Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełm: Czwarta fala dotarła do szpitala

Ponad 40 pacjentów chorych na Covid-19 jest już w chełmskim szpitalu. W tym tygodniu dyrekcja będzie wnioskowała do wojewody o zwiększenie liczby łóżek tzw. zakaźnych.
Chełm: Czwarta fala dotarła do szpitala

W szpitalach na Lubelszczyźnie jest już zajętych ponad 56 proc. łóżek zakaźnych przeznaczonych dla pacjentów z koronawirusem. W szpitalu w Chełmie sytuacja wygląda jeszcze gorzej. W weekend zapełniały się ostatnie wolne łóżka. Dwie osoby były podłączone do respiratorów.

- Jest natłok. Mamy już czwartą falę w szpitalu. Jest ponad 40 pacjentów, nie licząc tych na OIOM-ie - stwierdził w ubiegły piątek Lech Litwin, dyrektor ds. lecznictwa w chełmskim szpitalu. - Zmieniamy lokalizację, przenosimy łóżka, żeby się zmieścić w limicie 59, na które mamy pozwolenie - dodał.

Niespełna dwa tygodnie wcześniej liczbę łóżek dla pacjentów chorych na Covid-19 zwiększono do 59. W związku z tym ograniczono działalność oddziału chirurgicznego, a wcześniej pulmonologii i dermatologii. Oddziały te jednak przyjmowały pilne przypadki. Przed weekendem zainfekowani pacjenci trafili m.in. na oddział urologii.

- Przenieśliśmy pacjentów urologicznych na chirurgię, żeby zwolnić miejsce dla tych z koronawirusem. Nowych zakażeń przybywa. Wygląda na to, że znowu będziemy musieli zwiększyć liczbę łóżek zakaźnych o kolejnych 16 miejsc - powiedział Litwin.

W tym tygodniu chorzy na Covid-19 będą prawdopodobnie trafiać na laryngologię. - Wszystko będzie zależało od rozwoju sytuacji epidemicznej - dodaje Litwin.

Wśród pacjentów chorych na Covid-19 najwięcej jest osób, które nie były zaszczepione. Trafiają się jednak ciężko chorzy pacjenci po szczepionce. W chełmskim szpitalu było też już dwoje dzieci chorych na koronawirusa. Jak jednak zapewniają lekarze, nie obserwuje się tendencji, by zwiększała się liczba ciężkich przypadków Covid-19 wśród najmłodszych pacjentów. 

 W ubiegły piątek na Lubelszczyźnie odnotowano kolejną rekordową liczbę osób zakażonych - 368. Dziesięć osób zmarło, w tym 4 wyłącznie z powodu Covid-19. Niemal 13 tys. ludzi przebywało na kwarantannie. Tego dnia w Chełmie 5 osób dowiedziało się, że jest zakażonych koronawirusem. W powiecie chełmskim tę wiadomość otrzymało aż 18 osób, we włodawskim - 13, a w krasnostawskim - 6.

Czytaj też: 13 klas jednej z chełmskich szkół na kwarantannie

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama