Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełm: Mieszkańcy Młynarskiej chcą asfaltu

Gdy trochę popada deszcz, mieszkający przy Młynarskiej mają problem z dojazdem, a nawet dojściem do swoich posesji. Ulica była naprawiana dotąd doraźnie, ale niewiele to pomagało. Teraz chcą, aby miasto wykonało tam drogę asfaltową.
Chełm: Mieszkańcy Młynarskiej chcą asfaltu

Mieszkańcy Młynarskiej zmobilizowali się i napisali w tej sprawie petycję do prezydenta Chełma. Proszą o podjęcie "niezwłocznych działań związanych z doprowadzeniem do stanu używalności drogi, która przebiega wzdłuż ich posesji".

- Obecnie ulica ma liczne dziury, koleiny i wystające garby, które utrudniają nam bezpieczny dojazd do naszych domów. Przejazd tą ulicą wymaga nadzwyczajnej ostrożności i naraża pojazdy na uszkodzenia - tłumaczą w piśmie mieszkańcy. - W krytycznym stanie nawierzchnia jest w okresie intensywnych opadów oraz w zimie. Dojście do posesji jest praktycznie niemożliwe.

Mieszkańcy przekonują, że dzieci, które chodzą do szkoły, mają problem z dojściem do głównej ulicy. Później siedzą na lekcjach w przemoczonych skarpetkach. Kłopot z dojazdem mają służby medyczne, straż pożarna, a także taksówki, które niechętnie biorą kurs na tę ulicę.

- To wstyd, że nie możemy doczekać się normalnie wyglądającej ulicy. Podkreślamy, że ulica znajduje się prawie w centrum miasta, a my również jesteśmy częścią społeczności i, tak jak reszta, opłacamy podatki - przypominają.

Mieszkańcy piszą wprost, że oczekują od władz miasta harmonogramu realizacji inwestycji polegającej na utwardzeniu asfaltem ich drogi.

Teraz czytane: Edyta Wójtowicz w finale Good Chef

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama