Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 11 sierpnia 2022 05:25
Reklama

Chełm: Bez biletów i maseczek

- Nie przestrzegają zakazów i jeżdżą autobusami bez maseczek - denerwuje się nasz Czytelnik. - To głównie ludzie młodzi. Tak nie powinno to wyglądać. Choć w autobusach obowiązuje nakaz noszenia maseczek, niewiele osób go respektuje.
Chełm: Bez biletów i maseczek

Skargi na niefrasobliwych pasażerów codziennie docierają też do Chełmskich Linii Autobusowych.

- Nie ma dnia, żebyśmy nie odbierali takich telefonów. Zgłaszamy to do Sanepidu oraz na policję i pasażerów też o to prosimy. Kierowca może jedynie zwrócić uwagę, ale nie jest w stanie egzekwować nakazu - tłumaczy kierownik działu eksploatacji CLA Artur Mazurek. - Ta sytuacja dotyczy praktycznie wszystkich kursów o różnych porach.

Sęk w tym, jak tłumaczy Mazurek, że jedynie Sanepid i policja są uprawnione do tego, aby zweryfikować, dlaczego ktoś nie jest w maseczce. Kontrole owszem w autobusach są, ale najwyraźniej za rzadko.

- Kierowcy przecież nie będą zatrzymywać autobusu i czekać, aż przyjadą służby i sprawdzą, kto może jechać bez maseczki, a kto nie - tłumaczy Mazurek.

Niech zajmą się też tym - jak sugerował nasz czytelnik - także kontrolerzy, którzy dotychczas sprawdzali bilety.

- Zajmowała się tym firma zewnętrzna, nie nasi pracownicy - wyjaśnia pan kierownik.

Czytaj również: Czy chełmskie targowisko przestanie straszyć?

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
karakan 24.09.2021 13:56
Pan*emia to jest tylko przykrywka do wprowadzenia reżimu. Mamy być uzależnieni od systemu, który bezkarnie będzie na nas eksperymentować i odbierać wolność. Ślepi ludzie dali się zaszcz*pić i będą jak psy czekać aż im pan zdejmie kaganiec.

Huk 23.09.2021 14:48
Te nakazy są nielegalne

abcd 23.09.2021 10:58
A mnie irytuje, że dzwoniący jeszcze nie są na Mościckiego. Pozdro.

Marabut 28.09.2021 09:13
Karma wraca i co ty na to, jak ci osobiście powie - sprawdzam!

Ola 23.09.2021 09:15
Przeciez to w tv katują że maski obowiązkowe. Nikt nie może nawet policja zmusić do założenia maski Ewentualnie może poprosić, jeśli spotka się z odmowa, może nałożyć mandat. Który trzeba odmówić. Wniosek trafi do sądu. Pamiętać trzeba o prawniku, bez pomocy często sądy karają, więc trzeba składać apelacje. Ale z prawnikiem jest to do wygrania.

zibi 23.09.2021 11:22
co za durnota mandaty powinny być wyższe

Marabut 28.09.2021 09:11
Mooocarna Olka! Do tego bohaterka. Jejku, jejku!

Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: EWATreść komentarza: Bardzo dziwna sprawa z tym brakiem projektu rewitalizacji...Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:25Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Mieszkanka AndersaTreść komentarza: Zapraszam na os Zachód na ulicę Andersa,koła w samochodzie można pourywać.Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:06Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: mikiTreść komentarza: na Kochanowskiego z Włodawskiej ciężko skręcić bez zaliczenia dziury a jest ich tam kilkanaścieData dodania komentarza: 10.08.2022, 19:43Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: Romek.Treść komentarza: ULICA TADEUSZA REYTANA I MOŚCICKIEGO W CHEŁMIE JEST MOCNO ZNISZCZONA SĄ DZIURY I KOLEINY !Data dodania komentarza: 10.08.2022, 18:57Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: ehTreść komentarza: A te dzieci na placu budowy też zatrudnione? Widać jak miasto oszczędza... a tak na poważnie, tam były matki i robotnicy, nikt nie zauważył że chłopak wbiegł?Data dodania komentarza: 10.08.2022, 17:21Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama