Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 23:21
Reklama Zaproszenie do plebiscytu Niedźwiedzie Biznesu 2022

Chełm: Cztery szkoły z Covidem

Województwo lubelskie przoduje w statystykach covidowych. Nic więc dziwnego, że w kolejnych placówkach oświatowych w naszym regionie pojawiają się nowe przypadki koronawirusa. Tymczasem niewiele osób jest zainteresowanych szczepieniami dzieci.
Chełm: Cztery szkoły z Covidem

Z danych - jakie w ubiegły piątek opublikowało Kuratorium Oświaty w Lublinie - wynika, że z powodu koronawirusa na nauczanie zdalne przeszli niektórzy uczniowie z 47 placówek oświatowych w województwie lubelskim. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, lista po weekendzie będzie na pewno dłuższa. W naszym regionie sytuacja ta dotyczy na razie trzech szkół z Chełma i jednej z powiatu chełmskiego.

Koronawirus pojawił się w ubiegłym tygodniu w I LO w Chełmie. Jak poinformowała nas w piątek dyrektor Halina Smyk, zachorowała na razie jedna osoba. Na nauczanie zdalne przeszła jedna klasa. Nauka online wskazana została przez Sanepid od 15 do 17 września. Prawdopodobnie w tym tygodniu na kwarantannę pójdą jednak kolejne oddziały.

W Szkole Podstawowej nr 6, czyli dawnej SP nr 11, pojawił się kolejny uczeń z wynikiem pozytywnym testu na Covid-19. Szóstka to pierwsza placówka oświatowa w mieście, w której odnotowano przypadek zachorowania wśród uczniów. Jak informował nas dyrektor Andrzej Kosiniec, przed tygodniem na kwarantannie była klasa II A, teraz online - od 15 do 20 września - uczy się klasa II B.

Od 9 do 17 września na nauczanie zdalne przeszła część uczniów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 2 z oddziałami integracyjnymi. Od 13 do 19 września na kwarantannie są też uczniowie jednej z klas w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Wierzbicy.

Tymczasem w placówkach oświatowych trwa kampania informacyjna w sprawie szczepień. Z tej formy ochrony mogą skorzystać dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Jak informują urzędnicy chełmskiego ratusza, zainteresowanie szczepieniami nie jest zbyt duże.

- W szkołach podstawowych pojawiło się 26 deklaracji, natomiast w szkołach ponadpodstawowych 48. Statystyki te dotyczą okresu do 15 września - wyjaśnia Grzegorz Zarzycki z gabinetu prezydenta. - Jednakże nie są to ostateczne dane. Jak wynika z informacji uzyskanych od dyrektorów jednostek oświatowych, placówki wciąż otrzymują nowe deklaracje.

Szczepienia zbiorowe dla uczniów planowane są wstępnie na 24 września, jeśli będzie taka potrzeba, wyznaczony zostanie dodatkowy termin. Do wtorku dyrektorzy placówek mają przekazać ostateczną liczbę osób, które chcą skorzystać z tej okazji. Miasto ma podobno zorganizować nawet specjalny transport dla uczniów do miejskiego ZOZ-u, gdzie odbędą się szczepienia.

- Za pośrednictwem szkół przekażemy do wypełnienia kwestionariusze i zgody na zaszczepienie dzieci. Bez takiej zgody nic nie robimy - wyjaśnia Mariusz Żabiński, dyrektor MSPZOZ w Chełmie. - Prosimy szkoły, aby zweryfikowały, czy rzeczywiście podpis pod zgodą należy do rodziców. Zachęcamy też, aby uczestniczyli oni jednak w szczepieniu swoich dzieci.

Czytaj także: Strażacy uratowali Marka Dyjaka


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama