Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 11 sierpnia 2022 05:38
Reklama

Chełm: Rowerowi mundurowi

Chełmscy policjanci dostali dwa elektryczne rowery. Będą na nich objeżdżać ścieżki rowerowe, miejskie parki oraz okolice zbiorników wodnych na terenie powiatu chełmskiego, by czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców.
Chełm: Rowerowi mundurowi

- Bardzo ważne jest, aby nad bezpieczeństwem na ścieżkach rowerowych czuwali policjanci. Patrole rowerowe niejednokrotnie mają przewagę nad funkcjonariuszami w radiowozach oraz patrolami pieszymi – mówi komisarz Ewa Czyż, oficer prasowa KMP w Chełmie. - Szczególnie na krętych, wąskich uliczkach czy też w miejscach trudno dostępnych, mundurowi na rowerach mają szansę znacznie szybciej dotrzeć do osób potrzebujących pomocy. Z jednośladu jest też łatwiej zauważyć wykroczenia porządkowe jak choćby spożywanie alkoholu w miejscu publicznym czy akty wandalizmu. Zadaniem mundurowych będzie jednak przede wszystkim kontrola przestrzegania przepisów ruchu drogowego głównie przez pieszych i rowerzystów, a także egzekwowanie prawa wobec użytkowników hulajnóg, które coraz częściej pojawiają się na drogach.

Symboliczne przekazanie rowerów odbyło się we wtorek (5 października) przed budynkiem chełmskiej komendy. Elektryczne jednoślady od Zdzisława Szweda, członka zarządu województwa lubelskiego, odebrał komendant Mariusz Kołtun. To pierwsze tego typu rowery w chełmskiej jednostce. Kosztowały prawie 16 tysięcy złotych. Ich zakup został sfinansowany z budżetu województwa lubelskiego.

Czytaj także: Czarny protest pracowników policji

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: EWATreść komentarza: Bardzo dziwna sprawa z tym brakiem projektu rewitalizacji...Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:25Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Mieszkanka AndersaTreść komentarza: Zapraszam na os Zachód na ulicę Andersa,koła w samochodzie można pourywać.Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:06Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: mikiTreść komentarza: na Kochanowskiego z Włodawskiej ciężko skręcić bez zaliczenia dziury a jest ich tam kilkanaścieData dodania komentarza: 10.08.2022, 19:43Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: Romek.Treść komentarza: ULICA TADEUSZA REYTANA I MOŚCICKIEGO W CHEŁMIE JEST MOCNO ZNISZCZONA SĄ DZIURY I KOLEINY !Data dodania komentarza: 10.08.2022, 18:57Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: ehTreść komentarza: A te dzieci na placu budowy też zatrudnione? Widać jak miasto oszczędza... a tak na poważnie, tam były matki i robotnicy, nikt nie zauważył że chłopak wbiegł?Data dodania komentarza: 10.08.2022, 17:21Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama