Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 06:02
Reklama

Chełm: Trzynaście klas z jednej szkoły na kwarantannie

Wirus na dobre rozhulał się w Szkole Podstawowej nr 6 w Chełmie. Do połowy tego tygodnia na kwarantannie jest aż trzynaście klas. W ubiegłym tygodniu częściowe nauczanie odbywało się w ponad 160 klasach w województwie.
Chełm: Trzynaście klas z jednej szkoły na kwarantannie

Najtrudniejszą sytuację ma Szkoła Podstawowa nr 6 w Chełmie, gdzie na zdalnym nauczaniu wciąż jest kilkanaście klas. Mimo to dyrekcja jak dotąd nie zdecydowała się na całkowite przejście na naukę zdalną.

- Klasy, które obecnie są na kwarantannie, wracają do szkoły do 12 października. Zobaczymy, co dalej będzie się działo w tym temacie - tłumaczy dyrektor Andrzej Kosiniec.

W ubiegły wtorek o kwarantannie dowiedziała się jedna z klas czwartych Szóstki. Jak twierdzi mama jednego z uczniów, dzieci zostały wyproszone z budynku i pozostawione bez żadnej opieki.

-   Była godz. 10.35, gdy syn do mnie zadzwonił. Płakał, bo nie wiedział, co ma zrobić, wie, że pracuję. Tyle szczęścia, że daję dziecku telefon do szkoły na wszelki wypadek, bo by siedział pod szkołą, nie wiadomo do której godziny - relacjonuje nasza czytelniczka. - Niektóre dzieci poszły do swoich domów same. Nawet te, które nie mają zgody. Nikt ich nie pilnował. Kolega syna płakał, bo mama w pracy i nie odbiera. Niestety i ja do niej nie mogłam się dodzwonić, a też wyskoczyłam z pracy, żeby dziecko swoje odwieźć bezpiecznie do domu. To był jakiś cyrk. Syn mój był pół godziny w domu, gdy ze szkoły zadzwonili, że dziecko pod szkołą czeka i trzeba zabrać, bo kwarantanna.

Cała ta sytuacja to zdaniem kobiety dowód na to, że szkoła nie dba o bezpieczeństwo dzieci. Innego zdania jest dyrektor placówki, mówiąc, że to oszczerstwa. Szczegółowiej do sprawy odnosić się nie chce.

- Jeżeli ta pani złoży oficjalną skargę, wtedy odniosę się do tych zarzutów - dodaje dyrektor Szóstki.

W ubiegłym tygodniu na kwarantannie były klasy w I LO i II LO w Chełmie, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Zespole Szkół Technicznych.

Także na terenie powiatu chełmskiego kilka szkół prowadziło nauczanie zdalne. W PSP w Białopolu przed komputerami uczyły się dzieci ze wszystkich klas od 4 do 8.

- Musieliśmy przejść na nauczanie zdalne. Będzie ono prowadzone do 14 października. Kilku naszych nauczycieli miało pozytywne testy na koronawirusa - mówi dyrektor Alicja Ilasz. Także w szkole filialnej w Strzelcach sytuacja jest podobna. Zachorował jeden z uczniów. Tam nauczanie zdalne powinno się zakończyć 11 października.

Kwarantannę mają też uczniowie podstawówki i przedszkola w Sawinie. Jak ustaliliśmy, zachorował nauczyciel pracujący na świetlicy, który też miał zajęcia z przedszkolakami. Przez to część uczniów klas od 1 do 4 przebywa w domu. Nie dotyczy to jednak całych klas. Kwarantanny nie mają też wszystkie przedszkolaki. We wtorek już wrócą do nauki stacjonarnej, jeśli nikt kolejny nie zachoruje.

Koronawirus pojawił się również w SP w Wólce Petryłowskiej. Na szczęście już w ten poniedziałek wszystkie klasy objęte nauczaniem zdalnym mogą wrócić do szkoły. Kwarantanna była nałożona na klasy 1-3, bo zachorował jeden z uczniów, który źle się poczuł i trafił na badania do szpitala, gdzie wykonano mu test na Covid-19. Dziecko ze szpitala wypisano do domu, ale - jak się okazało - test wypadł pozytywnie.

Czytaj również: Stanowcze NIE planom prezydenta Chełma

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: A w Chelmie chca po 8500 za m2 kosmosData dodania komentarza: 08.08.2022, 10:43Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: OnaTreść komentarza: Miki zobaczymy jak teraz będą łatane i czy w ogóle będą . Będą dobre zmiany zresztą już są !!!Data dodania komentarza: 08.08.2022, 07:40Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: ChełmiankaTreść komentarza: Dziwne rzeczy , że spółka miejska jest niezależnym podmiotem jeśli chodzi o kasę . Naprawdę są powody do przechwałek że chce się zamknąć firmę tylko pieniędzy na wypłaty nie było . Wstyd panie prezydencie żeby ludzie nie mieli co do garnka włożyć . Jednak może przy następnych wyborach ludzie zmienią zdanie na temat pana i pana rządów .Data dodania komentarza: 08.08.2022, 07:39Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: mikiTreść komentarza: szkoda pieniędzy na takie remonty skoro już teraz pojawiły się dziury w tych łatanych miejscachData dodania komentarza: 07.08.2022, 21:53Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: mikiTreść komentarza: stali tam do 18 - co najmniej 5 godzin blokowali drogęData dodania komentarza: 07.08.2022, 21:50Źródło komentarza: Chełm. Skoda zderzyła się z mercedesem na skrzyżowaniu [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama