Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 18:46
Reklama

Gm. Urszulin: Związał ręce taśmą i okradł

Tak przynajmniej ustalili włodawscy śledczy, choć podejrzany 35-latek nie przyznał się do rozboju. Potwierdził jedynie, że ukradł 71-latkowi 1800 złotych. Decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu.
Gm. Urszulin: Związał ręce taśmą i okradł

Za rozbój, bo taki zarzut 35-latek usłyszał we wtorek (21 września), może mu grozić nawet do 18 lat więzienia, ponieważ działał w warunkach recydywy.

W poniedziałek (20 września) do Komisariatu Policji w Urszulinie zgłosił się 71-latek, który powiadomił mundurowych o napaści i kradzieży pieniędzy.

- Do przestępstwa miało dojść dzień wcześniej. 35-letni mężczyzna zaproponował seniorowi pomoc przy naprawie dachu. Podczas ustalania szczegółów mieszkaniec gminy Urszulin postanowił dać pracownikowi zaliczkę w kwocie 2300 złotych – mówi sierż. sztab. Elwira Tadyniewicz, rzeczniczka prasowa KPP we Włodawie.

Wtedy - jak ustalili śledczy - 35-latek złapał 71-latka za ręce, wykręcił je i związał z przodu taśmą. Następnie wyrwał mu pieniądze i wybiegł z domu. Na szczęście nic złego mu nie zrobił, poszkodowany nie miał żadnych obrażeń.

Włodawscy i urszulińscy kryminalni zajęli się tą sprawą i ustalili miejsce przebywania złodzieja. Podczas przeszukania policjanci znaleźli pieniądze - ponad 1500 złotych pochodzące z rozboju. Mundurowi zabezpieczyli je i zatrzymali 35-latka.

We wtorek urszulińscy śledczy na podstawie zebranego w tej sprawie materiału dowodowego przedstawili 35-latkowi zarzut rozboju. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury. Przyznał się, że zabrał 71-latkowi 1800 złotych, ale zapewniał śledczych, że nie był to rozbój. Nie używał wobec poszkodowanego siły i nie krępował go taśmą.

- Sąd zdecydował, że napastnik trafi do aresztu na trzy miesiące – mówi Joanna Sołoducha, szefowa Prokuratury Rejonowej we Włodawie.

Mężczyzna znany jest włodawskim śledczym. Jak informuje rzeczniczka policji, był już karany za podobne przestępstwa.

Czytaj również: Remont Piłsudskiego psuje szyki przedsiębiorcom

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZwnekTreść komentarza: Chcieć to sobie mogą, ja sprzedaję za dużo mniejszą cenę i też naprawdę jest niewiele chętnych. Zresztą sporo pojawia się ogłoszeń w okolicach 4500zł i te oferty gdzie jest powyżej 6k za metr zaczynają wyglądać śmiesznie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:55Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do Białopola
Reklama
Reklama