Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 00:20
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Chełm: Rowerowi mundurowi

Chełmscy policjanci dostali dwa elektryczne rowery. Będą na nich objeżdżać ścieżki rowerowe, miejskie parki oraz okolice zbiorników wodnych na terenie powiatu chełmskiego, by czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców.
Chełm: Rowerowi mundurowi

- Bardzo ważne jest, aby nad bezpieczeństwem na ścieżkach rowerowych czuwali policjanci. Patrole rowerowe niejednokrotnie mają przewagę nad funkcjonariuszami w radiowozach oraz patrolami pieszymi – mówi komisarz Ewa Czyż, oficer prasowa KMP w Chełmie. - Szczególnie na krętych, wąskich uliczkach czy też w miejscach trudno dostępnych, mundurowi na rowerach mają szansę znacznie szybciej dotrzeć do osób potrzebujących pomocy. Z jednośladu jest też łatwiej zauważyć wykroczenia porządkowe jak choćby spożywanie alkoholu w miejscu publicznym czy akty wandalizmu. Zadaniem mundurowych będzie jednak przede wszystkim kontrola przestrzegania przepisów ruchu drogowego głównie przez pieszych i rowerzystów, a także egzekwowanie prawa wobec użytkowników hulajnóg, które coraz częściej pojawiają się na drogach.

Symboliczne przekazanie rowerów odbyło się we wtorek (5 października) przed budynkiem chełmskiej komendy. Elektryczne jednoślady od Zdzisława Szweda, członka zarządu województwa lubelskiego, odebrał komendant Mariusz Kołtun. To pierwsze tego typu rowery w chełmskiej jednostce. Kosztowały prawie 16 tysięcy złotych. Ich zakup został sfinansowany z budżetu województwa lubelskiego.

Czytaj także: Czarny protest pracowników policji

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama