Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 06:39
Reklama

Chełm: Kuropatwy wracają na Lubelszczyznę

Pięć kół łowieckich z naszego regionu bierze udział w programie mającym na celu odbudowę populacji kuropatw. W bieżącym roku samorząd województwa lubelskiego zakupił 3300 ptaków tego gatunku, aby wypuścić je na naszym terenie.
Chełm: Kuropatwy wracają na Lubelszczyznę

- W ostatnich latach widzimy wyraźny regres populacji kuropatw, które kiedyś stanowiły ozdobę naszych pól i łąk. Nasz program przynosi efekty. Coraz częściej spotykane są stada tych ptaków, o czym informują nas okoliczni mieszkańcy - mówi członek zarządu województwa Zdzisław Szwed.

„Program odbudowy populacji zwierzyny drobnej w województwie lubelskim w latach 2009-2020” realizowany jest przez samorząd województwa wspólnie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Polskim Związkiem Łowieckim.

Koła łowieckie zostały wybrane na podstawie kilku kryteriów m.in. wprowadzenia zakazu polowań na kuropatwy przez okres trzech lat. Do programu zakwalifikowały się m.in.: koło łowieckie nr 22 Chełmskie Towarzystwo Prawidłowego Myślistwa w Chełmie, koło łowieckie nr 23 Szarak w Chełmie, koło łowieckie nr 82 Dubelt w Chełmie, koło łowieckie nr 85 Sokół w Chełmie i koło łowieckie nr 50 Cietrzew w Dubecznie.

W ubiegłym tygodniu w miejscowości Pałecznica (w powiecie lubartowskim) wypuszczono 100 kolejnych kuropatw. Koszt zakupu kuropatw wyniósł blisko 110 tys. zł.

Czytaj również: Dla kogo trzecia dawka szczepionki?

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: A w Chelmie chca po 8500 za m2 kosmosData dodania komentarza: 08.08.2022, 10:43Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: OnaTreść komentarza: Miki zobaczymy jak teraz będą łatane i czy w ogóle będą . Będą dobre zmiany zresztą już są !!!Data dodania komentarza: 08.08.2022, 07:40Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: ChełmiankaTreść komentarza: Dziwne rzeczy , że spółka miejska jest niezależnym podmiotem jeśli chodzi o kasę . Naprawdę są powody do przechwałek że chce się zamknąć firmę tylko pieniędzy na wypłaty nie było . Wstyd panie prezydencie żeby ludzie nie mieli co do garnka włożyć . Jednak może przy następnych wyborach ludzie zmienią zdanie na temat pana i pana rządów .Data dodania komentarza: 08.08.2022, 07:39Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: mikiTreść komentarza: szkoda pieniędzy na takie remonty skoro już teraz pojawiły się dziury w tych łatanych miejscachData dodania komentarza: 07.08.2022, 21:53Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: mikiTreść komentarza: stali tam do 18 - co najmniej 5 godzin blokowali drogęData dodania komentarza: 07.08.2022, 21:50Źródło komentarza: Chełm. Skoda zderzyła się z mercedesem na skrzyżowaniu [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama