Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 09:09
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Gm. Fajsławice: Znaleźli kości podczas budowy drogi

Kilka ludzkich czaszek i kości odsłoniła łyżka koparki w trakcie przebudowy drogi powiatowej w Siedliskach Drugich. Krasnostawska prokuratura będzie ustalała, z jakiego okresu pochodzą te szczątki.
Gm. Fajsławice: Znaleźli kości podczas budowy drogi

Do sensacyjnego odkrycia doszło w środę (8 września) podczas robót ziemnych. Kierownik budowy powiadomił policjantów, którzy natychmiast zabezpieczyli teren.

- Na miejscu pojawił się również prokurator i pod jego nadzorem wykonywane były dalsze czynności - informuje mł. asp. Jolanta Babicz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Mimo wielu prób nie udało się nam w piątek skontaktować z prokuraturą i zarządcą drogi. Wójt gminy Fajsławice, która partycypuje w kosztach przebudowy drogi powiatowej, powiedział nam, że szczątki zostały znalezione przy drodze za kościołem w kierunku Ksawerówki.

- Teren został zabezpieczony z każdej strony. Trzeba spokojnie poczekać na to, co ustalą śledczy. Kości mogą pochodzić z różnego okresu - informuje Janusz Pędzisz.

Warto zauważyć, że Siedliska i sąsiednie Suchodoły były dawniej miejscami osiedlania się i pochówków wyznawców arianizmu, którzy sprzeciwiali się chrześcijaństwu. Czy znalezione kości mogą zatem pochodzić nawet sprzed 350 lat, czy równie dobrze są z późniejszych czasów i są to szczątki ofiar różnych epidemii? Odpowiedzi na to pytanie będą teraz szukali śledczy.

Kości zostały zabezpieczone i zostaną poddane badaniom. Oprócz określenia czasu pochodzenia, biegli spróbują ustalić wiek i płeć osób, do których należały szczątki. Będą również poddane oględzinom. Śledczy chcą sprawdzić, czy do zgonu mogły doprowadzić jakieś urazy mechaniczne.

Czytaj również: Prezydent Chełma w nowym stowarzyszeniu

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: krasnystaw zaorać ,ogrodzić i utworzyć rezerwat -hejData dodania komentarza: 01.10.2022, 18:36Źródło komentarza: Nasi mieszkańcy protestowali w Warszawie. "Spółka CPK nas nie słucha"Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: Coraz skromniejsze te przystaneczki nie oslonia ani od deszczu ,wiatru ,a nawet slonca jednym slowem slabiutko to wyszlo.Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:13Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Karac karac jeszcze raz karac za probe omijania prawa wszystkie podmioty .Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:09Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: JonTreść komentarza: Kiedy zostaną zamontowane stare wiaty, a zezłomowane nowe? To teraz miasto będzie musiało zakupić pojazdy w których będzie max 10 miejsc siedzących natomiast pozostałe wolne miejsca będą stanowiskami dla matek z wózkami i osób niepełnosprawnych i w całości niskopodłogowe. Miejsca siedzące w takim przypadku byłyby zlokalizowane tylko w nadkolach, ewentualnie za tylnymi drzwiami. W obecnej flocie CLA każdy autobus ma wydzielone maksymalnie 2 miejsca dla osób poruszających cię na wózku lub matek z maluteńkimi dzieciaczkamiData dodania komentarza: 01.10.2022, 00:25Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama