Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 19:46
Reklama

Chełm: Wolnych łóżek covidowych coraz mniej...

- Szczepmy się! - apeluje Lech Litwin, wicedyrektor do spraw lecznictwa chełmskiego szpitala. - Bo będzie naprawdę źle - dodaje. Sytuacja już jest ciężka, a to dopiero początek kolejnej fali. W chełmskim szpitalu jest kilkunastu pacjentów z koronawirusem, jedna osoba walczy o życie na OIOM-ie.
Chełm: Wolnych łóżek covidowych coraz mniej...

Dyrektor Litwin nie ukrywa, że sytuacja w szpitalu z dnia na dzień się pogarsza. Wszystko wskazuje na to, że placówka na dniach wystąpi do wojewody o zwiększenie limitu tzw. łóżek covidowych.

- Tylko jednego dnia trafiło do nas aż ośmiu pacjentów. Oczywiście są to też osoby z regionu. Niemniej jednak w takim tempie wkrótce miejsc może zabraknąć - tłumaczy dr Litwin. - Wśród tych osób jest między innymi kobieta z oddziału ginekologiczno-położniczego, która właśnie urodziła. W ciężkim stanie jest 28-letni pacjent z Chełma, który obecnie leży na OIOM-ie. Dodam, że mężczyzna ten nie jest zaszczepiony.

Na oddziale covidowym chełmskiego szpitala zabezpieczono na razie 24 łóżka i cztery stanowiska tzw. respiratorowe. Obecnie w szpitalu przebywa ponad 15 osób zakażonych kotronawirusem. Zaledwie trzy z nich są po szczepieniu.

Na razie placówka funkcjonuje w miarę normalnie, nie ma zakazu odwiedzin na oddziałach, jednak nowy tydzień może przynieść zmiany i w tym zakresie.

- Apeluję do wszystkich, aby - jeśli nie mają pilnej potrzeby - nie odwiedzali chorych na oddziałach. Wizyty takie najlepiej ustalić z kierownikiem - wyjaśnia dyrektor Litwin. - Miejmy świadomość, że każda osoba może też przynieść wirusa na oddział.

Po ognisku koronawirusa w szpitalu w Krasnymstawie, które wybuchło dwa tygodnie temu, w ubiegłym tygodniu nie było znaczącego przyrostu nowych zakażeń w powiecie krasnostawskim. W środę przybyło pięciu chorych oraz zmarły trzy osoby z infekcją Covid- 19 i chorobami współistniejącymi. W pozostałych dniach Ministerstwo Zdrowia informowało o pojedynczych przypadkach.

W powiecie włodawskim - jak wynika z danych - w ciągu ostatniego tygodnia odnotowano w sumie pięć przypadków zachorowań (dane z 18 września). Jedna osoba zmarła z powodu Coivid-19.

Czytaj też: Cztery szkoły w Chełmie z covidem

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZwnekTreść komentarza: Chcieć to sobie mogą, ja sprzedaję za dużo mniejszą cenę i też naprawdę jest niewiele chętnych. Zresztą sporo pojawia się ogłoszeń w okolicach 4500zł i te oferty gdzie jest powyżej 6k za metr zaczynają wyglądać śmiesznie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:55Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do Białopola
Reklama
Reklama