Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 07:54
Reklama

Dla kogo trzecia dawka?

Przypominająca, trzecia dawka szczepienia przeciw Covid-19 zalecana jest seniorom, medykom i osobom z niską odpornością. Kto i kiedy może się rejestrować na trzecie szczepienie.
Dla kogo trzecia dawka?

Od 24 września trzecią dawką szczepionki przeciw Covid-19 szczepić się mogą wszystkie osoby, które ukończyły 50 lat (liczone rocznikowo, a więc urodzone w 1971 roku lub wcześniej). Jest to dawka przypominająca po 6 miesiącach od pełnego zaszczepienia.

Jeśli więc ktoś otrzymał drugą dawkę szczepienia 24 marca lub wcześniej, to swoje e-skierowanie na trzecią dawkę ma już gotowe na Internetowym Koncie Pacjenta oraz w aplikacji moje IKP. Pozostałe osoby muszą poczekać na swój termin.

Jako trzecia dawka dla osób 50+ będzie podana szczepionka marki Pfizer, bez względu na to, jaką szczepionkę wcześniej ktoś otrzymał. Miejski ZOZ już szczepi. Aby zapisać się na trzecią dawkę, wystarczy zadzwonić pod nr tel. 571 870 865 lub 505 626 371.

Szczepienia trzecią dawką rozpoczął też szpital w Chełmie.

- Osoby uprawnione do przyjęcia szczepionki mogą się do nas zgłaszać już od ponad tygodnia. Na razie zainteresowanie jest jednak niewielkie - mówi z-ca dyrektor szpital ds. lecznictwa Lech Litwin.

Żeby zapisać się na szczepienie, wystarczy zadzwonić pod numer: 82 562 32 11.

Czytaj też: Kuropatwy wracają na Lubelszczyznę

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama
Reklama