Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gm. Fajsławice: Znaleźli kości podczas budowy drogi

Kilka ludzkich czaszek i kości odsłoniła łyżka koparki w trakcie przebudowy drogi powiatowej w Siedliskach Drugich. Krasnostawska prokuratura będzie ustalała, z jakiego okresu pochodzą te szczątki.
Gm. Fajsławice: Znaleźli kości podczas budowy drogi

Do sensacyjnego odkrycia doszło w środę (8 września) podczas robót ziemnych. Kierownik budowy powiadomił policjantów, którzy natychmiast zabezpieczyli teren.

- Na miejscu pojawił się również prokurator i pod jego nadzorem wykonywane były dalsze czynności - informuje mł. asp. Jolanta Babicz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Mimo wielu prób nie udało się nam w piątek skontaktować z prokuraturą i zarządcą drogi. Wójt gminy Fajsławice, która partycypuje w kosztach przebudowy drogi powiatowej, powiedział nam, że szczątki zostały znalezione przy drodze za kościołem w kierunku Ksawerówki.

- Teren został zabezpieczony z każdej strony. Trzeba spokojnie poczekać na to, co ustalą śledczy. Kości mogą pochodzić z różnego okresu - informuje Janusz Pędzisz.

Warto zauważyć, że Siedliska i sąsiednie Suchodoły były dawniej miejscami osiedlania się i pochówków wyznawców arianizmu, którzy sprzeciwiali się chrześcijaństwu. Czy znalezione kości mogą zatem pochodzić nawet sprzed 350 lat, czy równie dobrze są z późniejszych czasów i są to szczątki ofiar różnych epidemii? Odpowiedzi na to pytanie będą teraz szukali śledczy.

Kości zostały zabezpieczone i zostaną poddane badaniom. Oprócz określenia czasu pochodzenia, biegli spróbują ustalić wiek i płeć osób, do których należały szczątki. Będą również poddane oględzinom. Śledczy chcą sprawdzić, czy do zgonu mogły doprowadzić jakieś urazy mechaniczne.

Czytaj również: Prezydent Chełma w nowym stowarzyszeniu

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama