Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełm: Bez biletów i maseczek

- Nie przestrzegają zakazów i jeżdżą autobusami bez maseczek - denerwuje się nasz Czytelnik. - To głównie ludzie młodzi. Tak nie powinno to wyglądać. Choć w autobusach obowiązuje nakaz noszenia maseczek, niewiele osób go respektuje.
Chełm: Bez biletów i maseczek

Skargi na niefrasobliwych pasażerów codziennie docierają też do Chełmskich Linii Autobusowych.

- Nie ma dnia, żebyśmy nie odbierali takich telefonów. Zgłaszamy to do Sanepidu oraz na policję i pasażerów też o to prosimy. Kierowca może jedynie zwrócić uwagę, ale nie jest w stanie egzekwować nakazu - tłumaczy kierownik działu eksploatacji CLA Artur Mazurek. - Ta sytuacja dotyczy praktycznie wszystkich kursów o różnych porach.

Sęk w tym, jak tłumaczy Mazurek, że jedynie Sanepid i policja są uprawnione do tego, aby zweryfikować, dlaczego ktoś nie jest w maseczce. Kontrole owszem w autobusach są, ale najwyraźniej za rzadko.

- Kierowcy przecież nie będą zatrzymywać autobusu i czekać, aż przyjadą służby i sprawdzą, kto może jechać bez maseczki, a kto nie - tłumaczy Mazurek.

Niech zajmą się też tym - jak sugerował nasz czytelnik - także kontrolerzy, którzy dotychczas sprawdzali bilety.

- Zajmowała się tym firma zewnętrzna, nie nasi pracownicy - wyjaśnia pan kierownik.

Czytaj również: Czy chełmskie targowisko przestanie straszyć?

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
karakan 24.09.2021 13:56
Pan*emia to jest tylko przykrywka do wprowadzenia reżimu. Mamy być uzależnieni od systemu, który bezkarnie będzie na nas eksperymentować i odbierać wolność. Ślepi ludzie dali się zaszcz*pić i będą jak psy czekać aż im pan zdejmie kaganiec.

Huk 23.09.2021 14:48
Te nakazy są nielegalne

abcd 23.09.2021 10:58
A mnie irytuje, że dzwoniący jeszcze nie są na Mościckiego. Pozdro.

Marabut 28.09.2021 09:13
Karma wraca i co ty na to, jak ci osobiście powie - sprawdzam!

Ola 23.09.2021 09:15
Przeciez to w tv katują że maski obowiązkowe. Nikt nie może nawet policja zmusić do założenia maski Ewentualnie może poprosić, jeśli spotka się z odmowa, może nałożyć mandat. Który trzeba odmówić. Wniosek trafi do sądu. Pamiętać trzeba o prawniku, bez pomocy często sądy karają, więc trzeba składać apelacje. Ale z prawnikiem jest to do wygrania.

zibi 23.09.2021 11:22
co za durnota mandaty powinny być wyższe

Marabut 28.09.2021 09:11
Mooocarna Olka! Do tego bohaterka. Jejku, jejku!

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama