Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 09:40
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Czarny protest pracowników policji

W chełmskiej komendzie policji, jak w większości komend w Polsce, część pracowników cywilnych ubrała się w piątek na czarno. Bo to czarny - na razie łagodny - protest tych, którzy nie są mundurowymi, ale każdego dnia wspomagają ich pracę. W ten symboliczny sposób sprzeciwiają się pomijaniu ich przy podwyżkach uposażeń funkcjonariuszy.
Czarny protest pracowników policji

Pracują w policji w administracji, m.in. w wydziałach technicznych, logistycznych, w biurze, to też informatycy czy programiści. Protestują, bo zostali pominięci w podwyżkach, które Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przyznało mundurowym.

- Czarny protest polega na tym, że pracownicy przychodzą do pracy ubrani na czarno i rozwieszają plakaty, aby zwrócić uwagę przełożonych i rządzących na to, że wykonujemy bardzo odpowiedzialną pracę za krytycznie niskie wynagrodzenie. Nikt nie chce z nami rozmawiać, nie mamy oparcia w związkach, więc sami działamy, by zwrócić uwagę na naszą trudną sytuację - mówi Agnieszka Szczygielska, pracownik cywilny z komendy wojewódzkiej w Lublinie. - Nie będziemy dłużnej bezczynnie czekać, bo jesteśmy już tą sytuacją sfrustrowani.

W akcji biorą udział wszystkie lubelskie komendy policji. Także w Chełmie pracownicy cywilni pokazali swój sprzeciw.

- Znaczna część pracowników nosi dziś odzież w czarnych barwach. Pracujemy jednak tak jak codziennie, skrupulatnie i rzetelnie - usłyszeliśmy w piątek od jednego z pracowników cywilnych z chełmskiej policji.

Są rozgoryczeni, ponieważ Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pominęło ich przy przyznawaniu podwyżek. Twierdzą, że zarabiają zdecydowanie za mało (w lubelskich jednostkach pracownicy techniczni od 2300 do 2500 zł "na rękę" i do około 2800  zł w korpusie służby cywilnej), a poza tym nie przysługuje im m.in. wypłata pieniędzy z tytułu relokacji, choć tak jak mundurowi bywają przenoszeni.

Teraz czytane: Czwarta fala dotarła do chełmskiego szpitala

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: krasnystaw zaorać ,ogrodzić i utworzyć rezerwat -hejData dodania komentarza: 01.10.2022, 18:36Źródło komentarza: Nasi mieszkańcy protestowali w Warszawie. "Spółka CPK nas nie słucha"Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: Coraz skromniejsze te przystaneczki nie oslonia ani od deszczu ,wiatru ,a nawet slonca jednym slowem slabiutko to wyszlo.Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:13Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Karac karac jeszcze raz karac za probe omijania prawa wszystkie podmioty .Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:09Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: JonTreść komentarza: Kiedy zostaną zamontowane stare wiaty, a zezłomowane nowe? To teraz miasto będzie musiało zakupić pojazdy w których będzie max 10 miejsc siedzących natomiast pozostałe wolne miejsca będą stanowiskami dla matek z wózkami i osób niepełnosprawnych i w całości niskopodłogowe. Miejsca siedzące w takim przypadku byłyby zlokalizowane tylko w nadkolach, ewentualnie za tylnymi drzwiami. W obecnej flocie CLA każdy autobus ma wydzielone maksymalnie 2 miejsca dla osób poruszających cię na wózku lub matek z maluteńkimi dzieciaczkamiData dodania komentarza: 01.10.2022, 00:25Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama