Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 07:10
Reklama

Chełm: Remont psuje szyki przedsiębiorcom

Miasto zamknęło al. Piłsudskiego. Przedsiębiorcy mają problem, bo nie mogą dowieźć towaru do swoich sklepów. Nie dojadą do nich także klienci, a to oznacza, że sklepy będą świeciły pustkami. Dla lokalnego biznesu to katastrofa. Czy sprawa będzie miała swój finał w sądzie?
Chełm: Remont psuje szyki przedsiębiorcom

Oburzenia nie kryje m.in. zarząd Społem Chełm, który ma przy Piłsudskiego największy pawilon handlowy. Nikt z miasta nie rozmawiał z władzami firmy o tym, jak będzie wyglądał remont, ani też nie poinformował, co w ramach tych prac zostanie zmienione. Nie uwzględniono też postulatów dotyczących projektu przebudowy alei, które zarząd zgłosił do miasta we wrześniu ubiegłego roku i marcu tego roku. Prezes Krzysztof Zając chciał spotkać się z prezydentem, ale ten nie miał dla niego czasu. W związku z tym prezes wystosował do urzędu pismo, w którym przedstawił swoje obawy.

- Brak dojazdu pod nasze obiekty to katastrofa gospodarcza dla naszego przedsiębiorstwa, które płaci podatki od nieruchomości dla tego miasta w wysokości 30 tys. zł miesięcznie oraz wszelkie obowiązujące podatki i opłaty. Społem Chełm jest znaczącym odbiorcą usług komunalnych spółek miejskich, takich jak: MPEC czy MPGK, za których usługi wnosi regularnie niemałe opłaty - przypominają w piśmie prezes Społem i główna księgowa.

Brak możliwości prowadzenia w okresie remontu normalnej działalności gospodarczej wywoła w firmie poważne trudności finansowe. Brak środków na koncie wpłynie negatywnie na wizerunek Społem, gdyż - jak podejrzewa prezes Zając - spółka nie będzie mogła wywiązać się z umów z kontrahentami.

- Przewidywana miesięczna utracona marża w pawilonie handlowym to minimum 270 tys. zł, a utracone wpływy z dzierżawy  - 51 tys. zł. Strata będzie się pogłębiała w związku z przeterminowaniem się towarów, które będą zalegały na półkach - zauważa szef Społem Chełm. - W pawilonie handlowym zatrudniamy ok. 30 pracowników, którym będziemy zmuszeni zmniejszyć wynagrodzenia ze względu na brak odpowiednich obrotów motywowanych premią.

Z tych powodów władze Społem domagają się zmiany organizacji ruchu. W przeciwnym razie zamierzają skorzystać z możliwości dochodzenia w sądzie odszkodowania za poniesioną stratę.

O otworzenie al. Piłsudskiego apelują także inni przedsiębiorcy. Także napisali pismo do prezydenta:

- W dobie panującej od ponad półtora roku pandemii Covid-19 takie działania miasta, jako inwestora, pozbawiające nas możliwości uczciwego zarobkowania i odrobienia gigantycznych strat z ostatnich miesięcy - to dla nas prawdziwa katastrofa - kolejny cios , który doprowadzi do całkowitej ruiny nasze finanse i budżety naszych rodzin.

Jak informuje urząd miasta, wyłączenie z ruchu al. Marszałka Józefa Piłsudskiego, ze względu na przebudowę, potrwa do 20 listopada.

- Jeżeli chodzi o dojazd samochodów dostawczych, to jest zapewniony od strony ul. Kolejowej, do targowiska od strony Koszykowej przez ul. Piotra Skargi Skargi - informuje Damian Zieliński z gabinetu prezydenta. - Miasto informowało o objazdach, a także utrudnieniach za pośrednictwem własnych kanałów komunikacyjnych, a także rozgłośni radiowych.

Czytaj też: Ogromne zmiany na chełmskim targowisku

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Shifo 05.10.2021 16:01
Dzis robiłem zakupy w Gamie i na rynku przy ulicy Piułsudzkiego zaparkowałem przy Lotosie , można też wjechać od ogródków działkowych, bez problemu.

dawna mieszkanka Piłsudskiego 04.10.2021 10:18
Miasto nie stać było na znaczek? Jedną wizytę urzędnika w pawilonach i na bazarze? Tak trudno rozmawiać z ludźmi? Cytat: Miasto informowało o objazdach, a także utrudnieniach za pośrednictwem własnych kanałów komunikacyjnych, a także rozgłośni radiowych. To znaczy, że każdy mieszkaniec Chełma ma obowiązek codziennie analizować stronę UM??? Kurcze, chyba powinny wrócić obwieszczenia na słupach.

miki 02.10.2021 20:05
nigdy tam nie byłem - a miejscowi mają tak samo

Mariusz 28.09.2021 10:03
Organizacja budowy niestety ale nie była przemyślana. Ciężarówki często blokują ten "dojazd tymczasowy". Problem dotyczy również posesji przy Piłsudskiego 30,30a,30b oraz dużego segmentu garażów, których wjazd jest możliwy wyłącznie od strony Piłsudskiego. Prezydenta miasta częściej zobaczyć w TVP niż w UM;/

oberwator 28.09.2021 09:16
Nikt z miasta nie rozmawiał z władzami firmy o tym, jak będzie wyglądał remont, ani też nie poinformował, co w ramach tych prac zostanie zmienione. Nie uwzględniono też postulatów dotyczących projektu przebudowy alei, które zarząd zgłosił do miasta we wrześniu ubiegłego roku i marcu tego rok- a teraz napiscie ktora zdanie jest prawdziwe a ktore falszywe- a moze "Spolem" celowo robi zadyme ,co jest jest dla wielu w Chelmie dosc typowe tylko po to by bic piane- jhak ktos chce dojaz mozna zorganizowac- w razie czego Prezes moze samodzielnie tragac - przybedzie sprawnosci a przy okazji dotleni sie i pomysli bo jak widac powyzej to robienie sztucznego problemu

Parias 28.09.2021 08:02
Nie remontowaliby o było by źle. Remontują - też niedobrze... Przecież jest zapewniony tymczasowy dojazd do GAMY! A że nie ma takiego dojazdu jak normalnie, to przecież inaczej się nie da. Remont robią naprawdę szybko i tylko się modlić o dobrą pogodę. Pamiętajcie, że od narzekania psuje się mózg :)

Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do BiałopolaAutor komentarza: ahchkoTreść komentarza: czemu nie dziwi, że Okuninka xDData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:05Źródło komentarza: Okuninka. Cztery kobiety pobiły się na dyskoteceAutor komentarza: Też mieszkaniecTreść komentarza: Na razie Henio musi czekać bo nie jest jeszcze Starostą.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:00Źródło komentarza: Gm. Białopole. Remont powiatówek znacznie się oddala
Reklama
Reklama