Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 18:53
Reklama

Chełm: Bez biletów i maseczek

- Nie przestrzegają zakazów i jeżdżą autobusami bez maseczek - denerwuje się nasz Czytelnik. - To głównie ludzie młodzi. Tak nie powinno to wyglądać. Choć w autobusach obowiązuje nakaz noszenia maseczek, niewiele osób go respektuje.
Chełm: Bez biletów i maseczek

Skargi na niefrasobliwych pasażerów codziennie docierają też do Chełmskich Linii Autobusowych.

- Nie ma dnia, żebyśmy nie odbierali takich telefonów. Zgłaszamy to do Sanepidu oraz na policję i pasażerów też o to prosimy. Kierowca może jedynie zwrócić uwagę, ale nie jest w stanie egzekwować nakazu - tłumaczy kierownik działu eksploatacji CLA Artur Mazurek. - Ta sytuacja dotyczy praktycznie wszystkich kursów o różnych porach.

Sęk w tym, jak tłumaczy Mazurek, że jedynie Sanepid i policja są uprawnione do tego, aby zweryfikować, dlaczego ktoś nie jest w maseczce. Kontrole owszem w autobusach są, ale najwyraźniej za rzadko.

- Kierowcy przecież nie będą zatrzymywać autobusu i czekać, aż przyjadą służby i sprawdzą, kto może jechać bez maseczki, a kto nie - tłumaczy Mazurek.

Niech zajmą się też tym - jak sugerował nasz czytelnik - także kontrolerzy, którzy dotychczas sprawdzali bilety.

- Zajmowała się tym firma zewnętrzna, nie nasi pracownicy - wyjaśnia pan kierownik.

Czytaj również: Czy chełmskie targowisko przestanie straszyć?

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
karakan 24.09.2021 13:56
Pan*emia to jest tylko przykrywka do wprowadzenia reżimu. Mamy być uzależnieni od systemu, który bezkarnie będzie na nas eksperymentować i odbierać wolność. Ślepi ludzie dali się zaszcz*pić i będą jak psy czekać aż im pan zdejmie kaganiec.

Huk 23.09.2021 14:48
Te nakazy są nielegalne

abcd 23.09.2021 10:58
A mnie irytuje, że dzwoniący jeszcze nie są na Mościckiego. Pozdro.

Marabut 28.09.2021 09:13
Karma wraca i co ty na to, jak ci osobiście powie - sprawdzam!

Ola 23.09.2021 09:15
Przeciez to w tv katują że maski obowiązkowe. Nikt nie może nawet policja zmusić do założenia maski Ewentualnie może poprosić, jeśli spotka się z odmowa, może nałożyć mandat. Który trzeba odmówić. Wniosek trafi do sądu. Pamiętać trzeba o prawniku, bez pomocy często sądy karają, więc trzeba składać apelacje. Ale z prawnikiem jest to do wygrania.

zibi 23.09.2021 11:22
co za durnota mandaty powinny być wyższe

Marabut 28.09.2021 09:11
Mooocarna Olka! Do tego bohaterka. Jejku, jejku!

Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZwnekTreść komentarza: Chcieć to sobie mogą, ja sprzedaję za dużo mniejszą cenę i też naprawdę jest niewiele chętnych. Zresztą sporo pojawia się ogłoszeń w okolicach 4500zł i te oferty gdzie jest powyżej 6k za metr zaczynają wyglądać śmiesznie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:55Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do Białopola
Reklama
Reklama