nie kontroluje czy napewno właściciel sprzedaje w śwtętaData dodania komentarza: 05.10.2022, 07:56Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitalu
Reklama
Reklama