Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełm: Podpisy zebrane i złożone w ratuszu

586 chełmian podpisało się pod wnioskiem o nadanie rondu przy Chadeku imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Komitet złożył w ubiegły czwartek całą dokumentacją do przewodniczącego rady miasta. Temat powinien być omawiany na najbliższej sesji.
Chełm: Podpisy zebrane i złożone w ratuszu

Chełmianie w głosowaniu internetowym wybrali lokalizację, później odbyła się zbiórka podpisów i teraz wszystko zależy już od miejskich radnych. Rondo, któremu miałaby patronować Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, znajduje się przy Chełmskim Domu Kultury.

W inicjatywę zaangażowany był trzyosobowy komitet (Grzegorz GorczycaAnna WyczyńskaAgnieszka Nowosad) i mnóstwo przyjaciół WOŚP w Chełmie. Podpisy udało się zebrać sprawnie, wiele osób ubolewało, że nie są zameldowane w Chełmie, bo chciałyby poprzeć wniosek. Wymagane 300 podpisów zebrano w zaledwie kilka dni.

- Zbierając podpisy, spotkaliśmy się z wielką życzliwością ze strony chełmian. Obawy niektórych budziło wpisywanie danych, ale tak jak tłumaczyliśmy, na to nie mieliśmy wpływu - tak mówią przepisy. Chciałbym zapewnić po raz kolejny, że wszystkie dokumenty przechowywane były zgodnie z prawem i przekazane zostały już do urzędu. Tam będą weryfikowane - informuje Grzegorz Gorczyca, szef sztabu WOŚP w Chełmie i członek komitetu inicjatywy. - Mamy świadomość tego, że może ktoś pomylił się, wpisując PESEL, albo zapomniał, że nie jest zameldowany w Chełmie - wiemy, że takie wnioski zostaną odrzucone. Liczę jednak na to, że będą to pojedyncze przypadki.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, temat omawiany będzie na najbliższej sesji.

- Nie wyobrażam sobie, aby radni byli przeciwko uhonorowaniu Orkiestry, która integruje co roku naszą społeczność i kupuje sprzęt medyczny do chełmskiego szpitala - dodaje Gorczyca. - Fundacja jest apolityczna i mam nadzieję, że tak też odebrana zostanie nasza inicjatywa. Poza tym to także uhonorowanie tysięcy chełmian, którzy są zaangażowani w orkiestrowe działania.

Rondo, któremu patronuje WOŚP, ma w naszym regionie Biała Podlaska.

Teraz czytane: Coraz mniej wolnych łóżek covidowych w chełmskim szpitalu

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Obserwator 21.09.2021 16:19
... Fundacja jest apolityczna ... fundacja z zalozenia tak, ale Owsiak jako jej szef juz nie - jak widac Super tydzien w ramach demokracji i wolnych mediow uprawia cenzure - bo wczesniejsza wypowiedz zostala przez Was usunieta - boicie sie prawdy o Owsiaku jako politycznym mieszaczu? -po prostu druga strona medalu.

obserwator 21.09.2021 14:08
cyt: Fundacja jest apolityczna i mam nadzieję, że tak też odebrana zostanie nasza inicjatywa. -z nazwy tak ,z zalozenia tez- ale jej zalozyciele ,wodzowie i beneficjenci zarazem- juz nie-sa mocno zaangazowani politycznie -szczegolnie Owsiak - pecunia non olet

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama