Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 05:21
Reklama

Chełm: Pobiegnij w piżamie dla dzieci

Wrzesień to miesiąc świadomości chorób onkologicznych dzieci. Na znak solidarności z małymi pacjentami Fundacja "Gdy liczy się czas..." organizuje Ogólnopolski Bieg w Piżamach. Wydarzenie odbędzie się także w Chełmie, w najbliższą sobotę. Początek o godz. 16.30.
Chełm: Pobiegnij w piżamie dla dzieci

Impreza zakłada kilka celów. Po pierwsze uczestnicy biegną na znak solidarności z dziećmi i młodzieżą z oddziałów onkologicznych, po drugie - ma być to popularyzacja biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej. Ponadto wydarzenie ma być pretekstem do promowania profilaktyki chorób cywilizacyjnych i integracji społeczności lokalnej.

Chełmski bieg rozpocznie się i zakończy na placu Łuczkowskiego. Odbywać się będzie w dwóch kategoriach: dzieci i dorośli. Ci pierwszy będą mieli za zadanie dwukrotnie okrążyć plac Łuczkowskiego, ci drudzy - cztery razy. Aby idea biegu była zachowana ważne, by uczestnicy wystąpili w... piżamach. Tu nie liczy się, kto pierwszy przekroczy linię mety, ale kto poświęci swój czas dla chorych dzieciaków.

- Dlaczego biegniemy w piżamach? Codziennie w Polsce troje dzieci słyszy diagnozę: nowotwór! Dla podopiecznych fundacji ten strój to nieodłączony element codzienności. To, co dla wielu z nas kojarzy się z odpoczynkiem i spokojem, dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie - tłumaczy organizatorka chełmskiego biegu Anna Wyczyńska. - Pieniądze zebrane podczas biegu będą przeznaczone na zakup pomp do chemioterapii oraz budowę ośrodka rehabilitacji dla dzieci po leczeniu raka. Dlatego gorąco zachęcam do udziału w biegu. Liczy się każda złotówka. Dystans nie jest długi, a zapewniam, że zabawa będzie przednia.

Aby wystartować w biegu, należy uiścić opłatę startową. Dorośli - 30 zł, dzieci -10 zł. Pieniądze trzeba wpłacić na konto Stowarzyszenia WeRwA, które współorganizuje bieg w Chełmie. Nr konta: 26 2030 0045 1110 0000 0309 7720 z dopiskiem Chełmskie Anioły w Piżamach. Numery startowe będą rozdawane przed biegiem.

Wydarzenie odbędzie się 25 września na placu Łuczkowskiego. Początek o godz. 16.30. W programie oprócz biegów mnóstwo atrakcji dla najmłodszych.

Teraz czytane: Chełmskie targowisko przestanie straszyć

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama