Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 19:13
Reklama

Chełm: Targowisko przestanie straszyć?

Spółka administrująca miejskie targowiska chce zmienić wizerunek bazaru przy Armii Krajowej. Wszyscy są zgodni, że obecnie obiekt bardziej straszy, niż zachęca do zakupów. W zmiany chcą się zaangażować także kupcy.
Chełm: Targowisko przestanie straszyć?

Początkowo spółka chciała przenieść handel odzieżowy na ul. Popiełuszki. Był pomysł, aby wybudować tam halę targową, podzieloną na boksy, które kupcy mogliby sobie wykupić. Niestety pomysł upadł, bo działka, na której miał powstać budynek, okazała się za wąska.

- W ubiegłym tygodniu kupcy poprosili mnie o spotkanie w urzędzie miasta, aby omówić sytuację targowiska - relacjonuje Artur Juszczak, prezes Chełmskiego Parku Wodnego i Targowisk Miejskich. - Rozmowa była merytoryczna. Wszyscy jesteśmy zgodni co do tego, że miejsce to powinno się zmienić.

Juszczak podkreśla, że już czas, aby targowisko stało się obiektem na miarę XXI wieku pod każdym względem. Wymaga metamorfozy i stworzenia odpowiednich warunków zarówno dla handlujących, jak i kupujących.

- Kupcy chcą się zaangażować w modernizację bazaru przy Armii Krajowej, mają swoją wizję zmian. Umówiliśmy się na kolejne spotkanie, na którym przedstawią koncepcję, jak miałoby to wszystko wyglądać - tłumaczy Juszczak.

Spółka na realizację projektu będzie starała się pozyskać środki zewnętrzne. Jak tłumaczy prezes Juszczak, na razie wszystko jest w fazie programowania i tak naprawdę nie wiadomo jeszcze, z jakiego programu będzie można się ubiegać o dofinansowanie modernizacji targowisk. Niemniej jednak, jak mówi, spółka chce być już przygotowana do pisania wniosku.

- Zanim będzie można składać dokumenty, trzeba opracować dokumentację projektową. To nasz priorytet na ten czas - tłumaczy Juszczak.

Jednocześnie na stronie facebookowej Chełmskie Targowiska Miejskie dostępna jest ankieta na temat funkcjonowania lokalnych bazarów na Armii Krajowej, ks. J. Popiełuszki, marszałka J. Piłsudskiego i Zachodniej. Ankieta jest częścią przygotowywanej koncepcji rozwoju Targowisk Miejskich w Chełmie. Pytania skierowane są do wszystkich mieszkańców Chełma, zarówno tych kupujących, jak i sprzedających. Pytania dotyczą m.in. godzin otwarcia i korzystania z targowisk, argumentów za robieniem zakupów w takich miejscach i przeciwko. Wypełniający ankietę ma też możliwość określenia, jakie powinny być funkcjonujące obecnie w mieście targowiska.

- Zapraszamy do udziału w ankiecie. Państwa głos i uwagi są dla nas niezwykle cenne. Każda opinia może nam pomóc w stworzeniu miejsc przyjaznych chełmianom - zachęca prezes spółki administrującej targowiska.

Teraz czytane: Rozładowany telefon uchronił seniorkę przed oszustami

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Parias 23.09.2021 13:19
Ryneczki nie powinny być slumsami i labiryntami, faworyzującymi sprzedawców usytuowanych z przodu/frontu rynku, a skazującymi na zapomnienie usytowanych dalej.

Parias 23.09.2021 12:33
Tylko, żeby ktoś porządnie przemyślał plan reorganizacji a nie byle tylko wziąć pieniądze za projekt! Żeby nie było takich gett handlowych jak na Piłsudskiego np. lub nie daj Boże na Zachodzie. Układ rynku, bazaru musi być otwarty na klienta - zachęcać go do odwiedzin a nie powodować skojarzenia ze slumsami czy też innym rodzajem labiryntu. Poza tym nie powinien faworyzować poniektórych sprzedawców ale organizować przestrzeń tak by wszyscy byli jednakowo dostępni dla klienta. Na to potrzeba pomysłu, zastanowienia a nie odbębnienia tematu byle było "po nowemu". Myślenie ma przyszłość!

Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZwnekTreść komentarza: Chcieć to sobie mogą, ja sprzedaję za dużo mniejszą cenę i też naprawdę jest niewiele chętnych. Zresztą sporo pojawia się ogłoszeń w okolicach 4500zł i te oferty gdzie jest powyżej 6k za metr zaczynają wyglądać śmiesznie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:55Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do Białopola
Reklama
Reklama