Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełm: Targowisko przestanie straszyć?

Spółka administrująca miejskie targowiska chce zmienić wizerunek bazaru przy Armii Krajowej. Wszyscy są zgodni, że obecnie obiekt bardziej straszy, niż zachęca do zakupów. W zmiany chcą się zaangażować także kupcy.
Chełm: Targowisko przestanie straszyć?

Początkowo spółka chciała przenieść handel odzieżowy na ul. Popiełuszki. Był pomysł, aby wybudować tam halę targową, podzieloną na boksy, które kupcy mogliby sobie wykupić. Niestety pomysł upadł, bo działka, na której miał powstać budynek, okazała się za wąska.

- W ubiegłym tygodniu kupcy poprosili mnie o spotkanie w urzędzie miasta, aby omówić sytuację targowiska - relacjonuje Artur Juszczak, prezes Chełmskiego Parku Wodnego i Targowisk Miejskich. - Rozmowa była merytoryczna. Wszyscy jesteśmy zgodni co do tego, że miejsce to powinno się zmienić.

Juszczak podkreśla, że już czas, aby targowisko stało się obiektem na miarę XXI wieku pod każdym względem. Wymaga metamorfozy i stworzenia odpowiednich warunków zarówno dla handlujących, jak i kupujących.

- Kupcy chcą się zaangażować w modernizację bazaru przy Armii Krajowej, mają swoją wizję zmian. Umówiliśmy się na kolejne spotkanie, na którym przedstawią koncepcję, jak miałoby to wszystko wyglądać - tłumaczy Juszczak.

Spółka na realizację projektu będzie starała się pozyskać środki zewnętrzne. Jak tłumaczy prezes Juszczak, na razie wszystko jest w fazie programowania i tak naprawdę nie wiadomo jeszcze, z jakiego programu będzie można się ubiegać o dofinansowanie modernizacji targowisk. Niemniej jednak, jak mówi, spółka chce być już przygotowana do pisania wniosku.

- Zanim będzie można składać dokumenty, trzeba opracować dokumentację projektową. To nasz priorytet na ten czas - tłumaczy Juszczak.

Jednocześnie na stronie facebookowej Chełmskie Targowiska Miejskie dostępna jest ankieta na temat funkcjonowania lokalnych bazarów na Armii Krajowej, ks. J. Popiełuszki, marszałka J. Piłsudskiego i Zachodniej. Ankieta jest częścią przygotowywanej koncepcji rozwoju Targowisk Miejskich w Chełmie. Pytania skierowane są do wszystkich mieszkańców Chełma, zarówno tych kupujących, jak i sprzedających. Pytania dotyczą m.in. godzin otwarcia i korzystania z targowisk, argumentów za robieniem zakupów w takich miejscach i przeciwko. Wypełniający ankietę ma też możliwość określenia, jakie powinny być funkcjonujące obecnie w mieście targowiska.

- Zapraszamy do udziału w ankiecie. Państwa głos i uwagi są dla nas niezwykle cenne. Każda opinia może nam pomóc w stworzeniu miejsc przyjaznych chełmianom - zachęca prezes spółki administrującej targowiska.

Teraz czytane: Rozładowany telefon uchronił seniorkę przed oszustami

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Parias 23.09.2021 13:19
Ryneczki nie powinny być slumsami i labiryntami, faworyzującymi sprzedawców usytuowanych z przodu/frontu rynku, a skazującymi na zapomnienie usytowanych dalej.

Parias 23.09.2021 12:33
Tylko, żeby ktoś porządnie przemyślał plan reorganizacji a nie byle tylko wziąć pieniądze za projekt! Żeby nie było takich gett handlowych jak na Piłsudskiego np. lub nie daj Boże na Zachodzie. Układ rynku, bazaru musi być otwarty na klienta - zachęcać go do odwiedzin a nie powodować skojarzenia ze slumsami czy też innym rodzajem labiryntu. Poza tym nie powinien faworyzować poniektórych sprzedawców ale organizować przestrzeń tak by wszyscy byli jednakowo dostępni dla klienta. Na to potrzeba pomysłu, zastanowienia a nie odbębnienia tematu byle było "po nowemu". Myślenie ma przyszłość!

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama