Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 19:29
Reklama

Chełm: Wolnych łóżek covidowych coraz mniej...

- Szczepmy się! - apeluje Lech Litwin, wicedyrektor do spraw lecznictwa chełmskiego szpitala. - Bo będzie naprawdę źle - dodaje. Sytuacja już jest ciężka, a to dopiero początek kolejnej fali. W chełmskim szpitalu jest kilkunastu pacjentów z koronawirusem, jedna osoba walczy o życie na OIOM-ie.
Chełm: Wolnych łóżek covidowych coraz mniej...

Dyrektor Litwin nie ukrywa, że sytuacja w szpitalu z dnia na dzień się pogarsza. Wszystko wskazuje na to, że placówka na dniach wystąpi do wojewody o zwiększenie limitu tzw. łóżek covidowych.

- Tylko jednego dnia trafiło do nas aż ośmiu pacjentów. Oczywiście są to też osoby z regionu. Niemniej jednak w takim tempie wkrótce miejsc może zabraknąć - tłumaczy dr Litwin. - Wśród tych osób jest między innymi kobieta z oddziału ginekologiczno-położniczego, która właśnie urodziła. W ciężkim stanie jest 28-letni pacjent z Chełma, który obecnie leży na OIOM-ie. Dodam, że mężczyzna ten nie jest zaszczepiony.

Na oddziale covidowym chełmskiego szpitala zabezpieczono na razie 24 łóżka i cztery stanowiska tzw. respiratorowe. Obecnie w szpitalu przebywa ponad 15 osób zakażonych kotronawirusem. Zaledwie trzy z nich są po szczepieniu.

Na razie placówka funkcjonuje w miarę normalnie, nie ma zakazu odwiedzin na oddziałach, jednak nowy tydzień może przynieść zmiany i w tym zakresie.

- Apeluję do wszystkich, aby - jeśli nie mają pilnej potrzeby - nie odwiedzali chorych na oddziałach. Wizyty takie najlepiej ustalić z kierownikiem - wyjaśnia dyrektor Litwin. - Miejmy świadomość, że każda osoba może też przynieść wirusa na oddział.

Po ognisku koronawirusa w szpitalu w Krasnymstawie, które wybuchło dwa tygodnie temu, w ubiegłym tygodniu nie było znaczącego przyrostu nowych zakażeń w powiecie krasnostawskim. W środę przybyło pięciu chorych oraz zmarły trzy osoby z infekcją Covid- 19 i chorobami współistniejącymi. W pozostałych dniach Ministerstwo Zdrowia informowało o pojedynczych przypadkach.

W powiecie włodawskim - jak wynika z danych - w ciągu ostatniego tygodnia odnotowano w sumie pięć przypadków zachorowań (dane z 18 września). Jedna osoba zmarła z powodu Coivid-19.

Czytaj też: Cztery szkoły w Chełmie z covidem

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama