Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 14:20
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Chełm: Jakie zmiany na bazarze?

Hala o powierzchni ponad 2 tys. mkw, a w niej nowoczesne boksy, strefa gastronomiczna i zaplecze sanitarne, do tego funkcjonalny parking przy budynku - tak ma wyglądać zagospodarowany na nowo teren targowiska u zbiegu Armii Krajowej i Lutosławskiego.
Chełm: Jakie zmiany na bazarze?

Kupcy z bazaru przy Armii Krajowej znów spotkali się z prezesem spółki administrującej targowiskami. Przedstawili koncepcję zagospodarowania na nowo terenu, na którym obecnie znajduje się targowisko. Wszyscy są zgodni, że obecny wizerunek tego miejsca jest nie do zaakceptowania.

- Pomysł jest taki, żeby wybudować halę o powierzchni ponad 2 tys. mkw., na wzór podobnego obiektu w innych miastach, np. w Ciechanowie. W budynku miałoby być wydzielonych ok. 70 standardowych boksów z możliwością ich łączenia - informuje Artur Juszczak, prezes Chełmskiego Parku Wodnego i Targowisk Miejskich. - Kupcy zrobili już wstępną listę osób chętnych na wykup co najmniej jednego boksu. Zapisało się ponad 50 osób.

Jak twierdzą kupcy, bazar przy Armii Krajowej wraca do łask chełmian. W związku ze wzrostem cen w galeriach handlowych mieszkańcy coraz częściej zaglądają na lokalny bazar, aby zrobić zakupy. To zmobilizowało ich do udziału w metamorfozie tego miejsca.

- Koncepcja już jest, a więc zabieramy się do opracowania dokumentacji. Szacunkowy koszt to ok. 100 tys. zł. Mamy nadzieję, że w przypadku otrzymania dofinansowania będzie to koszt kwalifikowalny - dodaje Juszczak. - Koszt całego zadania to prawdopodobnie ok. 2 mln zł. Zamierzamy ubiegać się o dotację.

Obecnie na bazarze przy Armii Krajowej handluje ok. 100 osób.

Czytaj też: Jeden z radnych zwolennikiem zielonego wodoru

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
A.K 22.05.2022 17:19
Jakie reguły miały by rządzić pzydzielaniem miejsc targowych?? znowuż kto da Prezesowi, to bedzie miał bliżej wejścia??? Czas najwyższy z tym skończyć , tak jak z pseudo ochroną która na czarno oferuje swe usługi.

Ivonka 06.10.2021 09:05
Taka hala jak w Ciechanowie, to dobry pomysł.

KOMENTARZE
Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Miasto Chełm - pomyślcie o parkomatach w centrum i np. przy rynku na Popiełuszki bo to jest masakra. Od urzędu nie idzie nigdzie zaparkować w promieniu przynajmniej 1 kilometra.Data dodania komentarza: 05.10.2022, 13:17Źródło komentarza: Chełm. Uwaga! Straż miejska zakłada blokady!Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Szkoda ze żabki nie stosują się do tego zakazu i nikt ich nie kontroluje czy napewno właściciel sprzedaje w śwtętaData dodania komentarza: 05.10.2022, 07:56Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitalu
Reklama
Reklama