Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Lubelskie w czołówce nowych zakażeń

Wojewoda lubelski zabezpiecza 300 łóżek zakaźnych w szpitalach w regionie. Spodziewa się szybkiego wzrostu liczby osób chorych na Covid-19.
Lubelskie w czołówce nowych zakażeń

- Mamy drugie miejsce w kraju pod względem bezwzględnej liczby osób zakażonych i najwyższy wskaźnik zakażeń - zakomunikował w ubiegłą środę wojewoda Lech Sprawka. Zestawienie tych danych z niezbyt wysokim poziomem zaszczepienia mieszkańców województwa, nie zapowiada nic dobrego. Dlatego służby wojewody przygotowują się na szybki wzrost liczby osób hospitalizowanych z powodu zakażenia koronawirusem.

W połowie ubiegłego tygodnia w lubelskim PSK1 było 20 pacjentów z Covid-19. Dzienna liczba zakażeń w województwie wynosiła 61.

- U nas tego wzrostu liczby osób zakażonych nie widać - mówi Lech Litwin, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w szpitalu w Chełmie. W piątek na oddziale zakaźnym było zaledwie dwóch pacjentów z koronawirusem.

Statystyki sanepidu też nie były niepokojące. W ubiegły piątek co prawda w województwie lubelskim było 69 nowych zakażeń, co dawało nam drugie miejsce w Polsce, tuż za mazowieckim, jednak w powiecie chełmskim dzienna liczba zakażonych to tylko dwie osoby, a w Chełmie jedna. W powiecie krasnostawskim dziewięć osób otrzymało pozytywny wynik, a we włodawskim sanepid nie wykrył żadnego nowego zakażenia.

Z naszych ustaleń wynika, że w krasnostawskim szpitalu wybuchło ognisko COVID-19. W ubiegłym tygodniu koronawirusa potwierdzono u 26 osób. Wszystko zaczęło się od pacjenta, który został przyjęty na oddział chorób wewnętrznych, a potem był hospitalizowany na chirurgii. Gdy wystąpiły symptomy choroby zakaźnej, kierownictwo szpitala zleciło testy wśród  pracowników i hospitalizowanych osób.

- Nie znamy drogi zakażenia. Pozytywne wyniki na obecność koronawirusa w organizmach ma 14 pracowników i 12 pacjentów. Większość osób jest nie ma objawów lub są one sporadyczne. Osoby z personelu zostały skierowane do izolacji domowej. Do pracy będą wracały najprawdopodobniej pod koniec przyszłego tygodnia - powiedział nam w sobotę Andrzej Jarzębowski, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie.

W związku z tą sytuacją, planowe przyjęcia na oddział chirurgiczny będą czasowo ograniczone. Realizowane będą tylko pilne operacje.

Czytaj także: Ludzkie szczątki znalezione podczas budowy drogi

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama