Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 05:58
Reklama

Chełm: Kluby sportowe wystawione do wiatru

Działacze dziesięciu klubów sportowych działających w mieście podpisali się pod petycją w sprawie podziału środków publicznych na sport oraz żądaniem spotkania z władzami miasta na temat dofinansowania dla młodych sportowców. Niestety, do spotkania wciąż nie doszło.
Chełm: Kluby sportowe wystawione do wiatru

Przedstawiciele klubów domagają się rozmowy z władzami miasta na temat zasad wspierania przez samorząd działalności statutowej klubów sportowych. Dyskutować chcą przedstawiciele dziesięciu klubów: Klub Karate Kyokushin KANKU, UKS Olimp, MKS Cement-Gryf Chełm, MKS Judo Chełm, MKS Agros Chełm, ChKKK, UKS Niedźwiadek, Klub Kyokushin-Kan Karate Do, MKS Dragon, MUKS Lider. Urzędnicy zaprosili działaczy na 23 września, ale do rozmów nie doszło. Jak wyjaśnia Paweł Pędziński, prezes chełmskich karateków, na dwie godziny przed planowanym spotkaniem przyszła informacja, że wiceprezydent Dorota Cieślik je odwołuje. Kolejnego terminu nie zaproponowano.

O co chodzi klubom? Działacze podpisani pod petycją do prezydenta tłumaczą, że o wsparcie i sprawiedliwość. Ich zdaniem, przyznane w tym roku dotacje na kluby, które dbają o prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży, są żenująco niskie.

- Dotacje z budżetu miasta były nieracjonalne i pozbawiły większość klubów możliwości rozwoju oraz prowadzenia stałej działalności - przekonują. - Uniemożliwiły udział w rywalizacji sportowej w turniejach okręgowych i ogólnopolskich, jak również organizację obozów szkoleniowych. Chełmianka znów dostała najwięcej pieniędzy. Prezydent najwyraźniej przestraszył się kibiców, którzy kiedyś przyszli do urzędu miasta i wykłócili się o wyższą dotację dla swojego klubu. Znów najwięcej pieniędzy publicznych prezydent przyznaje jednemu klubowi, co jest ewidentnie niesprawiedliwe.

Rozgoryczeni działacze wytykają władzom miasta, że zamiast wspierać młodych, ambitnych zawodników różnych dyscyplin sportowych, hojnie dotuje kluby prowadzące jedną drużynę seniorską, a przecież te, powinny być wspierane przez sponsorów i reklamodawców.

Problem polega na tym, że kluby, które szkolą młodzież, nie mają się z czego utrzymać, a wkrótce mają wzrosnąć czynsze na obiektach sportowych.

- Dowiedzieliśmy się, że miasto szykuje podwyżki czynszów za korzystanie z miejskiej bazy sportowej w szkołach czy obiektach MOSiR. Dotacje, które otrzymaliśmy, na pewno na to nie wystarczą. To co mamy wybrać? Opłacenie sali czy wyjazd na zawody? - pyta prezes Pędziński. - Wnioskujemy więc o pomoc w postaci zwolnienia z tych opłat. Jesteśmy klubami działającymi na terenie miasta i reprezentującymi nasze miasto w kraju. Czy to nie jest wystarczający powód, aby nie płacić za salę na treningi?

Ponadto działacze wnioskują o dofinansowanie z rezerwy budżetowej klubów organizujących na terenie miasta imprezy o randze ogólnopolskiej lub międzynarodowej. Chcą także, aby ich petycja została przedstawiona na najbliższej sesji rady miasta.

Do sprawy wrócimy.

Czytaj również: Rowery elektryczne dla chełmskich policjantów

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Lucjan 13.10.2021 10:43
# Chełmianka znów dostała najwięcej pieniędzy. Prezydent najwyraźniej przestraszył się kibiców, którzy kiedyś przyszli do urzędu miasta i wykłócili się o wyższą dotację dla swojego klubu # bujda dzialaczy - bo jak ktos dobrze spojrzy wstecz to sie okaze ze Prezydent obiecywal znalezienie zrodel zewnetrznych czyli sponsorow dla klubu i slowa dotrzymal - fakt iz wtedy dzialacze Chelmianki wraz z kibicami robili siwy dym ,wrecz z wyzwiskami pod adresem Prezydenta, i fakt, iz malo kto z kibicow Chelmianki Prezydenta przeprosil , gdy okazalo sie iz dotacje i sponsorzy beda - moze trenerzy czy dzialacze sportowi oprocz spogladania na UM usmiechna sie do firm chelmskich i poprosza o wsparcie- i vive versa - firmymoga te wydatki wrzucic w koszty dzialanosci -korzysc obopulna

Lucjan 13.10.2021 13:35
Korekta: ) miało być - korzyść. obopólną

jozinn 13.10.2021 10:35
Nie róbcie sobie nadziei. Obecna administracja dziaduje na całej oświacie w mieście. Zwalnia się, tnie etaty, odmawia płatnych urlopów. Co ich jakiś tam klub czy dwa, którego równie dobrze mogłoby nie być. Oni by zaorali wszystkie szkoły i przedszkola, gdyby tylko mogli.

Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: A w Chelmie chca po 8500 za m2 kosmosData dodania komentarza: 08.08.2022, 10:43Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: OnaTreść komentarza: Miki zobaczymy jak teraz będą łatane i czy w ogóle będą . Będą dobre zmiany zresztą już są !!!Data dodania komentarza: 08.08.2022, 07:40Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: ChełmiankaTreść komentarza: Dziwne rzeczy , że spółka miejska jest niezależnym podmiotem jeśli chodzi o kasę . Naprawdę są powody do przechwałek że chce się zamknąć firmę tylko pieniędzy na wypłaty nie było . Wstyd panie prezydencie żeby ludzie nie mieli co do garnka włożyć . Jednak może przy następnych wyborach ludzie zmienią zdanie na temat pana i pana rządów .Data dodania komentarza: 08.08.2022, 07:39Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: mikiTreść komentarza: szkoda pieniędzy na takie remonty skoro już teraz pojawiły się dziury w tych łatanych miejscachData dodania komentarza: 07.08.2022, 21:53Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: mikiTreść komentarza: stali tam do 18 - co najmniej 5 godzin blokowali drogęData dodania komentarza: 07.08.2022, 21:50Źródło komentarza: Chełm. Skoda zderzyła się z mercedesem na skrzyżowaniu [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama