Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gm. Urszulin: Związał ręce taśmą i okradł

Tak przynajmniej ustalili włodawscy śledczy, choć podejrzany 35-latek nie przyznał się do rozboju. Potwierdził jedynie, że ukradł 71-latkowi 1800 złotych. Decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu.
Gm. Urszulin: Związał ręce taśmą i okradł

Za rozbój, bo taki zarzut 35-latek usłyszał we wtorek (21 września), może mu grozić nawet do 18 lat więzienia, ponieważ działał w warunkach recydywy.

W poniedziałek (20 września) do Komisariatu Policji w Urszulinie zgłosił się 71-latek, który powiadomił mundurowych o napaści i kradzieży pieniędzy.

- Do przestępstwa miało dojść dzień wcześniej. 35-letni mężczyzna zaproponował seniorowi pomoc przy naprawie dachu. Podczas ustalania szczegółów mieszkaniec gminy Urszulin postanowił dać pracownikowi zaliczkę w kwocie 2300 złotych – mówi sierż. sztab. Elwira Tadyniewicz, rzeczniczka prasowa KPP we Włodawie.

Wtedy - jak ustalili śledczy - 35-latek złapał 71-latka za ręce, wykręcił je i związał z przodu taśmą. Następnie wyrwał mu pieniądze i wybiegł z domu. Na szczęście nic złego mu nie zrobił, poszkodowany nie miał żadnych obrażeń.

Włodawscy i urszulińscy kryminalni zajęli się tą sprawą i ustalili miejsce przebywania złodzieja. Podczas przeszukania policjanci znaleźli pieniądze - ponad 1500 złotych pochodzące z rozboju. Mundurowi zabezpieczyli je i zatrzymali 35-latka.

We wtorek urszulińscy śledczy na podstawie zebranego w tej sprawie materiału dowodowego przedstawili 35-latkowi zarzut rozboju. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury. Przyznał się, że zabrał 71-latkowi 1800 złotych, ale zapewniał śledczych, że nie był to rozbój. Nie używał wobec poszkodowanego siły i nie krępował go taśmą.

- Sąd zdecydował, że napastnik trafi do aresztu na trzy miesiące – mówi Joanna Sołoducha, szefowa Prokuratury Rejonowej we Włodawie.

Mężczyzna znany jest włodawskim śledczym. Jak informuje rzeczniczka policji, był już karany za podobne przestępstwa.

Czytaj również: Remont Piłsudskiego psuje szyki przedsiębiorcom

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama