Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełm: Rozładowany telefon uchronił przed oszustami

93-letnia mieszkanka Świdnika spakowała 50 tysięcy złotych i taksówką pojechała do Chełma, gdzie miała przekazać pieniądze na kaucję. Ratowała wnuczkę, która – jak się dowiedziała - spowodowała wypadek i miała trafić do aresztu. Już była o krok od przekazaniem pieniędzy...
Chełm: Rozładowany telefon uchronił przed oszustami

W środę (15 września) dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o usiłowaniu oszustwa na szkodę 93-latki. Z ustaleń policjantów wynika, że na numer stacjonarny telefonu mieszkanki Świdnika zadzwoniła kobieta podająca się za policjantkę.

- Informowała o wypadku ze skutkiem śmiertelnym, który miała spowodować wnuczka starszej pani. Mówiła, że potrzebne są pieniądze do załatwienia sprawy. Żądała 200 tysięcy złotych, aby jej wnuczka nie trafiła do więzienia. 93-latka przyznała, że w domu ma 50 tysięcy złotych. Wtedy oszustka podająca się za policjantkę powiedziała, aby spakowała te pieniądze i wsiadła do zamówionej dla niej taksówki – mówi starszy aspirant Elwira Domaradzka z KPP w Świdniku.

Pokrzywdzona wykonała polecenia i taksówką przyjechała do Chełma, pod wskazany przez rozmówczynię adres.

Na szczęście – jak się później okazało - po drodze rozładował jej się telefon, a na miejscu umówiona osoba nie zgłosiła się po odbiór pieniędzy. Zdezorientowana starsza pani zaczepiła przypadkową dziewczynę i opowiedziała jej o zdarzeniu. Napotkana 17-latka ze swojego telefonu skontaktowała się z synem 93-latki. Gdy okazało się, że jest to oszustwo, o zdarzeniu powiadomiła policjantów.

- Jeśli dzwoniący podaje się za policjanta i prosi o przekazanie pieniędzy, natychmiast zakończmy rozmowę. Policjanci nie pośredniczą w przekazywaniu pieniędzy. Nie można też „wykupić” osoby bliskiej przed zatrzymaniem i konsekwencjami prawnymi – informuje Domaradzka. - Sprawy dotyczące zdarzeń drogowych, które można przeprowadzić bez udziału policji i wyroku sądu, dotyczą jedynie kolizji. Są to sytuacje, gdzie w zdarzeniu drogowym nie ma osób zabitych lub rannych, a jedynie nastąpiło uszkodzenie samochodu.

Czytaj również: Listy do więźniów pełne ekstazy

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Pracuś 21.09.2021 17:48
I emeryci są tacy biedni a 50 000 zł mają w domu.

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama