Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełm: Bez biletów i maseczek

- Nie przestrzegają zakazów i jeżdżą autobusami bez maseczek - denerwuje się nasz Czytelnik. - To głównie ludzie młodzi. Tak nie powinno to wyglądać. Choć w autobusach obowiązuje nakaz noszenia maseczek, niewiele osób go respektuje.
Chełm: Bez biletów i maseczek

Skargi na niefrasobliwych pasażerów codziennie docierają też do Chełmskich Linii Autobusowych.

- Nie ma dnia, żebyśmy nie odbierali takich telefonów. Zgłaszamy to do Sanepidu oraz na policję i pasażerów też o to prosimy. Kierowca może jedynie zwrócić uwagę, ale nie jest w stanie egzekwować nakazu - tłumaczy kierownik działu eksploatacji CLA Artur Mazurek. - Ta sytuacja dotyczy praktycznie wszystkich kursów o różnych porach.

Sęk w tym, jak tłumaczy Mazurek, że jedynie Sanepid i policja są uprawnione do tego, aby zweryfikować, dlaczego ktoś nie jest w maseczce. Kontrole owszem w autobusach są, ale najwyraźniej za rzadko.

- Kierowcy przecież nie będą zatrzymywać autobusu i czekać, aż przyjadą służby i sprawdzą, kto może jechać bez maseczki, a kto nie - tłumaczy Mazurek.

Niech zajmą się też tym - jak sugerował nasz czytelnik - także kontrolerzy, którzy dotychczas sprawdzali bilety.

- Zajmowała się tym firma zewnętrzna, nie nasi pracownicy - wyjaśnia pan kierownik.

Czytaj również: Czy chełmskie targowisko przestanie straszyć?

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
karakan 24.09.2021 13:56
Pan*emia to jest tylko przykrywka do wprowadzenia reżimu. Mamy być uzależnieni od systemu, który bezkarnie będzie na nas eksperymentować i odbierać wolność. Ślepi ludzie dali się zaszcz*pić i będą jak psy czekać aż im pan zdejmie kaganiec.

Huk 23.09.2021 14:48
Te nakazy są nielegalne

abcd 23.09.2021 10:58
A mnie irytuje, że dzwoniący jeszcze nie są na Mościckiego. Pozdro.

Marabut 28.09.2021 09:13
Karma wraca i co ty na to, jak ci osobiście powie - sprawdzam!

Ola 23.09.2021 09:15
Przeciez to w tv katują że maski obowiązkowe. Nikt nie może nawet policja zmusić do założenia maski Ewentualnie może poprosić, jeśli spotka się z odmowa, może nałożyć mandat. Który trzeba odmówić. Wniosek trafi do sądu. Pamiętać trzeba o prawniku, bez pomocy często sądy karają, więc trzeba składać apelacje. Ale z prawnikiem jest to do wygrania.

zibi 23.09.2021 11:22
co za durnota mandaty powinny być wyższe

Marabut 28.09.2021 09:11
Mooocarna Olka! Do tego bohaterka. Jejku, jejku!

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KkkTreść komentarza: Kiedy dni ChełmaData dodania komentarza: 30.06.2022, 16:17Źródło komentarza: Chełmski rower miejskiAutor komentarza: SuwerenTreść komentarza: A kiedy w końcu przywrócą do życia sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu Rejowieckiej i Szpitalnej? Brawo dla gospodarzy miasta za taką opiekę nad mieszkańcami, brawo!Data dodania komentarza: 30.06.2022, 13:50Źródło komentarza: Chełm. Ostrożnie na przejściu przed deptakiem! Nie działa przycisk świateł!Autor komentarza: Sylwester BTreść komentarza: Banaszek nie lubi krytyki.... Tylko propagandę PiS należy głosić uważa. Koreański model.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:42Źródło komentarza: Chełm. Słowne potyczki między radnym Sikorą a prezydentem BanaszkiemAutor komentarza: MagdalenaTreść komentarza: Skoro awaria sygnalizacji świetlnej na skrxyżowaniu Rejowiecka-Szpitalna nadal się utrzymuje, to może w kierowanie ruchem niech włączy się policja. To jest jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w Chełmie, droga tranzytu międzynarodowego. Kierowcy wielkogabarytowych pojazdów bez wyobraźni. Trzeba naprawdę nakombinować się, żeby bezpiecznie opuścić skrzyżowanie nie czyniąc szkody sobie ani innym uczestnikom ruchu. Niektórzy z nich tną przez skrzyżowanie nawet nie zdejmując nogi z gazu. W godzinach szczytu wyjazd ze szpitalnej w Rejowiecką graniczy z cudem. Ktoś powinien kierować ruchem.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 11:43Źródło komentarza: Na Rejowieckiej i Szpitalnej bez zmian. Wciąż szukają źródła usterkiAutor komentarza: IbizaTreść komentarza: Mądrze napisane. Zrobili sobie Ibize na bidnej Okunince.Data dodania komentarza: 29.06.2022, 23:14Źródło komentarza: Wiadomo, kto utonął w Okunince. Policjanci apelują o rozsądek nad wodą
Reklama
Reklama